bugün

Bizdekiler gerçek.

görsel
amerikan kültür emperyalizmi tarafından, tarihlerinin geçmişe uzanmaması sebebiyle bizlere sunulan sahte yaratıklardır.

bakın adamların tarihinde kahraman yok. bu açığı gidermek için bilimkurguya başvurup tüm dünyayı kurtarıyoruz imajı veriyorlar.

bizim tarihimize bir bakın. kahramanlarımız o kadar çok ki. atatürk'lerden şerife bacılara, kürşat'lardan fatih sultan mehmet'lere... onların hayal ettiklerine bizler sahip olmuşuz aslında.

ama dünya marketing dünyası. gerçekten uzaylılar gelse amerikalılar kaçar, biz mücadele ederiz ama onlar kurtardık diye film yapar.
Boku çıktı. Sıktınız lan! Hay Captan America'nızın da Superman'inizin de
sesini gülşen'e benzettiğim fulin'in güzel şarkısı.

https://open.spotify.com/...ck/21zb4MmKTx4HbZkRyPigou
Herkesin bildiği bir şehirde, herkesin boğulduğu bir kalabalıkta, herkesin birbirine çarptığı yollarda, kimsenin tanımadığı bir adamdı. Olabildiğine sessizdi, alabildiğine yalnızlık taşıyordu cılız omuzlarında. Ortadan ikiye ayırdığı saçları apolitik bir insan olduğunu simgeliyordu O’na göre ama bu da kimsenin umurunda değildi. Belki söyleyecek çok sözü vardı da dinleyecek hiç kimsesi yoktu. Okyanus ortasında bir kara parçası gibiydi. Esas hayat oradaydı ama herkes bir tek maviyi görmek istiyordu.

Her insan gibi doğmuştu, büyümüştü ve yakında yaşlanıp ölecekti. Belki çok büyük hayalleri de vardı ama kimsenin bundan da haberi yoktu. Kimselerin haberi olmadığı bir şey daha vardı. O bir süper kahramandı. Ne pelerini, ne özel yetenekleri ne de dilden dile dolaşan hikayeleri vardı. Kahramanlığı da tıpkı kendisi gibi fark edilmiyordu. Bir halk kahramanıydı ama halk bunun farkında değildi. Muhtemelen hiçbir zaman da olmayacaktı.

http://mbsadam.blogspot.c...er-kahraman-hikayesi.html
insanların bilinçaltını ele geçirmek için kullanılan kavram.

Kötüler her zaman varolacak, bu kötülere karşı ya bir süper kahramanımız olmalı yada süper silahlarımız olmalı.

Hulk: şiddetin 2 nedeninden biri ordunun hulku bir silah olarak kullanmak istemesi,diğeri ise hulkun öfkesinden oluşan şiddet.

Demir adam: olayların barışçıl olmayan yollarla çözümü, ondan intikam almak için yapılan saldırılar ve şiddet.

Batman: bir filminde batman dan intikam almak isyeyen süper kötüler göthüm city ye nükleer bomba koymuştu.

Neredeyse bütün kahramanlar için durum budur, örümcek adam 3 filmi tamamen örümcek adamdan intikam almaya çalışan süper kötüleri anlatır.

Şöyle bir bakınca süper kahraman= amerika diyebiliriz,
ikisi de dünyayı töreristlerden kurtardığını iddia ettiği halde terörün en büyün nedenidir.
ilk akla gelen batman olsa da, en iyisi gazmandır.
süper güçleri olan taytlı kimse.
süperman vb. zibidiler grubu işte. öyle götünden alev çıkaranlar falan işte be ya!
niye kimse bu başlığı açmamış lan? ben tanım yapmasını beceremem ki. aha bak saçmaladım işte. neyse sikerim akşam akşam tanımını ya.

yaklaşık bir saattir avuçlarımın içi yanıyor. her an için avuçlarımın içinden alev çıkacakmış gibi bi hisse kaptırdı, beni bu yanma olayı. her ne kadar götünden alev çıkarma olayı gibi iddialı bi süper güç olmasa da iyi gibi bence. hem x-man'de de vardı böyle bir zibidi. lakin o zibidi bir mutanttı. ben süper kahraman olmak istiyorum.

