bugün

erkekler için büyük bir haksızlık olarak görüyorum. daha nişanlıyken ayrılıp 10 senedir nafaka ödeyen adamlar var.
Dinimize göre 4 aydır ama laikliğe göre ömür boyu.
Sınırlansın zaten ne o öyle emekli milletvekilli hakları gibi ömür boyu maaşın olsun ooh.
çok şükür karı zulmü bu sefer bitecek inşallah sınırlama geliyormuş mecbur muyuz lan bu asalakları beslemeye.
10 gün evli kaldıktan sonra ayrılan adamın 29 senedir ödediği paradır.
görsel

Zulümdür.
Bitmeyen gerdek.
Aleyhe karar;

görsel
görsel
ömür boyu zulümdür.
Velayeti kadına ver. Kadın erkekden ölene kadar nafaka alsın. Kadına evlilikde ve iş hayatında pozitif ayrımcılık tanı. Resmen biz erkeklerim tasması kadınların elinde. Fino köpeği gibi gezdirsinler bir de bizi. Tam olsun.

Erkek zaten az maaş alıyor ve bunun bir kısmını yüzünü dahi göremediği boşandığı nefret ettiği eşine veriyor ise erkek ikinci yuvayı bu şartlar altında nasıl kuracak.
erkeğe zulümdür.

boşandıktan sonra çocuk varsa çocuğa belli miktar nafaka verilir.
kadına verilmemesi lazım.

siktirsin gitsin çalışsın.
Kadın çalışıyorsa zulümdür. Hele ki adam asgari ücretli maaş alıyorsa ama kadın madursa maddi durumu bozuksa bir müddet verilip sonra devlet destek vermelidir kadına. Uzun nafakaya bir dur denilmesi gerekiyor.
Çözümü evli kaldığı süre kadar ödemesidir. 5 sene evli kaldı ise 5 yıl boyunca maaşının 1/4 ünü verecek 5 yılın sonunda maaş kesilecek.
Babam denecek denyo ayda 50 tl bana nafaka verirdi..

18 yaşına girdiğim gün kesildi nafaka...

Tabi 22 sene önce nasıl para idi bilemedim.
Ama anne hiç nafaka almazdı.

Sonuç çocuğa verilir kadına verilmesine gerek yok..
Aldatmayan erkeğe de aldatılan erkeğe de cezadır.

Peki suç ne ? Erkek olmak.

(bkz: kadın terörü)

(bkz: red pill)

(bkz: maskülizm)
Dünya da eşitlik var ise kadın erkek arasında, ki kanunlarda veya devlet nezlinde herkes eşittir, o zaman bu nafaka olayı da bence yanlış bir uygulama.

istediğiniz kadar çocuklara nasıl bakacak anne nafaka almazsa deyin. Bu uygulama Sadece akılsız, mantıksız, cahil nsanları korumak adına çıkarılmış bir uygulamadır. Evlenmeyecek kardeşim, baktı öküz gibi bir adam karşısında ki, inceden sinyal veriyor, evlenmeyecek. Görücü usulü evlenmeyecek. Tanımadan evlenmeyecek.

Evlendi diyelim, Çocuk yapıyorsa her ihtimali düşünecek, maddi özgürlüğünü eline almadan çocuk yapmayacak. Yarın evlilik biterse, eşimi kaybedersem ihtimali her zaman olacak aklında.

Çok yüzsüzce geliyor bana adını lanetle andığın, düşmanca ayrıldığın adamın parasına muhtaç olmak.. Tamam çocuk varsa çocuğa bakacak zaten adam. Ama sen kimsesi değilsin ki artık o adamın. Utanmıyor musun o parayı yerken? Nasıl bir onursuzluk bu.
yeni yasa taslağı meclise girecek olan erkeklere özel skolyoz.
Devlet tarafindan da verilebilir.

tabi denetiminin ve kontrolünün cok iyi yapilmasi gerekir.
süresiz kölelik anlamına gelen karardır. adam bu parayı bir ömür verecek kadında çalışmayı zerre aklından geçirmeyip beleş para yiyecek. müthiş bir kanun gerçekten.
süresiz kredi ödemek gibi birşey.
Erkek ve kadın olmak üzere iki pencereden bakılması gereken, evlilik bitim sürüncemesi. Erkek penceresinden bakınca geçmişin tefeciliği, kadın penceresinden bakınca geleceğin edinim ipoteği. Ortada çocuk yoksa, bunu vermek zulüm almak ise zillettir.
Kati suretle zulümdür.
Onur boyu nafaka gereklidir. Ve çok iyi bir şeydir.

Bir erkek olarak devletimizin kadınlara verdiği değer ile gurur duyuyorum.
istisnai bir durum söz konusu değil ise adaletsizliktir.
(bkz: adaletsizlik)