1. 1.
  bergen tadında, 80'lerin arabesk güllerinden.
  çok acıklı bi hikayesi olmadığından olsa gerek kalıcı izler bırakmamıştır.
  seni sevmeyen ölsün adlı şarkıyla ün yapmıştır.
  8 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  kader diyemezsin adlı şarkıyı yorumlamayan şarkıcı.bu şarkıyı yorumlayanlar sırası ile muazzez ersoy,bergen,safiye soyman.şarkı bergen'in yorumuyla hayat bulmuştur.ayrıca bir çok arabeskçinin coverlamış olduğu seni sevmeyen ölsün(saçlarını dağıtırsın)adlı şarkıyı ilk yorumlayan arabesk müzisyenidir.80'li yıllarda şimdi kocası olan gazinocu tarafından keşfedilip o dönemde yıldızı parlamış fakat evine ve ailesine olan bağlılığından dolayı müzik yapmayı bırakmış arabeskçidir.

  Albümleri:

  seni sevmeyen ölsün - 1986
  sen bir ömürsün - 1987
  sen yaşa - 1988
  sana tavım - 1989
  dön - 1991
  nostalji - 1991
  ve beklenen tüdanya - 1993
  yüreğimde depremler - 1995
  canın sağolsın - 1999
  işte tüdanya - 2002
  1 ... vandalkepceoperatoru
 3. 3.
  bergen'den sonra en iyi arabesk kadın sanatçısıdır. sesi bergen'den daha tizdir. müziğiyle arabeskten anlayanların hemen ısınabileceği birisidir.
  3 -2 ... darkness nights
 4. 4.
  (bkz: canımdan can iste)
  2 ... darkness nights
 5. 5.
  ismi ankaralı rock gruplarına benzeyen, pavyon kokan, ikinci bergen vakasıdır.
  2 -2 ... ziver
 6. 6.
  bergen i cagristiran seksenli yillarin unutulmus bir sarkicisi.
  ... antepli
 7. 7.
  Canımdan can iste diye dinlenebilir güzel bir şarkısı vardır.
  1 ... elm sokagi tabelasi
 8. 8.
  tüdanya ruhumuzun kadehlerinde avutamadığımız gir renkte koyu bir sızı bırakmıştır;

  kalem gibi ince kadehlerden icilen rakinin bardakta biraktigi iz ; alçak tavanlı, basık, yalnızlık ve mutsuzluk kokan mekanların, sigara kokusundan daha da ağırlaşmış havasının camlarda bıraktığı ve yoldan geçen takım elbiselilerin, iğrenerek baktığı o sarı rengin hakim olduğu mekanlarda, bambaşka, takım elbiseli o abilerin göremeyeceği henüz yaratılmamış, renkbilimcilerin adını koymadığı renkler hakimdir. onu , o rengi taşıyan bedenler bile farketmezler. yalnızlığın ölüm sarısı ve kefen beyazı karşımı rengi, ölümün toprak kahverengisi ve çimen yeşili karışımı rengi, efkarın karanlık lacivert karışımı rengi, belanın kırmızı kan ve gümüş tabanca rengi karışımı bu mekanların her yerini kaplamıştır. ancak bu mekanlara takılan bitirimlerin, kolpacıların, kulağı kesiklerin, gafticilerin, torbacıların, ağır abilerin, oğlancıların, cepcilerin, aşıkların, terkedilmişlerin ortak rengi, kalem gibi ince kadehlerden icilen rakinin bardakta biraktigi iz 'in rengidir. kaliteli rakının, kıvamında damıtılmış alkolün belirtisi bu yarı beyaz yarı gri iz, kadehleri gırtlaklarına boşaltanlar için bir tür ayrıcalıktır. belki de tek göz odalardaki sararmış yatak örtülerini unutmalarını sağlayan yegane renk olduğu içindir.
  3 -1 ... zargana
 9. 9.
  --spoiler--
  mudanyayı geçince; sağda..
  --spoiler--
  1 -1 ... romanticomedy
 10. 10.
  süper yorumlarından biri.

  http://www.youtube.com/wa...xC8us&feature=related+
  ... klauss