bugün

gelişmeler bölümünde yazmış olduğunuz bir entryi düzeltmek istediğiniz vakit çıkan düzeltme ekranında "bkz" kısayol tuşları bulunmamakta. bu konuyu çözerseniz sevinirim.
yazarlara maaş bağlansın.
çayaklar en azından moderatörlere mesaj yollayabilmeli, deli gömleği giymiş muamelesi görmemelidir.
(bkz: basliklardaki 45 karakter siniri artirilsin)
gelişmeler bölümüne yeni bir şey eklendiğinde bizi uyarsın.
silinen entrylerin hangi mod tarafından silindiği görülebilsin artık.
uludag sozluke bağlı bir anket sitesi olsun. uludag sozlukteki yazarlar anket açabilsin. ankete şık ekleyebilsin. oy verebilsin. siteye giren uludag sozluk yazarı olmayan insanlar ise sadece oy verebilsin. yapılması biraz güç ama çok hoş olur bence.
"ayarlarım"a basınca aldığımız ayarlar da gözüksün.
verdiğimiz uktelerin durumunu (doldurulmuş mu yoksa hâlâ bekliyor mu) görebileceğimiz bi araç yapılsın.sonra verdiğimiz ukteyi de unutup "lan neydi o bulamıyorum doldurmuş biri" durumlarına düşüyoruz.burdan yetkililere sesleniyorum
başlıkların sonundaki üç noktaya tıklandığında o başlık ile ilgili yazılan entry silinmişse veya görünmüyorsa eğer ukte modülü devreye giriyor ve biri bunu doldursun diyor ekranda. belki önemsiz ama çözümlenmelidir yine de.

ısrarla hayvan aranın abisi, kız kardeşi halası amcası veya herhangi bir akrabası bulunmalıdır.

bir de sözlükle ilgili istekler yerine gelsin başka bir şey istemiyoruz. saygılar zall abi. * *
verdiğimiz bkz ler, verdiğimiz şekilde görünsün. örneğin ben bkz yazarken "...öldü" yazabileğim, ama tıklayınca doğal olarak "...oldu" başlığına yönelsin. daha iyi anlatalım kendimizi, daha güzel anlaşılalım ki hepimiz birer sevgi pıtırcığına dönüşelim.
birden fazla nokta koyma'nın geri getirilmesini istiyorum.
gercekten gerekli olabiliyor çünkü.
özellikle diyaloglarda.
istatikliklere en çok ben butonuna basanlar diye bir şey eklense güzel olur.
sözlüğü diğer sözlüklerle karşılaştırmaktan vazgeçelim...
silinen entry lerin hangi mod tarafından silindiği görülebilsin artık.

not: "daha önce zaten yazılmış bu" bahanesiyle bu entrymi de silecek kimliği meçhul moderatöre buradan selam ederim!
silinen entrylerin kim tarafından silindiğini bilmesek de en azından o kişiye görmeden mesaj yollayabilmeliyiz. o da bize gerekçesini sunmalı. yaptığın işin arkasında durmak bu olsa gerek.
sırf ispiyonlandığı için, hakaret ya da polemik amaçlı yazılmamış entrylere bile, "ispiyonlandı" bahanesiyle farklı anlamlar katmaya çalışmasın kıymetli moderatörlerimiz. yoksa bu gidişle "derin sözlük"* dedikodularına müteakip "piyon yönetici" dedikoduları da çıkar mazaallah.

not: silinen entrymizi hangi modun sildiğini görebilelim artık ki savunabilelim kendimizi, yanlış anlaşılmayalım!
özel mesaj geliyor (1) diye gidiyorum.Okuyorum silmiyorum.ama hala (1) yazıyor.kardeşim okudum, olmaz diyor var orda mesaj, o (1)'in kalkması için mesajı silmek zorunda kalıyorum.Okunmamış mesajlarda uyarı verilsin derim ben.
"pekiyi pek güzel", "eh işte" ve "ıyyy, iğrenç" gibi üç kategoride toplanmış olan oylama düğmelerine dördüncü olarak "bana ne y.rraam" eklensin.

kardeşim bana ne "bilmem ne okulunun", "senin mezun oluduğun okul" olmasından. bu bilgi bana bir şey katmıyor. ya da "x şarkıcısını", "senin çok sevmenden" bana ne!

bu entryleri görünce arıyorum arkadaş ben "bana ne y.arram" butonunu. olur olmaz entryler silinirken, bu garbage entrylere karşı uyuyakalınması hiç hoş olmuyor.

(bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)

edit: hassle tuşu da konsun!!!
"kaliteli yazar","gecenlerde bize geldiğinde şöyle yaptığımız yazar" yada "(#998989898)nolu entrysine iyi oy kullandığım yazar" şeklinde yazar başlılkları altındaki yazıların bize neler kattığını öğrenmek için alo destek hattı açılmasını istiyorum.
ayrıca "bana ne y.arram" butonu buna alternatif bir çözüm olabilmekle birlikte "malsın sen" yada "ananıda al git burdan" şeklinde bazı sözlükçülerin duymaktan hoşlandığı bir butonda eklense son derece iyi olur
bu sözlük hayata devam ettikçe yazar istek ve dileklerinin sonu gelmeyecek durum olu ve şahsım tarafından şöyle bir istekle olaya katkı bulunulan başlık :
(bkz: kimlerin ayar yada şukela verdiği gözüksün)
(bkz: özel mesajla ayar vermek yasaklansın)
silinen entryleri kimin sildiği gözüksün. böylelikle "ama arkadaşım"... diyebilme durumu olsun. ayrıca moderatörler ve yazarlar arasında kalan bir kurum olarak ikna ekipleri kurulsun. yazarın ikna edemediği moderatörü ikna ekipleri "abi bırak büyüklük sende kalsın" şeklinde ikna etmeye çalışsın
değerli yazarlarımız* entry ve başlık kavramlarının sözlük'teki karşılıklarını öğrensinler tez elden ki ".... şelkinde entry açmak istediğim yazar.", "... olmayan yazarların altına bir şeyler yazdığı entry." şeklinde entryler girmesinler.

ve hatta bu farkları yeni öğrenseler ya da önceden biliyor olsalar dahi ".... olmayan yazarların altına bir şeyler yazdıkları başlık." ya da ".... şeklinde başlık açmak istediğim yazar." şeklinde başlığın kendisini tanımlayan entryler de girmesinler. başlığın içeriğini tanımlasınlar, başlığın kendisini tanımlamasınlar.

son olarak tanım formatı uyarınca; (bkz: sözlük yazalarıyla ilgili istekler) diye entry açmak istediğim entry. ya da başlık. bilmiyorm.
tıpkı "gammaz staff" benzeri bir ispiyonlama sistemi getirilsin. duman avcıları misali, sözlük'ün ve yazarların iyiğili için çabalayan hayırseverler, kendini bilmez, insan ilişkileri bozuk ve herkesin kendisini ezdiğini düşünenlerle "sana ne lan, sana mı laf anlatacağım ben, sen kendini ne sanıyorsun, sen git modun gelsin" ve benzeri şekillerde muhattap olmak zorunda kalmasınlar.

hem sözlük güzelleşsin, hem yazarlar sözlük'e küsmesin...

edit: bilmeden konuşmamalı. gammaz varmış, lakin varlıkları yoklukları birmiş...
edit2: ben de onlardanım artık...
bir başlığa yönlendirme amaçlı bir bkz verilmiş ise; yazarlarımız, eğer gerçekten o başlıkla ilgili farklı bir bilgi içeren bir entry yazmayacaklarsa, yönlendirme yapılan başlığa yazsınlar entrylerini. böylece benzer başlıklar, bir şekilde aslına yönlendirilmişse, zincir kırılmamış olur.

tabi ki, yazım yanlışı içeren başlıklarda da, başlığın doğru haline bkz verilmişse, sonraki entryler verilen bkz'ye yazılsın. eğer ki sonradan verilen doğru bkz, bu bkz'den önceki entrylerin yazarları tarafından da görülmüş ise, entrylerini sonradan verilen doğru bkz'ye taşırlarsa daha iyi olur.

(bkz: her şeyi devletten beklemeyelim)

edit: (bkz: bokum gibi cümle kurmak)