bugün

4. nesil yazar.
sözlüğe hoşgelmiştir.
(bkz: olmaz olmaz deme olmaz olmaz)

hoş gelmiştir sözlüğe.
benimle doğum günü aynı olan yazar. nice yıllara.
(bkz: doğum günün kutlu olsun)
"boğaza karşı" insanı. kedisi, köpeği, tavuğu, ördeği,karıncayiyeni ile cıvıl cıvıl bir örgüt kurmuştur evinde. kendisi de bu görütün başkanıdır.
marifetlidir de haa...ne siz sorun ne ben söyliyim
tarafımdan yanlış anlaşılmış, kibar ve kıyakçı*** nesildaş.
bu akşam gördüğüm kadarıyla çaylaklığı direk hakeden yazar.

(bkz: moderasyon çalışıyor)
* ortak bir derdimizin olduğunu farketmemizle dertleşmeye, dertleştikçe de dertler dışında ortak noktalarımız olduğunu keşfetmeye başladığımız, bir türlü sinirlenmeyi beceremeyen, her daim pozitif enerjiye sahip, lugano hastası, kedi takıntılı, benim iran seyahatimde yanımda olmasını istediğim, orada içinde ukte kalmış bazı hayallerini gerçekleştirecek dünya tatlısı.

hakikaten olmazsaolmaz...
pek sıcakkanlı zatıma yaprak sarma sözü vermiş çanakkale bogaza karşı ucuz bira zirvesinde dipdibe oturup zicmaya dahi birlikte gidecegimiz yazar. * * *
saçmalamakta sınır tanımayan yazar.

ben bana olan sataşmadan dolayı yerin dibine geçiyorsam, bana ve daha önemlisi kız arkadaşıma laf eden ne oluyor?

oluyor bir şeyler de kendisi anlayamıyor.
hiç hakaret etmeden yaptığı edepsizliği açıklayacağım yazar.

iki kişinin diyaloğunda biri diğerine muhabbet gereği "sen asosyal misin?" der. Diğer kişi de efendice espriye espri ile karşılık verirken, başka biri yani üçüncü kimse. "Sen mi sosyalleştireceksin" diye edepsizlik yapar. Belki kendi sosyalleştirme işlerinde başarılı olan bunu da çok normal karşılayan biri olabilir ama, bunu tanımadığı bir kişiye söyleyemez.

Olaylar bununla bitmez yaptığı hatadan dolayı özür dileyip, olayın kapanmasını sağlayabilecekken, nick altından da imalı laflar etmeye devam eder. Şimdi durulmuş olsam da çapkınlık dönemlerimde beni tanımış olabileceği mümkün. sarkmış da olabilirim. Hatta buluşmuş bile olabiliriz. Hatırlamıyorum. Hatırlamam da beklenemez. Hangi birini hatırlayayım?

O yüzden bir derdin varsa direk bana söyle. Adresimi bulmak için uğraşmana gerek de yok. Mesaj at ben sana ev iş hepsini vereyim...
ısrarla sevgilisini elinden almaya çalıştığım gibi kurgusal senaryolarla beni benden alan dost. halbuki onda bu potansiyel olmasa ben ne yaparsam yapayım başarılı olamam yani diye de eklemek istiyorum ki pası sizden tarafa atıp, sıvışmak suretiyle aile faciası ortamı yaratayım. *
ekşın yüklü dün gecenin akabinde sabah uyandığımda avuç içimin kızarmış olduğunu gördüğümde zaten dehşete kapıldım.* orantısız güç kullanımı gibi bir de nitelemesi var bu olayın terminolojide ama olsun kalan sağlar bizimdir yazarıdır. * *
(bkz: #2947770)

birinin ısrarla kendisine her kürt'ün pkk'lı olmadığını anlatmasını temenni ediyorum.
bir zirvede tanıdığım pek güler yüzlü bir insandır pek konuşamasak da...

ayrıca her kürt'ün pkk'lı olmadığını bilecek kadar sağduyulu bir yazardır.
istisnaların kaideyi bozmayacağının farkında olup, yazdığı yazının arkasında duran yazardır. sanki pkk'lılar almanya ırkındalar da, olmazsaolmaz gelmiş kürtlerdir diye ima etmiş. geçin bunları.
nickiyle muhteşem uyum içindekilerin anlayamayacağı insan formatlı melakedir. şayet tek bir entry'den yola çıkarak eleştirene her daim "sen anlayamamışsındır recep" derim gözüm kapalı. o derece, öyle böyle değil.
(bkz: #2535447)

no'lu entry'de "ulan acaba hangi beni unutamayan eski sevgilim" diye meraklarda biraktirmi$, egonun nal gibi olmasini saglami$ yazar.

tanimasak da onemli mi artik.
sohbetini özlediğim kedi anası. evini taşıdığından beri görünmez oldu ortalıkta. *

edit: kıracam o modemini senin *
sözlükte okuduğum en $ukela entryden daha $ukela insan.
kendini semtin bütün kedileri-köpeklerine adamış ve bu yüzden komşularıyla papaz olmuş, sabahın dördünde sahilde bira kutusu toplayan adamla oturup dertleşecek kadar sıcakkanlı, sabah kalktığında ilk iş olarak sahile gidip sodası ve gazetesiyle afyon patlatan, cevriye'si muro'su, ziyaretine geldiğim gün doğan beş yavru kedisi ve su kaplumbağasıyla küçük çaplı bir petshop'a benzeyen evinde yaşayıp giden dost insanı. benim zihniyem *
nickiyle uyumlu, biraz deli biraz kaçık da olsa bir kez tanıdın mı vazgeçemeyeceğin türden insan formunda bir melek. kıvrak zeka unsuru esprilerine ayıp olmasın diye değil akla geldikçe her seferinde aynı yarılma etkisini yaptığı için güldüğüm tek hatun. iyi ki doğdun gördün mü bak 25 oldun kişisi. yanında olmasam da "yanındayım"...
mutluluklar diledigimiz yazar...
çok iyi türk kahvesi yapar.