bugün

testislerime ne olduğu belli olmayan bir darbeden sonra çektiğim kasık ağrısı.

yine aklıma getirdiniz hafiften zonklamaya başladı bu.
Sünnet oldum...

Daha büyük bir acı yok, hem fiziksel hem ruhen,..
ben ortakulak iltihabı geçirdim iki kulağımda da. resmen sağır oldum. o acıyı tarif edemem. doktor 21 gün boyunca 500bin ünitelik penisilin iğnesi vermişti. o 21 gün de acayipti. iğneyi yiyince resmen iğneyi yediğin bacağını bi saat falan hissetmiyosun.

bi daa öyle bişey başıma gelmedi. kulak ağrısı hiçbi şeye benzemiyo...
Diş ağrısı amk.
bir kere ölmüştüm. korkmayın, düşündüğünüz kadar acıtmıyor.
(bkz: boşalamama nın verdiği acı)
20’lik diş ağırısı. 18 yaşımda vurmuştu.
bir ara böbreklerim iltihaplandı. doğrulamaz hâle geliyordum, belim kopacak gibi olurdu. dedem böbrek yetmezliğinden vefat etmiş, o yüzden korkulmuştu genetik mi diye. bir şey olmadı iyileştim. acı çekiyordum o sıralar ama bahsetmek istediğim çok saçma bir ağrı, acı değil.

dikiş/nakış yapma hobim var. öğrenci evindeyim, ev arkadaşım pimpirikliydi. ortalığı çok dağıtmayayım diye kendi odamda, yatağımda nakış işledim/oyuncak diktim uzun süre.
alışınca tek iğneyi uzun süre kullanırım. bir ara odamdan salona taşındım araç gereçlerle. iğne yok, arada bir yerde düşürdüm sandım, üstünde durmadım pek.

bir gün hadi erken yatayım dedim girdim yatağa.
uyandım bir anda, sağ bacağım kıpırdamıyor. babam kısmi felç geçirdi, o yüzden çok korkarım öyle şeylerden. 3 saniye içinde çıldırdım, bacağımı kaldırmaya çalıştım inanılmaz bir ağrı var ama acıdığına sevindim resmen, hissediyorum çünkü.
yataktan kalktım, bacağımı kullanamıyorum, ışığı açtım bir şekilde yattım tekrar yatağa. pijamamda kasığa yakın bir yerde metal parçası vardı. bir şey takılmış sandım metali çektim ooo bacak yine pert. baktım, iplik geçirmelik bir delik suratıma bakıp yavşak yavşak gülüyor. yatakta unutmuşum iğneyi. nasıl olduysa bacağıma girmiş o da. pijamayı çıkardım sonra uzandım yatağıma. iğne daha derine gitti, tutamadım. tansiyonum düştü o ara, prensesim çünkü. (korktum ulan, inanılmaz ağrıyordu!) çıkaramazsam ağrıyla bir yere gidemem, evde de tektim zaten yardım çağıramam. bir de hastaneye gidip "iğne girdi bana hihi" demek saçma geldi. öyle de utangaç birisiyim.
derin nefes alıp bacağımı kaldırdım, iplik geçirilen yere tırnağımı soktum çektim biraz. çok az bir kısmı çıktı, bacağım bırakmıyor iğneyi. sonra yavaş yavaş çıkarttım. ağrı anında kesildi.

kan içinde kalmışım, bacağım mosmor. iğne "nasıl girdim ama hehehe" diye sırıtıyor. senin yapacağın işe diyip küfrettim. acıyla ağrının farkını o gün öğrendim.

not: ya millet kaynar sularla, soğukla, apandisitle uğraşmış ben 5cm'lik iğne anımı yazdım utanmadan.
herkese canı gönülden geçmiş olsun diyor, öpüyorum.
kafami patlatmak.
patlamak üzere olan apandisit sancısı der susarım. allah düşmanıma vermes... yok ya, vatana hain, vatana düşmanlara tam da bundan versin.
Hatırlamıyorum..
Asik oldugum kizi baska elemanin arabasinda gorunce kalbim cok acimisti.
Sünnetimi evde olmuştum. Yaşadığım en büyük fiziksel acı Doktor mudur sünnetçi midir her neyse evden giderken ev ahalisine bana mutlaka ağrı kesici vermeleri gerektiğini tembihlemiş olmasına rağmen evdeki herkesin o ağrı kesiciyi unutup benim sünnetin tüm acısını minicik bedenimde hissetmemdir. Ağlarkenki haykırışlarım beni etkilemiş olacak cehennem gelse korkar kaçar sesimden diyormuşum. Aaaah ahhh.
Sol ayak parmağım çatlamıştı.
Bacak arama top denk geldi.
Kafamı yardım.
Kazara hayattayım.
Ayağımı kırdığım zaman sanırım.
Vatani görevimi icra ettiğim zamanlarda helikopterden 1 metre aşağıdaki dik kayalıklara atlarken sağlam olmayan taşlara basmışım. Sonrası malum. Sol diz kapığımın alt kısmından kemik dışarı çıktı. Hala öyle duruyor.
görsel
2 sene evvel taş düşürmüştüm aman aman aman düşman başına.
Burnum, ayak bilegim kirildi. Kafam delindi. Kolumu kirmayi basardim tek basima. Beyaz, sert cakilda sol omuzumun ustunde 5-10 metre surukledim. Hala izleri var. lisedeyken kafamin arka tarafinda kiremit kirildi bir kavga aninda.

Boyle sacma sapan seyler.
Tırnağım kopmuştu deri acısı bir başka oluyor neyse ki çıktı tekrar.
7 saatlik safra kesesi sancısı.
20lik diş ağrısı. yatakta ters takla attıran ağrıdır. şekilden şekile girersiniz. duvara kafa atarsınız. ağrı kesicileri kokteyl yapıp internetten kocakarı ilaçlarını okursunuz.
duygusal acının yanında
at sikinde kelebek ...
parmağım çelik kapının arasına sıkışmıştı. tırnak değişene kadar hergun acı.
Futbol oynarken sol diz kapağımı zedelemiştim. Şimdi her kış 1-2 hafta vuran bir ödemle uğraşıyorum. Ağrının tuttuğu 15 saniyelik periyodlarda gözümden yaş geliyor. Böyle bir acıyı size kelimelerle ifade etmem mümkün değil. Allah kimseye göstermesin.
Sezaryen sonrası sancı. En fiyakalı acı benimki sanırım. Nitekim kutsal bir misyonumda vardı. Korkutmak gibi olmasın acı şöyleydi : sanki beni belimden ikiye kesmisler komple david copperfield gösterilerindeki gibi ama sahiden kesmişler sonra yalandan derimi dikmişler ve ben pinokyo gibi ayakta durmaya çalışıyorum .