Bu toplumun kendi içinde kimliklere, kültürlere, dinlere ve dillere saygı göstererek, hoşgörülü bir ortamda, barışçı biçimde birlikte yaşama iradesine darbe vurmayı amaçlayanlar türk olamaz, ermeni olamaz kürt olamaz laz olamaz çerkez olamaz. olsa olsa ya bir gram şeref ve beyinden mahrum olan insan dışı varlıklar olur.

başlığı açan kişinin de böyle bir anda böyle bir başlığı açması terbiyesizlikten başka birşey değildir.
6 eylül 2008 ermenistan türkiye maçı ile ortaya çıkmışlardır.
içlerinde adam gibi saygılı olanları varsa başımın üstünde yerleri var diyeceğim insanlardır. Yok efendim bant takalım bilmemne diyenler var. Noluyoruz yahu?
(bkz: sözlükteki ermeniler bölücülere eksi vermeliler)
ne lan bu?
sözlükteki burdurlular, manisalılar diye ayrılacak mıyız?
seveni sayanı olduğu kadar nefret edeni de olan yazarlardır. sözlükte tanıdığım 2-3 ermeni arkadaş var. onlar dışında rastlamadım. ermeni halkı ve cemaatine hakaretler yağdıran insanları savunanlar da ermeni oluyorsa (ne güzel bir anlayış, hepimiz ermeniyizi de popolarından anlamıştır bunlar muhakkak), evet baya fazlayız.
bazı yazarlarımıza göre aşkale ye gönderilip de taş kırma işinde çalıştırılması gereken kişiler. yeri geldiğinde de insanlıktan, dostluktan bahsederler.

(bkz: bu ne yaman çelişki yahu)
muhtemelen böyle bir başlığın hâla sol frame'de nasıl boy gösterebildiğini anlamakta zorluk çekiyorlardır. ben kendilerine şerh edeyim. burası türkiye burdan çıkış yok!
(bkz: ayrımcılığın daniskası)
(bkz: fişleme)
(bkz: bölücülük)

--spoiler--
(bkz: ytck)

madde 216. - (1) halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması hâlinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
--spoiler--

ne alak diyenlere:
*
tanım: sözlükteki ermenileri fişleme gayreti. hadi bakalım ermeni yazarlar, kolları uzatın bant takılması için.
abla olarak önce ben.
ismi bende kalsın sözlükte olan kişilerdir. ırkları ermenidir ve aramızda yazmaktadırlar.

türklük aleyhine yanlı bir şey yazdıklarını, ırkları hakkında bilgi içerikli bir entry girdiklerini dahi görmedim. belki de bu kavgadan dolayı artık türk-ermeni ayrımından sıkılıp "insan" olayı yeğlemişlerdir.
anlamadığım bir histeri ile "fişleme yapılıyor bu başlıkta" çığlıkları atılan insanlar.

sözlükteki ermeniler demek "onlar bizim kardeşimiz onlara ermeni dedirtmeyiz" gibi bir saçmalığa dönüşüyor.

(bkz: sozlukteki azerbaycanlilar)
(bkz: hanımağa)
türkiyede ermeni olduğuna göre, sözlükte olmasıda gayet normal olan durumdur.

(bkz: ki nin yazımı)
hrant dink öldü hepimiz ermeni olduk
ecevit öldü hepimiz solcu olduk
barış akarsu öldü hepimiz rockçı olduk
allah bülent ersoy'a uzun ömürler versin...
(bkz: soykırım yapsak soyun kalmazdı)
varlıklarında habersiz olduğumuz kişilerdir. *
ermenistanda sözlük varmı ? varsa suyumu çıkmış ?
mazlumun yaninda oldukca ermeniyim , kurtum,turkum,rumum,muhafazakarim,ibneyim,lezbiyim,sii'im,yezidiyim,asuriyim,afkaliyim oyum buyum. biri beni mi cagirmisdi.
(bkz: serj tankian)
(bkz: seytankoylu)
adam olsun, ihanet etmsin ne sikim olursa kardeşimdir.
dört beş tanesini tanıdığım adam gibi adamlardır.
sözlükte başlık açılacak kadar ötekileştirilmişlerdir.
Hocalı soykırımını yapanların oğulları da burada mıdır diye düşündürür. Kendileri de olabilir. Hrant'ı da bunlar öldürdü. Yediremezsiniz.
Bebek katili Apo ile akrabalık bağları var mıdır diye düşündürürler.
hem ermeni hem kürt hem pkk lı olanları vardır.

duruma göre şekil alan cinsten.