bugün

kazlar ve palyaçolar.

palyaçodan korkmayan çocuk var mı acaba ya.
palyaço ve clementine isimli çizgi film ( korka korka da olsa izlerdim )
öcü
önünü görememek hala korkutur beni. çocukluğumda bu deyimin, karşılığı karanlıktı.
(bkz: ateist)
atatürk'ün büstlerinden acaip korkardım ben. ciddi ciddi gece rüyalarıma girer beni kovalardı atatürk'ün büstü. şimdi düşünüyorum da hiç normal olmadım ben.
-karanlık odalar,
-köpek, *
-hırsızlar,
-kaçırılma korkusu.
şemsiye.. özellikle siyah olanlar.
- karanlık
- kaçırılma korkusu
- yükseklik
- dilenciler
süleyman demirelin gıdısı.
(bkz: kurbağa)

gerçi hala korkuyorum ama artık okadar korkma değil de iğrenme diyelim. o değil de rüyalarıma giriyordu mk.
1.dondurmayı elinden düşürmek
2.uçan balonu elinden kaçırmak
3.bakkaldan para üstünü eksik almak
4.arkadaşının senden şişman olması
5.köpek, horoz, karga...
(bkz: kaynana dili çiçeği)
(bkz: palyaço) *
gözlük takan insanlar.
bana bu dünyadan değillermiş gibi gelirdi hep. beni annemin görmediği bi anda kaçıracaklardı biliyordum, ama kaçıramadılar.
(bkz: saadettin teksoy) *
çok itici geliyor halen bana, ama o zamanlar daha bi başkaydı. ekrana çıkınca tırsıyordum, böyle üstüme üstüme saldıracak sanıyordum. sesine hele tahammülüm yoktu, nasıl bir sestir o öyle, rüyalarıma giriyordu.
(bkz: yün)
uvak amca. nedir, nasıl bir şeydir bilinmez. ancak küçüklüğümde halam beni en çok uvak amca ile korkuturdu. yemin olsun cin görmüş gibi korkardım adını duyunca.
Sabahın köründe dahi olsa yalnız kalmaya kesinlikle tahammül edemeyenlerdendim, şimdi ise ortam arasına giremeyen asosyallerdenim.
uzaylılardan korkulabilir. eskiden hamurdan uzaylı yapıyorlardı ki gören altına dönüşürdü. şimdi uzaylıları da insanlara benzettiler. alien bile bana benzerken, korkacak şeyimiz kalmadı azizim.
(bkz: yalan)
hep korkmuşumdur.
ayrıca (bkz: hassktir)
(bkz: elektrik süpürgesi)
"barkıt" denilen canavar. "barkıt torbayı sarkıt" denilirdi yaramazlık yapınca. te allam ne korkardık...(yer: konya bu arada)
(bkz: yalnızlık) hala korkuyorum.
inşaata kaçan topu almaya gitmek.