bugün

O muthiş Turkce'si ile nasıl bir kurt oldugunu hala anlayamadıgım bir garip insan.
25 yaşında kazık kadar oğlu intihar ederek ölümü seçmiş kişi. şükür ki üzerine bomba bağlayarak bir halk otobüsüne filan binip intihar yolunu seçmedi. pkk elebaşılarından şemdin sakık'ın yeğenlerinden bir tanesi daha bu dünyadan eksildi.
bu millet hakket mal!
--spoiler--
"evlat acısının ne demek olduğunu tatmıştır umarız şehit ailelerinin ne acılar çektiğini anlar!"
--spoiler--

arkadaşım mal mısınız? ciddi soruyorum yahu mal mısınız? bu adamın evladı ölmüş, sikin de mi zannediyorsunuz şu an şehit aileleri yada pkk aileleri? kaldı ki kimin ne acı çektiğini oğlunun ölümüyle anlayacak olsa pkk lı annelerin halini anlar amk adam pkk lı değil mi? pkk yandaşı değil mi? neden şehit anasının halini anlasın?

anlatamıyoruz yahu her boku çekiyorsunuz kendi tarafınıza gerzek gerzek yorumlar okuyoruz sonra, yok ramazan zamanı eylem yapan terörist, yok bayram da eli kanlı hainler,
yok böyle bir günde bile bomba patlatan şerefsizler!!!

arkadaşım orta da bir savaş var savaş!!! eğer bitiremiyorsan ayaklanma yada iç karışıklık yada kürt sorunu demeyeceksin ortada bir savaş var ve ellerinde olan belli... ellerinde olan iki tüfek üç bomba, kandırılmış mı beynı yıkanmış mı yoksa birşeylere inanmışmı bilmem insanlar var.

diğer tarafın elinde ne var? taş var, top var, tank var, helikopter var, füze var, kalkan var, inen var, haa bi de recep tayyip erdoğan ! var... ama nasıl bir sikimse onlarla savaşmak için gerekli stratejilere sahip herkes silivri de. ceza evinde... *

konuyu dağıtmazsak ellerinde ki ile yapabilecekleri en pis saldırıları yapmak zorundalar. bunu sen mantıklı karşılamayabilirsin, ben de karşılamayabilirim ama bu onların işine geliyor. eğer o kadar mühimmat ve techizatla 30 senedir bu terör, bu zulüm, bu kırım bitmediyse boku karşıya atana kadar birazda kendimizde aramalıyız. bitir kardeşim, elini tutan mı var? 12 saatte bütün komşu ülkelerin başkentlerine girebilen bir süper güç!!! kandile gabara mı giremiyor? güldürmeyin beyler.

o değil bunları burya neden yazdım ki ben?
bugün evlat acısı denen şeyi tadan terörist.
oğlu ölmüş, sanki terör çatısması sırasında öldürülmüş yada ölmüş gibi lanse edilen politikacı. sayalım ki öyle olmuş,
diyelim ki pkk dan taraf girdiği bir çatışmada öldürülmüş oğlu.

benim gözümde hala daha bütün siyasilrden daha delikanlıdır. hangi siyasinin oğlu bu çatışmaların yakınına yaklaştırılmış? ordan burdan fark etmez, hiç mermi sesi duymuşlar mı bir çatışma esnasında? koca koca laflar eden o siyaset adamlarının oğulları nerde? evlerinde, kolajlerinde, burdurda 21 gün askerlikte, gemi de discoda, sahilde...

bu çocuk nerde ölmüş! kimin oğlu? bir siyaset adamının. peki bu adam onu yurtdışına gönderemez miydi? gönderirdi amcası pkk nın ikinci adamı değil miydi? para boktur amk. ne bok yemeye attıysa da attı kendini balkondan gitti.

