Kültürü arttırır ellam düşüncesi.
söz konusu sözlük uludağ sözlük ise fayda falan yoktur.
tanışamayacağın kadar bağnaz insanların varlığından haberdar olmanı sağlar.
her gün kamuoyu yoklaması yapabilmek.
Birbirinden farklı hayatlar görmek, farklı düşüncelerinde var olduğunu bilmek, kendi fikrini rahatça ortaya koyabilmek. ve bir de nsanlarla tanışmak. fikir alışverişinde bulunmak.

Yani evet, sözlük faydalıdır.
Her haberi ilk saniyelerde öğreniyosun.
cümlenin sonuna nokta koyma alışkanlığı kazandırmak.
farklı görüşleri bir arada toplayarak yeni fikirler,bilgiler öğrenmeyi sağlamak...
takıldığınız başlığın içeriğine göre farklılık gösterir.
yorum yapma yeteneğimiz geliştirir. insanı kültürlendirir. araştırmaya teşvik eder. etkili yazı yazmamıza yardımcı olur. sözlüğe üye olduğumdan beri bu yönlerim gerçekten gelişti.
imla kurallarını öğretir bu da ygs, kpss, ales sınavlarında 3-5 net fazladan yapmanızı sağlar.
Ne kadar çok mal olduğunu fark edip öz saygı kazanmak.
Can sıkıntısına bire birdir.
Farkli fikir ve dusuncelerden haberdar olabilmemize olanak sagliyor. Bu sayede olaylara cok yonlu bakmayi ogrendim ben. Ayrica halkin nabzini tutmamiza ve kendimizi ifade etme becerimizin de gelismesine yardimci oluyor.
Buika, farid farjad gibi sanatçıların varlığından sözlük sayesinde haberdar oldum, kimselere açamadığım sırlarımı sözlükte yazarak bir nebze rahatladım.
guzel kizlar burada da varmis. hem de fotograf cekmede cigir acanlar bile varmis. alkisliyorum.
Her türlü cinsel kavramı öğreniyoruz çok şükür.
Kendine bile söyleyemediğin şeyleri buraya yazıp içini az da olsa rahatlatıyorsun..hiç tanımadıgın insanlarla muhabbet edip fikir,yardım alabiliyorsun çok işe yarıyorsun be sözlük iyiki varsın sen.
Sözlüğe giren insanların o an hangi şarkıyı dinlediğini öğrenmek.

Sözlüğe giren insanların kendilerine ait olmayan fotoğrafları görmek.

insanların trol olcam diye saçma sapan konuşmasına sinirlenmek.

Her sikime eksi verip rahatlamak.

Sözlüğe giren insanların o an naptığını öğrenmek.

Gece mezarlıkta görülen ilginç şeylere karşı tedbirli olmak.

Bilgi edinmek.

Seviyorum burayı.
Beynin hiç girilmemiş nöron ağlarını açarak kapasiteyi arttırır.
bir süre ara verip geri döndüğünüzde, size hayatta hiç değişmeyen şeylerin de olduğunu göstermesi.
Libidom yükseldiğinde buraya gelip rahatlıyorum, huzur buluyorum. işim bitince bir buse kondurup çıkıyorum.
Topluluğun, kalabalığın, çoğunluğun ne kadar boş ve kafasız olduğunu, çok çok az sayıda kişinin sadece belli bir seviyede olduğunu görmek.
6 senedir takılıyorum bana faydaları şunlar;

1) kalabalık ortamlarda yazacak bir mesajınız yoksa burada yazabilirsiniz.

2) siyasi, ekonomik, hayat şartları vs. Bir durum oldu mu okuyacak birilerini bulmak.

3) dertlerinizi paylaşacak birini bulamadığınızda çok güzel derlerin bölünebilme yeri.
(bkz: bilgi içerikli entry)
bilgilenmek, dertlerimizi paylaşabilmek, soru sorup merak ettiklerimizi öğrenebilmek, can sıkıntısını gidermek, duygularımızı paylaşabilmek, geçmişte hangi entryler girilmiş ve mazide insanlar nasıl düşünüyorlarmış öğrenebilmek.