(bkz: daha beter len)
https://youtu.be/DsNM0vQSNYQ
Canımız sağ olsun, sağlık olsun. Evet. Öyle böyle geçiyor hayat.
Kendimden bildiğim gerçek evet.
sözlükte belirtmenin ironik ve komik olduğu durum. güldüm.
sözlük de beyni olmayan deniz anaları da yazar olabiliyormuş dedirten önerme.
bu ülke de yaşayıp da normal olmak için nörolojik olarak bir rahatsızlığın olmalı.
ya da deniz anası gibi beyin denen organın olmadan yaşamalısın.
nasıl sıkıntılı mesela, hırsızlık mı yapıyormuş, milleti mi pıçaklıyormuş, elalemin karısına kızına laf mı atmış? Nedir?
Türkiye'de yaşayıp sıkıntı tip değilsen ya yalnız yaşıyorsundur ya da malsındır, götündeki delik jüpiter kadar olmuştur gelen geçene buyur sik demekten.
Hayır şu çok ilginç gerçekten. Gelmişiz tatile, plajda sereserpe yatıyoruz sezlongda haliyle buraya sarıyorsun ama asosyal oluyorsun nasıl oluyorsa. Irgat gibi yardıranlara baksan onlar sosyalmiş. Peh.
her gece yatmadan önce kendime faça atıyorum.
Gözle görünen acı gerçektir. Evet.
herkes sıkıntılı mesela oytunkaran isimli bir arkadaş var. ne kadar sıkkınsa ne kadar sıkıntıysa 105 bin den fazla entry girmiş.
Entryleri okuyunca anlaşılan durum. Sözlük değil f tipi cezaevi. Evet.
kendimi de dahil etmek üzere haklı bulduğum önereceğim.
Sözlüğe ufak bir göz atınca hemen anlaşılan durum. Evet.
doğrudur. iki üç günde bir girip 15 saniye zor dayanıyorum sanahtan akşama kadar napıyosunuz lan siz burda manyakmısınız ?
(bkz: daha beter len)
Sözlüğü şöyle uzaktan takip edenin bile anlayacağı gerçek. Evet.
Evet sıkıntılarım var,bazı can sıkıntılarım...
Yani genel olarak doğru bir önermedir. Kendimden biliyorum.
--spoiler--
Noldu gardaş bir sıkıntın mı var
--spoiler--
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler. Keşke memleketin tamamı deli olsaydı da bu hale gelmeseydi. Başımıza ne geldiyse kendini akıllı ve zeki zanneden salakların yüzünden geldi.
Acı bir gerçek.
Biriktirdiklerini kusacak yer arıyor insan. Günlük hayatta konuşamadıklarını bazen gizlice bir mahlasın ardına saklanarak söylemek kolay geliyor sanırım. Bu da aslında bizi sıkıntı bir tip yapmaktan uzaklaştırıp, kendini normalleştirmeye çalışanlar olarak gösteriyor. Bu ülkede, bu psikoloji ile giriştiğimiz en mantıklı eylem bence. Yaşasın sıkıntı tipler!
Mesela ben. Pskolojik tedavi görüyorum. Delimiyim neyim?