söylemek istediğimi anlayıp, götünden başından tutmak isteyecek ve "tatlı su hümanist" gibi artık esprisini kaybetmiş söylemlerle laf sokmaya çalışma kapasıtesi yuksek embesiller için olayı özet geçmek gerekirse;

bu herif oğlunu bu çatışmaların ortasında bi yerde verdi, kaybetti gitti... ( ama adam intihar etmiş yeaa ne çatışması diyeni sikerim! ulan yavşak ağzınla söylüyon, intihar etti diye, terörist eylemlerde mi kendini patlattı sus dinle, senin söylediğin teze cevap veriyoruz) iyi yada kötü bir siyaset adamı oğlunu bu olayların arasında kaybetti. peki diğer siysilerin oğulları nerde ve bu cendereye en fazla kaçbin kilometre yaklaşabildi?

sırrı sakık ı falan savunmuyorum, az yukarda anlatmak istediğimi zaten belirttim.sadece bakış açınızı biraz değiştirirseniz olayda ki ince yerleri de görürsünüz ona dikkat çekmek istiyorum.
evlat acısını en kötü şekilde yaşamış gözlerinin önünde evladını kaybetmiş baba.

oğlunun ölümü bize ölü üzerinden bile siyaset yapan insan müsveddelerini gösterdi.ulan biraz sağduyu ya.

işte sizin gibi kanı nefretle zehirlenmiş insanlar oldukça barış asla gelmeyecek. ve siz şehitleri ağzına sakız edenler ancak klavyenizin arkasından küfür edersiniz.
Erdoğan taziye telefonu açmıştır.

bu ülkenin azizi olun
evlat acısının ne olduğunu öğrendiğini düşündüğüm siyaset adamcığı.
edit: yani umarım.
kimse evlat acısını yaşamasın derken koltuk çıktığı, desteklediği, savunduğu, içinde aile bireyleri de olan örgütün kan dökmeye devam etmemesi için kılını kıpırdatmayan biri. halen kukla, halen maşa. barış gelmeli diyor. kastettiği barış ise türkiye'nin toprak vermesi. kime? yahudilere. bana sakın kürtlere demeyin çünkü onları kimlerin yönettiği ve yönelttiği belli. e bu adam şimdi maşa değil de ne? ondan sonra da analar ağlamasınmış, kimse evlat acısı yaşamasınmış, barışmış. hadi len.
azdan az, çoktan çok gider diyerek türk milletini tehdit etmiş kişi.
(bkz: tutmayın küçük enişteyi)
pkk silahı bırakacaktı ama amerika kıskacı nedeniyle bırakamadı, diyen kişi. ayrıca, iran bize uçak bile verecekti, demiştir.

neler dönüyor valla hiç bilmiyorum. türkiye kendine gel, oynanan oyunları gör; sahte dindarlığı, sahte milliyetçiliği, sahte laikliği kitabından sil. değerlerine özünle sahip çık. ak-kara siyaseti bu ülkeyi uçuruma sürüklüyor. şu meclisin haline bakın birbirlerine ayar verme derdindeler. yoksulu kimse düşünmüyor. hep zenginin dediği oluyor. anti-vatanperverlerin dediği oluyor. pkk elebaşısının iddiasıyla komutanlar cezaevlerine tıkılıyor. ne mendereslere, ne denizlere sahip çıktık! birçok cinayet fail-i meçhul kaldı. gerçekleri kanla boğamayacaksınız.
tamam kürt olabilir yada bizi sevmiyor olabilir ama şu var ki inandığına tapıyor. varmı böyle insan bizde . bir kavga oldumu arkadaki kalabalıktan eser yok. zor zamanlarda işlerini görüyorlar takdir ediyorum. ama bir türk olarak sepmati duymuyorum.
isim ve soyisminde a dışında her harften en az iki tane olan şahıs .

