bugün

Benimdir.

Bazı kendini bilmezler solu kötülemek adına sol görüşlü insanların bir takım kötü özellik ve davranışlarından dem vurmuş, vay efendim deniz gezmiş şunu yapmış mahir çayan bunu etmiş tarzında akla mantığa aykırı şeyler yazmış. Sol dediğiniz ideolojiyi 3-5 kişinin davranışları belirlemez asla.

Sol ideoloji; yenilikçi, eşitlikçi, çalışan ve üreten kesimin yönetimde söz sahibi olarak haklarını koruması gerektiğini düşünen bir ideolojidir. Vakti zamanında kralın soluna oturan grubun savunduğu fikirler bugün "sol" olarak adlandırılır hepsi bu. Fransa'da çıkmış bu sağ-sol kavramları tüm dünyada benimsenmişken bizim ülkede ne sağcı sağ ideolojiyi, ne de solcu sol ideolojiyi bilmemekte.

Tutup anlatmak isterdim ama zihniyet ne yazik ki "deniz gezmiş banka soydu taam mı?" olunca kime neyi anlatacaksın ki.
Benimdir ama bağnaz solcu değilim.kaddafinin sol ideolojisini benimsemekteyim.
görsel
kavram kargaşası yaşayan ergenlerdir. komunizm ne, solculuk ne, atatürkçülük ne bilmezler. devlete, hükümete muhalif olmaktan öteye geçemeyen solculukları zamanla modasını yitirecektir.
buyrun benim. sorunuz yada sorununuz var galiba, dillendirin de cevaplayalım, çözelim. boşa atıp tutmayın öyle emeğinize yazık.
Kutuplaştıranlar belli, biraz daha zorlarsalar 80 öncesine döneceğiz
Sonra bi sizden, bi bizden...
başlığı açan arkadaş solcuyla solcuku karıştırmış olmalı.
(bkz: buyrun benim)

sonuna kadar solcu ve atatürkçüyüm.
içinde olduğumdur. merkez sol demek daha doğru gerçi benim için. her sağcıyı gerçeklerle itinayla tokatlarım.
alayının içi geçmiş boş teneke kadayıf olmuş yazarlardır. net..
okmeydanı taraflarında zirve yapabiliriz bence.

arkadaşlar, gaz maskelerinizi kendiniz getiriyorsunuz.
ekseriyetle maldırlar evet.
ne oldu eylem mi var ne var ?
Gruplar oluşturup kendi kendilerini tatmin etmek en büyük eğlenceleridir. Günümüzün gençlik trendi zaten “ben solcuyum” demek. Bu ülkede solcuda sağcıda mal. Orijinalleri nadir bulunur.
Solcu ve gerçek solcu arasında çok fark var. Kimisi laf olsun diye çomar solcu kimisi de hakikaten bir fikre görüşe sahip solcu. Önemli olan doğru doğru yanlışa yanlış diyebilmek. Hiçbirşeye körü körüne bağlı olmayan karşısındaki insanın fikrine önem verebilmek gerek.. keşke hem sağ hem de sol olarak bunu başarabilsek..
Bir marxist olatak tiksindiğim yazarlardır.
Çoğu dümbük.
Ben yakalandım siz kaçın.
Ben değilimdir. Allah sağcının da solcunun da insan olanlarını versin bu ülkeye.
gelişmiş kişilerdir, rahat yaşamları ve değişik kafaları vardır.

işte sırf kafa yapısı ve düşünceleri sayesinde sevilecek insan türüdür bunlar. derdiniz ne olursa olsun yargılamaz, her şeye saygı duyarlar.

fakaaat sayıları çok azdır. zaten azınlık olmakla biliniyoruz.
Cüzdanlarında en az iki bankanın kredi kartları vardır. Hamburger pizza ya bayılırlar.
Tutarlılıklarıyla bilinirler.

Bugün kahraman dediğine yarın hain, ayetlerden bahsederken aniden deve sidiği içmenin faydalarından bahsedenlerin pek haz etmediği kişilerdir.
aşırı derecede gerizekali olmalarıyla bilinir.
sol sağ diye götlerinden element uydurup milleti birbirine düşman ettiler yıllarca. 2015 olmuş hala ben şucuyum ben bucuyum diye konuşan andavallar var. sorsan bir fidan dikmemiş. memlekete tek faydası arada bir duş alarak etrafa kötü kokular yayılmasını engellemiş dangozların bordo renkteki klavyeleriyle sözlükte vatan kurtarma çabasından ibarettir.
Şu an sağcı kızları ayartıyorlar.