bugün

"osmanlı devleti nerde kuruldu?"
"tarlada.*"
din sınavında yaşanmıştır.

-ünlü kelamcılar kimlerdir?
-mirkelam

-hz muhammed'in islam'a çağırdığı ülkeler hangileridir?
-abd
şayet en mükemmeli sorunun gerçek cevabı olsa gerek...
inkilap tarihi vizesi, sorucuk:

ataturk almanya ya ... ile gitmistir.
yerine yazılan yanıt:

trenle.

(bkz: boyle goethe boyle yharrock)
çukurova üniversitesinde ünlü şair adnan yücel edebiyat dersinde tek soru sormuştu.
resimle fotoğraf arasındaki fark nedir?
bir kızın verdiği cevaptır.
"fotoğrafta sanatçı anı dondurmak için sadece deklanşöre basar,
resim için ressam fırçasını bazan yüreğine batırır."
bu yanıtla yüz almıştı o kız.
ders: coğrafya
soru: ova nedir?
cevap: coğrafi bir terimdir.
ders : osmanlıca
soru : kendüm * kelimesinin türkçe karşılığı nedir?
cevap : kendim.
lise tarih sınavı, öğrenciler puan alsın diye sorulmuş 5 puanlık bir soru:
ilk direniş nerede başlamıştır?
konu kurtuluş savaşı, ilk direniş nerede acaba? regulus hiç çalışmadığından onda bile kopyaya başvurur;
cevap: hatay'da bir dört yol ağzında çıkan çatışma ile başlamıştır.
ne bileyim ben dörtyol hatay'ın bir ilçesiymiş.
"socious kelimesi kollektif anlamda neyi ifade eder, sosyolojik persfektifde açıklayınız"
-vallahi hocam socious kelimesi kollektif anlamda neyi ifade eder bilmem ama bana bu soruyu bilemezsem yaz okulunu ifade eder diye cevapladım diğer soruya cvp ver(e)meden çıktım 50 aldım.(gerçi yine de ff ile kaldım)bir diğer arkadasım -bu soruya anlam veremediğim için eylemde bulunamadım yazıp 35 aldı.
ders:fizik
buna göre suyun içine kaç bilye atılmıştır?
cvp:(uzun bir uğraştan sonra)20/3...
soru-üçgenin iç açılarının toplamı nedir?
cevap-üçgenine göre değişir.
ders: siyaset bilimi
soru: liberal demokrasi nedir?
cevap: demokrasinin liberalleşmiş halidir.
bir Türk Dili sınavında ingiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisinin Türkçe için "sonradan eklemeli dil" tanımını yapmasıdır.
Lise 1 milli güvenlik dersi bütün sınıf dersin hocası olan albayla birlikte ırak a getirdikleri demokrasii konusunda amerikaya kaymaktadır

hoca: herşeyin bi yolu yordamı vardır yaw insan katlederek olmaz demokrasi.... (gaza gelen öğrenci)
öğrenci: eşeği s.kmenin bile yordamı var... (aynı gazla)
hoca: aynen evladım ayağına taş koyacan.....
lisede kuzeninizle aynı sırada oturuyorsunuzdur. ve olur olmaz yerlerde sizi ispiyonluyor bütün sınıfa madara ediyordur. intikam soğuk yenen bir yemek felsefesiyle, beklemektesinizdir.

bir felsefe dersinde sözlüye kaldırılan kuzeniniz, yardım etmeniz için size yalvarmaktadır. tamam dersiniz...;

öğretmen; serkan korkunç ütopyaları anlat.
olmazsaolmaz fısıldayarak; kocaman gözleri, seyrek dişleri vardır. yontma taş devrinde dinazorları yiyebilen tek hayvanlarmış ayrıca bu yeme işlemini düşünce gücüyle yaparlarmış.

saf saf tekrar eden bir serkan, gülmekten yerlere yatan bir sınıf, kahkaha atmaktan gözleri yaşarmış kaçmaya çalışan ben, sinir krizi geçiren bir hoca kalmış aklımda. * *
tanım : mısır piramitlerinin türkiye'den gümrük yoluyla kaçırılması tadındaki cevaplardır.

(bkz: anketim anket olsun mu)

soru : miladi takvim Türkiye'de ..... tarihinden itibaren kullanılmaya başlandı.
cevap : m.ö. 593 *
Üniversite yemekhanesine giren bir öğrenci tüm yerler dolu olduğundan gidip üniversite profesörünün oturduğu masaya oturmuş.

