bugün

insanların ihtiyaçlarını karşılamak ve pek tabi ki epey para kırmak için açılan,içinde her tür tüketim maddesinin bulunduğu büyük alışveriş merkezi.
yakında bakkal, küccük marketlerin kapanmasına neden olacak ve içinde envaye çeşit malın bulunduğu alışveriş merkezi
bunların çoğu bakkaldır zaten, ben bunlara süperbakkal diyorum
hiper market ve bakkal arasında kalan ortanca market
bir zamanlar kanal 6'da yayınlanan yarışma.
galiba yarışma migros dizaynında düzenlenen bir stüdyoda gerçekleşiyordu. insanlar önceden işaretlenmiş ürünleri bulup sunucuların yanına getiriyordu.
bakkalyiyen!
ee leblebi tozunu nerden alıcaz biz?
19 ekim 2009 pazartesi saat 11:15'den itibaren kanal d'de yayınlanmaya başlayacak olan yarışma programı. yiğit alıcı sunacaktır.
3 parça şey almak için girip dünyayı alarak çıkabileceğiniz mekan.
süperkahramanların alışveriş yaptığı yer olabilitesi yüksek yer.
aşırı asap bozucu mekanlardır. biri tarafından kolunuzdan sürüklenmiş halde buralarda kendinizi bulursanız, kalabalığa ayak uydurmaya kasmayın. akışına bırakın. elektronik reyonuna haydari, içecek reyonuna mutfak robotu, temizlik ürünleri reyonuna tüy dökücü krem yerleştirin. bütün bu saçmalıklarla uğraşırken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz, sizi bu acayipliğe sürükleyen kişiler de kendi saçmalıklarını bitirmiş oluyor.

gülümseyerek dışarı çıkıyorsunuz, her şey eski haline dönüyor. hem böyle durumlarda yapacak daha iyi bir şey namevcut.
emek sömürüsünün tavan yaptığı batakhanelerin bir diğer adı. bir süpermarket sizi saatinizin üstünde eşşek gibi çalıştırır, gece yarıları, sabaha karşılar evinizie zor gidersiniz, ama asla mesai vermez.
süpermerket üstünpazar demektir incelikleri vardır. hemen girişe en gereksiz, en ucuz, gözalıcı fakat en alınmıycak şeyler konulmalıdır. zaruri şeylerse marketin en dibine hatta bulunamayacak yerlerinde reyo edilmelidir. insanlar orayı ararken mercimek, pirinç, tursil, camsil,koridorlarından, konserve ve bulaşık telleri arasından geçmelidir. bu durumda hiç gereği yokken insan tuvalet fırçası bile alabilir ararken süt mamülleri reyonunu. süt mamülleri demişken, her şeyin reyon reyon ayrılması bi başka aptallık. mesela makarna yoğurdun yanına konmaz. peki niye? e makarna süt mamülü değil. ne alakası var kardeşim? sen koyarsan makarnayı yoğurdun yanına, makarna almaya gelen her üç kişiden biri makarnaya yoğurdun yakışacağı sapkınlığına mutlaka düşer. bi başka acınası durumda rakının içki reyonuna konması. acayip hıyarca bi durum. alın onu koyun bakalım deniz ürünlerinin yada et ürünlerinin yanına, votkayı nar suyu nektarıyla enerji içeceklerinin, viskiyi bitter çikolataların, şarabıda kuruyemişin yanına..ondan sonra bakın noluyor. böyle yan yana dizildiğinde birbirinin satışını dürtükleyen mallar varken neden mallık ediyorlar. da etsinler ben market sevmiyorum zaten en iyisi bakkal, kasap. sevin sevdirin.
modern zaman yırtıcılarının avlandığı ormanlar.
sepeti ne kadar çok doldurdunuz, o kadar aslansınız, ormanın kralısınız bu ormanda.
helede türkiye de süpermarketden üç, beş kilo bonfile ile çıkabilen aslan için imparatorluk hayali vardır.
para basan yerlerdir. meyve sebzeleri 1 alıp 4'e satarlar temiz iş.
türkiyede bakkallar tarafından kullanılan bir nevi dükkan ünvanıdır.
--spoiler--
Aydınlık gazetesi yazarı Mehmet Akkaya, binlerce şubesi olan BiM, A101, Şok, Migros, CarrefourSA Express, Hakmar Express, Bizim ve KiPA Express süpermarket zincirleri hakkında çarpıcı bilgiler paylaştı. Akkaya; BiM'in 7225 mağaza, A101'in 8200 market, Şok'un 6642 mağaza, Migros'un 4246 mağaza, CarrefourSA Express'in 596 mağaza, Hakmar Express'in 563 şube, Bizim'in 175 mağaza ve KiPA Express'in 180 mağazaya sahip olduğnu belirtti. Akkaya, en az 139 bin 135 esnafın yok olduğunu da aktardı
https://www.ulusal.com.tr...i-ayrintilar-h237595.html
--spoiler--