(bkz: ben buldum)
sözlükte bahsi geçmemiş pek ama. bugün meclis kürsüsünden balkanlar dan kafkaslar dan göç edenler için, siz bu ülkenin sahibi değilsiniz demiş olan kişi.

gel de küfürsüz yorumla bunu şimdi.
(bkz: yaran yanlış okumalar) yetmediği gibi yaran yanlış okumaları tamamlamalar.
(bkz: sırrı sarkık memeler)
oğlunun ölümünü bile polemiğe dönüştürebilen dtp' li milletvekilidir. kendileri aynı zamanda pkk'nın eski iki numarası şemdin sakık'ın kardeşidir.
bu ülkenin aşını, ekmeğini, havasını, suyunu ve kaynaklarını babasının malı gibi kullanan meclisteki 29 gereksiz şahısdan sadece biridir.
aha bunlarda diğerleri.
http://www.tbmm.gov.tr/de...&parti=BDP&kelime=
olmayana ırkı yapan ama bunu bile zerre i miskal ve hatta katre tarih bilmeden yapan şey.

anadolu'ya 1071'de giren türkler değil müslümanlardır. türkler 10.000 yıl önce de bu topraklardaydı. hem balkanlar hem kafkaslar üzerinden defalarca girip çıkmıştır bu topraklara.

indus vadisi'nden çıkma etnik artıkların yalanlarından çok sıkıldım ben ama! bu ne amk, türkiye'de türk yok yalanı da yetmedi bunlara.
ırkçı faşist kişilik. nasıl da bir anda gerçek kişilikleri ortaya çıkıyor. biri çinli işçilere laf eder biri göçmenlere.
ibu topraklarda var olmasi gereken tek yer, yerin alti olmasi gereken kisi.
Daha neler yazarim da degmez ulan.
mücadele ettiği şeye benzeyen milletvekili. sözlerinden utanmalıdır. birgül ayman güler'den farkı kalmamıştır. sözlük faşistleri de birgül ayman güler'e söyleyemediklerini sırrı sakık'a söylemeye başlamışlar. yerim sizin ikiyüzlülüğünüzü.
ırkçı kişi. neden mi eleştiriliyor sayın tatlı su solcuları bdp pkk perest güruh çünkü iddiaları biz eşitlikçiyiz ezilenlerin yanındayız olan ve bu uğurda mücadele ettiğine inandıkları bir terörist organizasyonun parçası olan bu kişiler bu lafları diyorlarsa iki yüzlüdürler. bunlar için sol forumlarda bunlar iktidar olsa yapacakları diğerleri ne yaptıysa odur dediğimizde hakaret gördük. biri çinli işçiler bölgeye geldi köpekler kayboldu diye açıklama yapar bdpkk lay lay lom der.
birgül ayman güler sakin konuşsa derdini anlatırdı. lakin kadın dedi ki biz türk ulusuyuz kürt milleti bu ulus içindeki bir alt gruptur tıpkı diğerleri gibi.
"Çanakkale'ye bakın. Orada sadece sizin atalarınız savaşmadı. Sonradan bu ülkeyi kendisine vatan edenler, Kafkaslardan, Boşnaklardan gelenler, siz bu ülkenin sahipleri değilsiniz. Haddinizi bileceksiniz. Oradan gelip, hele dağdan gelip bağcıyı kovma hakkına sahip değilsiniz. Hiç kimsenin bir tek halka hakaret etme hakkı yoktur.''

01/02/2013 Sırrı Sakık TBMM Sandalyeleri...

lan bu memlekette 1 tane delikanlı, 1 tane adam kalmadı mı ya... oğlum benim arkada bırakacağım eşim var, bekleyeni olmayan bir delikanlı, bir sütçü imam, bir hasan tahsin kalmadı mı lan... 1 delikanlı lazım artık sadece 1 tane; gerisi çorap söküğü gibi gelecek!
kafkaslardan gelenler diye hakaret ettiği azınlık değil, türk milletinin kendisidir...
dağdan gelip bağcıyı kovmaya kalkmasınlar felan demiş heralde. hocam bağdan gelip "dağdakini" kovmaya kalkmasınlar, olmasın, fazla yakışıyor öyle.