bugün

koyun gibi güdülmeye alışmış ve hazımsızlık çeken insanların ülkenin büyük çoğunluğunun oyunu alarak iktidar olmuş bir partiye karşı olmaları durumudur. azınlıktır tabi ama sinek küçük olsa da mide bulandırır.
son anketlerde ortalama olarak yüzde 32'ye düşen akp'yi düşünürsek, ezici şekilde varolan yüzde 68'lik bir kesimdir.
sözlük yazarlarının belli bir eğitim seviyesinin üstünde olduğunu gösterir bir bilgi. zira yapılan bütün anketlerde de görüldüğü üzere eğitim seviyesi artıkça akpye verilen oylar azalmaktadır.
sözlük yazarlarının belli bir eğitim seviyesinin üstünde olması açılan cinsel içerikli başlıklardan daha iyi anlaşılmaktadır.
(bkz: bsg)
(bkz: akp)
sözlüğü daha bir sevme nedenidir. hele bunu başlık olarak görünce ...*
sözlük, ortalama zekanın üstündeki insanlardan oluştuğu için olsa gerek.

ayrıca;

(bkz: şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik)
sadece sözlük değil memleket ak parti karşıtlarıyla doludur. milletin ak parti karşıtı olmasının sebebi laf olup torba doldurmak değildir. her geçen gün yaşam standartlarının düşmesi , yapılan zamlar , okumanın ve çalışmanın gittikçe zorlaşması insanları ak parti karşıtı yapmıştır. birde bunların üstüne ak parti karşıtlığı abes birşeymiş gibi başlık açmak düpedüz körlüktür. 21.yüzyıl partisi olması ak partiyi mükemmel yapmaz. halkı fakirleştirip aynı zamanda kaliteli eğitimden mahrum bırakarak cahilleştiren ak partinin kömür dağıtarak kaldırım yaparak aldığı oyları marifetmiş gibi söylememek gerekir. zira fakir insanlar , durumu iyi eğitim seviyesi yüksek insanlara nazaran daha fazladır bu memlekette. yapılması gereken halkı kömüre muhtaç hale getirmek yerine kömür alabilecek seviyeye getirmektir. (kömür sadece simgedir sonra kömür değil doğalgaz kullanıyoz biz demeyiniz efenim)
demokrasi diye bağırıp demokrasiyi başka bir taraflarından anlayan insanların durumu başka yerlerinden anlamaları sonucunda cektiği acının dışa vurumudur.
akp'nin sırf kendisine ak parti denmesini sağlayarak ak olmadığını, olmayacağını bilen, söylenene değil de yapılana bakan ve pek uyum göremeyen insanlarla dolu olabilir, bu akp karşıtlığı değildir, kör olmamaktır, duyarsız olmamaktır.
iyiye işarettir.
gözlerinin önünü daha iyi gören insanların çoğunlukta olduğunu belirten başlıktır.
sözlüğün amerikan ve pkk karşıtlarıyla dolu olduğunun göstergesidir. ne mutlu bize.
(bkz: meyve veren ağaç taşlanır)
hala umudun olduğunu gösterir şükürler olsundur.
sırf sözlükte değil sokakta da bu konuyla ilgili anketler yapıldığında halkın çoğunun akp'yi istemediği ortaya çıkıyor. ama gel gelelim ki sandıkta işler değişiyor. ya bütün bu akp karşıtı insanlar sandıkta akp'yi chp ya da mhp sanıp oy veriyorlar ya da akp seçim hilesi yapıyor ki ikinci olasılık daha yüksek. zira belediye seçimlerinde chp'ye en çok oy giden ilçelerdeki elektrik kesintilerini, yine buralardaki oy sandıkların çöpten çıkması haberlerini televizyonlarda görmüştük. demokrasi diye yırtınan bir hükümetin de sadece kendisine oy verenler için demokrasiyi kullandığını, normalde demokrasiyle uzaktan yakından alakaları olmadığını görmek işten bile değil.
haha o nasıl bir açıklama yaayok 21.yüz yılın partisi felan.
çok doğru bir tespit etmişsin sözlükte değil ülke genelinde bu böyle !
sözlük yazarlarının büyük bir kısmı genç ve okumuş insanlardan oluşuyor. hepimiz biliyoruz ki akp yüzde 47 oy aldığı zamanda bile, yapılan anketlerde eğitim seviyesi düştükçe akp nin oy oranının arttığı görülmüştür. bu da sözlükteki kitlenin bu anketleri doğruladığını gösteriyor.

ayrıca atatürk ün kendisi ve yaptıkları bile eleştirilebilir. yani bizim hür yaşamamızı sağlayan adamdan bahsediyoruz. akp veya recep tayyip erdoğan kimdir ki eleştirilemeyecektir? allah mıdır bu bahsettiklerimiz? eğer gördüğümüz yanlış yanları varsa, ki görüyoruz ki çok fazla var, akp de recep tayyip erdoğan da eleştirilebilir. buna akp yi destekleyen kesimin de saygı göstermesi gerekir. eleştiriden kimse çekinmemelidir. iyi yanlar da söylenmelidir, kötü yanlar da. kötü niyet aranmamalıdır.

edit: ne dedim de eksiliyorsunuz ? hakaret mi var ? küfür mü ettim ? düşüncelere saygınız hiç mi yok? hazmedemiyor musunuz çok sevdiğiniz partinize en ufak birşey söylenmesini? o zaman devam eksiye...
eğer öyle olmsaydı adı cemaat sözlüğü olurdu.
büyük ihtimal; " rabbime sordum akp karşıtı ol " dedi durumunda olan sözlük insanıdır.
(bkz: sözlüğün görebilen insanlarla dolu olması)
aslında sözlüğün akp yalakası dolu olduğunu gösteren durumdur.

herşey karşıtını içinde barındırır.

edit: ak parti değil akp yalakası:) ak parti diye bir parti yok türkiye'de. adalet ve kalkınma partisi var başımızda düşman başına. bir partinin bir ismi olur. iki değil.
gayet doğal bir durumdur. bu tür platformlar iktidarın karşısında olduğu zaman asli vazifelerini yapmış olurlar. mesele birilerinin bayrağını sallamak değil. işlerin doğru yürümesine yardımcı olmaktır. düşünen, yazan kişilerin sorgulama modunda olmasını sorgulamak yerine, faydasız bir yandaşçılığın kime ne kazandıracağı sorgulanmalıdır.
milletin uyanmasındandır.
sözlükteki yazarların çoğunda at gözlüğü olmadığının göstergeidir.