bugün

ayaklarım üşüdü reis.
Çalmaya yüzünün olmadığı kapıyı boşuna tıklatıp kaçma.
Millet hayatını yaşıyor anasını satayım. Birinci gün orda ikinci gün burda eğlenip duruyorlar. Garibim ben yarın sabahki 08.30 daki derse yetişebilmek için uyumaya çalışıyorum.
Ah koca yürekli ben ahh.
4-5 senedir düğünlere gitmediğim için merak ettiğim bi konu var. Yaklaşık bundan bi 12-13 sene önce hala sokak kültürü henüz bitmemişken mahalle arası düğünlerde kız tarafının erkek çocukları ile erkek tarafının erkek çocukları arasında kıyasıya bi savaş olurdu. köşe bucak kaçmalar, oyuncak mermi ile birbirini kovalayıp vurmacalar, bi namus meselesi olayı falan, hala kaldı mı onlardan ya? hani böyle yılan hikayesi oynuyorduk sanki anasını satiyim. Genelde çete ruhlu bi puşt diğerlerini örgütler öyle savaşırdı. çok saçmaydı umarım azalarak bitmiştir.
Saat tam misafirlikten dönerken 95 model kartalın bagajında uyumalık. ince ince ibrahim tatlıses çalsın istiyorum.
Çok şey var yazmaya üseniyor insan.
bıktım...
Güzel düşünmek uyumamı kolaylaştırıyor.
Bir de düşündüklerim gerçek olsa eriyip çarşafa damlarım.
Hangi ara bu kadar ilerledi zaman? Daha dün 2006 yazıyordum okul defterime. Kim aldı saatleri bunca yıl ileri? Bunca senenin her gününü yaşamış olamam. Her güne tek tek uyanmış olamam.
Anlatacak hâlim yok.

Dinleyiniz.

https://youtu.be/BbfmHO9G9yI
mutsuzum. içimde yaşama sevincine dair en ufak bir kırıntı kalmadı.

yakınlarımın mutsuzluğunu gördükçe, ağlama seslerini işittikçe neden ve nasıl mutlu olabileyim ki. insanlıktan nasibini alamamış kişilerin huzurumuzu kaçırması kafayı yedirtiyor. insanları gerçek anlamıyla tanıyamamak sonradan çok can acıtıyor. bu kadar iyi niyete karşı karşılaşılan manzara insanı çok üzüyor. imtihan dünyası deyip geçecek oluyorsun ama içindeki bu dert son bulmuyor.

çok kırgınım insanların sebepsiz yere bu kadar acımasız bu kadar düşüncesiz olmasına çok kırgınım.
Bakmayın böyle olduğumuza. Kendimizden bile kıskanırız biz sevdik mi. Aslında iyi insanlarız da işte. Şartlar başka yollara zorluyor bizi.
Bu zamana kadar yapmadığım bir şeyi yaptım. Galiba bu sefer gerçekten gerçek bazı duygularım. Sana olan nefretim, kızgınlığım çok gerçek. Ben hiç kendimi böyle görmemiştim. Görmek istemedim. Neyse.
Birisi yüzüme vursun istiyorum,

"hayatın bu şekilde son bulacak seni salak."

Diye.
Çok Suriyeli var acayip...
bazı şeylere kafam iyi çalışırken birçok şeye neden çalışmaz ?
Yine de bunca olan şeyi güzel göğüsledim gibi geliyor.
Yolun sonu.
ne insanlar, ne mekanlar. özlemlere yetmiyor. başka sözler, başka yüzler. ödeşmeler bitmiyor.
kpss calisiyorum. lanet olsun.
ne zaman ay dolunay olsa hep o saatlerde ışte çalışıyor oluyorum. adalet mi bu sözlük ?
şöyle bi ağız dolusu küfredesim var da, bana yakışmaz.
Allah belanı versin, değmezsin ağlamaya.
hayatımız sürekli hayal kırıklıklarıyla doldu taştı.
Getir’i indir, ‘Mama Gönder’e bas, bir minik dostumuzun ihtiyacını ücretsiz karşıla #barınakhayvanlarıdoysun. https://getir.onelink.me/QyC3
güncel Önemli Başlıklar