süper kahraman olup ne yapıcam? ona karar vermedim. muhtemelen bi skim olamam ama hayali bile güzel oluyor.

ha bi de şimdi aklıma geldi avuçlarımın içinin neden yandığı? acı biber doğramıştım menemen için, o sebep yanıyor. bu nerden aklıma geldi peki? çünkü 5 dk. önce işemeye gitmiştim, çüküm yanıyor şimdi de. benim süper kahramanlığım da bu kadar olur zaten. neyse ezilen halkı bi yana siktir edip, sadece işememe yarayan ama yine de her yerde övünerek anlattığım, "tek sermayem amuniym ehe ehe" dediğim çükümün derdine düşeyim.

korkma yaşayacaksın koftiden süper kahraman küçük posei doonl!!
parasıyla değil mi kardeşim?

-batman
tüm olayı donu pantolonun üstüne giymekte olan canlı türü.
Çocuklar genelde süper kahramanlara özenirdi atlıyo zıplıyo diye. hiç öyle bir çocuk olmadım. hayat onlara zordu yahu. neyine özenicektim. Hulk, sinir hastası zaten babası annesini öldürmüş bi de bunlar yetmezmiş gibi gama ışınlarından bi hal olmuş yeşil yeşil dolaşıyo ortalıkta, X-man elemanları komple zaten mutasyona uğramış yamulmuşlar, Allahlarından bulmuşlar. Kaptan Amerika desen ezik büzük çocuk vita ışınını yiyince ne oldum delisi olmuş sevdiceğinden kopmuş bunlar yetmezmiş gibi bi de 70 sene uyumuş. Spiderman zaten Ben amca öldüğü için vidan azabı çekmekten aklı gitmiş garibim gelene geçene ağ atar olmuş bi kızın elinde oyuncak olmuş Fantastik Four zaten apayrı bi konu. adamlarda özel hayat diye bişey kalmamış gelen geçen onlara bi sataşır olmuş. Tony Stark gib dahi, multimilyoner bi adam iron Man olma sevdasına amele olmuş zaten kaynakçı olmuş o da nerde bozulmuş uçak motoru var yüksekten düşen var iron man uç koş yetiş. Hayat asıl onlara zor valla bak.
(img:#398456)
görsel
nedense hiç bir zaman tam anlamıyla mutlu olamazlar.
hep bir sıkıntıları vardır.
arara ara dünyayı dahi komple kurtarırlar ama kendilerine pek hayırları olmaz.
birde tüm hayatları çevrelerine uydurdukları yalanlarla geçer.
- kılark nerdesin bu saate kadar?
* şey.. haber peşindeydim.
- kimle beraber, ne haberi bu?
* cimide yanımdaydı inanm...
- allah belanı versin kılark cimiyi aradım evindeydi
* (hassiktir. lan yavşak cimi. yarın ağzına sıçacam senin)
- konuşsana lanet herif.
* luiz bak kızma hemen açıklaya...
- defol git yalancı. gelme bir daha. ben luthora vereceğim. o hiç olmazsa her akşam evde.
bazen bir gülücüğüyle hayat kurtarandır. bazen can, bazen canandır.
amerikalının böcükten kuştan uyarladığı kahramanlardır amaç dünyaya bizim hayvanlarımız bile kahramandır mesajı vermektir.
normal insanlardan farklı olarak, üstün yetenekleri olan varlık.
donu pantolonun içine değil de dışına giyen kahramanlar. (bkz: superman)
beyaz paçalı don giymeyen insanlar..
bireyi kutsayan liberal felsefenin son noktası.
''punisher''de bir süper kahramandır ve hatta marvelin insan üstü güçleri olmayan tek kahramanıdır.
illa uçması kaçması gerekmez: (bkz: korkunç tilbe)
pek çoğu müzmin bekardır bunların. bugüne kadar "çocuk da yaparım kariyer de" mentalitesini güden bir süper kahraman çıkmadıysa bunun nedenlerini araştırmak gerek. zira yüzlerce defa dünyayı kurtaran bir erkeğin, hayatının en verimli çağlarında, her akşam yatağında mastürbasyon yapmak durumunda kalması kadar acı bir durum olamaz heralde. devlet buna bir şey yapması lazım.

clark kent
bruce wayne
peter parker

ve daha niceleri.
kimilerine göre; recep tayyip erdoğan. *