Profesör kaşlarını çatarak: " Okuzler ve kuslar ayni masada oturamaz!"

Ogrenci: "O zaman ben ucuyorum..."

Profesor cevaba cok sinirlenmis, sinavda ogrenciye takmis ve sinavini basarisiz gecmesi icin elinden geleni yapmis.
Yanliz sinavda ogrenci tum sorulari mukemmel bir sekilde cevaplamis.

Profesor ogrenciye: Sana son bir soru soracagim - demis.

Yolda yururken iki torba buldugunu hayalet, birinde akil var, digerinde ise para var. Hangi cuvali alirsin?

Ogrenci: "Para olan cuvali secerdim..."

Profesor: "Ben akil olan cuvali secerdim..."

Ogrenci:"Normal! Kimde ne eksikse onu secer...

Profesor cok sinirlenmis, ogrencinin not defterini alip
icine "Okuz" yazmis. Ogrenci nota bakmadan odadan cikmis.

Bir dakika sonra ogrenci kapiyi aralamis :

"Sayin profesor, imzanizi atmissiniz, fakat notumu yazmayi unutmussunuz."- demis
lise 2 fizik dersi...
hoca epey zor bir moment sorusuyla uğraşmaktadır.sorunun rakamlarını kendi kafasından uydurmuştur.bunu sınıfa söylememiştir.sonrasında cereyan eden saçmalık silsilesi:
-hocam ivme eksi çıkıyor.
+çıkmaz!
-hocam çıkıyor.
+mümkün değil!
hoca işlemi yapar.büyük uğraşlardan sonra işlemi bitirdiğinde görür ki ivme eksi çıkıyor.iki adım geri çekilir:
-n'aptık biz yav??
+hocam eksi çıktı(gülüşmeler)
durumdan kurtaramayacağını anlayan hocanın bürokratik cevabı:
-ona daha sonra bakacağız oğlum...
soru: Tevfik fikret'in çocuk şiirlerini topladığı kitap: .......... .

cevap: Tevfik fikret'in çocuk şiirlerini topladığı kitap: children of bodom .
http://www.yagmursk.com/image/soru/70041500.jpg

Gibi bir işaretin ne olduğunu soran hocaya cevap şöyle verilir:
-dümdüz gidiniz.
soru: devre elemanları nelerdir?
cevap: devrede bulunan elemanlardır. (bkz: sözlük tarzı cevap verme)

ardından yaşanan diyalog:

hoca: siz makinacıları bir türlü anlayamadım, problem soruyorum yapamıyosunuz tanım soruyorum yapamıyosunuz.

chazsmyr dhuunyl*: ben de fizikcileri anlayamadım, bir insan evladi kütle olmayan yerden moment bulur mu?
ders : haerhangi biri .
soru : herhangi birşey .
cevap : bu sorular g.tüne girsin hocam .
betimsel istatistik sınavına afedersiniz bi' sikim bilmeden girilmiştir.

soru: standart sapma ne zaman sıfır olur?
cevap: şimdi değil.

6 farklı sorudan tek cevapladıgım bu idi. sınav cıkısında "lan hoca yanına cagırır rezil eder mi acaba" diye içimden geçirdim bi süre... aslında standart sapmanın ne olduğunu biliyorum, ama şu an bile matematiksel olarak anlatamam. sınav esnasında herkesin iyi not alıp benım sıcacagımı düşünerekten "bu kağıt sayesınde standart sapma sıfır olmayacak" mesajı vermek istemıstım hocaya. sonradan "ebesının amı, hocanın benım bunu dusundugumu dusunmesi imkansız" dedim kendi kendime.

sınav sonucu: 25.

duzelti: mukemmel cevaplar baslıgına yazmamın sebebi 25 puandır. tam puandır. yoksa ne çalışkan bir öğrenciyim ne de matematik dehası. google'da bile aradıgını bulamayan biriyim.*
tamı tamına doğru olan cevaplardır, eksiksiz, birimler, basamaklar atlanmaksızın çözülmüş sayısal soruları buna örnektir.
soru : Ege'de kıyı şeridi neden girintili çıkıntılıdır?
cevap : Allah vergisi.
*