bugün

sözlük yazarları tarafından tasarlanmış veya bir gece yatakta düşünülmüş yahut tuvalette birden akla gelmiş ya da kaçarken ' buldum, buldum ' diye çığlık atılmasına sebep olmuş, aslında olmayan ideal devlet ve toplum şekilleridir.
bir gün iddaadan olmadı milli piyangodan o da olmadı sayısal on numara artık ne varsa onlardan iyi para vurup sonra yeniden iddaaya yatırıp 2-3'e katladıktan sonra güzel bi kitap kafe açmak.. çaylar benden olucak- ama yardım edin siz de* ..
hiçbir devlet ve düzenin olmadığı bir dünya. edit:korku ütopyası
kardeş kavgasının olmadığı bir türkiye.
yobaz solcuların gerçek solcu olabileceği düşüncesi.
bir tır dolusu rus ile ıssız bir ada tatili.
artislerin pazarda olduğu bir dünya.
ömer üründül' ün yorum yapmadığı bir dünya kupası.
trollsüz bir sözlük.
bir ülke düşlüyorum ekonomisi en iyi olmayan
bir ülke düşlüyorum en yıkıcı silahlara sahip olmayan
bir ülke düşlüyorum sınırları olmayan
bir ülke düşlüyorum insanları mutlu ve barış içinde olan.
savaşların yaşanmadığı,kimsenin aç gözlerle bakmadığı, çocukların öldürülmediği sınırsız ve sınıfsız bir dünya.
orta çağda kıbrısta islami bir tarikat devleti olmasını ve de o devletin liderinin kendimin olmasını isterdim. arap ve türk şovalyeleri neyim oluşturur gemileri güçlendirir maltalılarla kapışırdım. güzel olurdu hani.
pasifikte bir ada sahibi olmak.
topluma ve düşünceye saygısı olmayan yazarların, eşek altına girerek yaptığı fantaziyi fotoğrafa çekip sonrasında sanal ortamda paylaşmak suretiyle, ulan bunlar aha böle ipne adamlar demeyi isterdim.
vahşi yaşam için umut programındaki gönüllülerden biri olmak. Yaralı hayvanları iyileştirip doğaya salmak. Kimsenin beni tanımadığı bir yerde yıllarca huzurla yaşamak.
Halisahada attığım tüm rovesatalar doksana girsin kızlar alkışlasın Necmi kıskansın ayrıca fok balıkları yalnız kalmasın istiyorum.
tek başına iktidar olan chp de yazı işleri müdürlüğü.
sanattan anlayan bir türkiye.
huzurla gözümü yumabileceğim bir yaşam ve dünya.
Bütün konsolların anasını ünletmek istiyorum. Nintendo 3DS'den girip PSOne'dan çıkarım kimse de bişey diyemez.
nihat doğan ile hilal cebeci yi evlendirmek. akabinde doğacak kişiler ile yeni nesil harekâtı.
-dolandırıcılığın en aza indirildiği yada olmadığı bir türkiye.
-pazara çıktığında ne kadar alacağını değil ne alacağını düşünecek kadar refaha ulaşmış bir halk.
-zeki ve üreten bir türkiye.
-dışarı bağımlılığın olmadığı bir türkiye.
-kendi yağında kavrulan kimseye muhtaç olmayan bir türkiye.
-oksijen israfından ziyade herkesin bir mesleği olduğu türkiye.
-anlama ve yorumla yeteneği olan yöneticilere sahip türkiye.

not: pembe dizi gibi olsa da ben çok isterdim.
insanlarının hayvani dürtüleriyle değil insani duygularla yaşadığı bir dünya hayal ediyorum.
"rasyonel düşünebilen" türk insanı. tabi önce "düşünebilmesi" lazım.
Bazen mıllı egıtım bakanı oldugumu dusuyorum, summerhıll ekolunu turkıyeye getırmısım. Ole cılgın okullar, ozguvenı yuksek ogrencıler...