bugün

uzun zaman olmuştu.
hiç unutmam o rüyayı.
yani artık nasıl bir bilinçaltına sahipsem.
zaten ondan sonra da pek rüya görmedim.

ataşehir'de bir camide cenaze töreni var.
aile erkanından biri vefat etmiş oraya gittik.
dualar okundu haklar helal edildi sonra ben metroya bindim.
metroyla bir hastanenin 2. katına geldim. bakın asansör değil bildiğin metro.
neyse kapılar açıldı indim metrodan bir üst kata çıktım.
üst katta tv açıktı. kanal 24 canlı yayını vardı.
canlı yayında fettullah gülen konuşma yapıyor.
sağa baktığımda ise büyük bir u masası vardı.
masanın bir ucunda erdoğan duruyordu.
tam yanına gidip 17 aralık ile ilgili sorular soracaktım ki kendimi bir f 16 fighting falconun içinde buldum.
savaş uçakları iki kişilik olması gerekirken içinde bulunduğumuz uçağın arkası genişti.
arkadaşlar da vardı. 5 kişiydik pilot dahil.
bizimkiler "selfie çekelim" diyor bir yandan pilota "alçak uç istanbul görünsün" diyoruz.

neyse fotoğrafları çekerken yakıt bitti.
pilotş şaşkına döndü. ben ise "asfalta indir uçağı" dedim.
neyse zar zor uçağı yola indirdik.
araba gibi gidiyoruz.
ileride polis çevirmesi var.
durdurdular uçağı hepimiz indik.
daha sonra uçağı sağa çektiler bizi de alıp götürdüler.
bir gölün kenarına geldik. taşlara basa basa sınırı geçtik.

yanlış hatırlamıyorsam norveç-isveç sınırındaydık.

sonra uyandım donuma kadar terlemekten ıslanmışım.
ya da o ter değildi.
keçi ve kedi sikişi tarzı rüya.
sevgilimin, hemcinsi ile sevistigini gormek.

kendisine soyleyemedim hemcinsi ile oldugunu ancak, durum bu. ihanetin en afillisini hissettim iliklerime kadar.
drogba bizim eve geliyordu pes oynuyorduk sonra eve tantuni söyledik birden 5-6 kadın geliyordu çatır çatır sikiyoduk.
8 9 kere gördüğüm beyaz bir adamin beni takip ettiği rüyadir.
Kıyamet temalı rüyalardır genelde. Ulan bir bakıyorsun gökyüzünün farklı noktalarında 2-3 tane ay var. Ter kan içinde uyanıp balkona çıkartır adamı.
cengiz kurtoğlu ile yüzüklerin efendisindeki dağa tırmandığım rüyadır. frudo ve gollum yukarda bizi beklemektedir. böle bir rüyaydı işte sora aşağı orgların üstüne düştümde uyandım. halbuki herşey o kadar gerçekçiydiki.
Lisede gördüğüm analitik evrende geçen rüyadir. -Çalışkan bi öğrenci değildim ama o siralar hep derslerle ildgili tipik rüyalar görürdüm.- Şöyle ki
Önümde x ve y düzenlemleri uzanmış bir sekillde bekliyor ben orijindeyim düzlemler çalilardan taşlardan oluşmuş yollardan oluşuyor küçüklüğümden beri sevmediğim 2. dereceden kuzenimle elele tutusup hangisinden gitsek diye düşünüyoruz sanırım x'i seçmistik.
eski sevgilimin evinde fare kovalaması. daha da ilgincini henüz görmedim.
annemin hiç takınmadığı bir üslupla; dünya yaşanır yer değil lan buralara gel demesi.

(bkz: helvami sicak yiyin)
sokakta mal mal dolasiyorum. sonra hocam geliyor. arabanin arkasindaki davulu getir diyor. arabaya gidip bagaji aciyorum. bagaj kapaginda carrera yaziyor. indirip bakiyorum. vay amk herif mercedesi satmis porsche almis diyorum. arabayi biraz geriye alsana diyor. tam arabaya binerken, gerek yok, kumandanin uzerindeki eksiye bas diyor. eksiye basiyorum araba geri geri gidiyor.

sonra sahne atliyor. eve geliyorum. yatagimdayim. bilgisayarla ilgileniyorum. telefonuma bildirim geliyor. bakiyorum eski bi arkadas yazmis. sonra onlarca yuzlerce bildirim geliyor. bi bakiyorum telefonumdaki erotik fotograflarim varmis ve hepsi virus yuzunden onlara gitmis. durduramiyorum. telefonu alip yere carpiyorum. telefonun dustugu yere gidiyorum. elimi uzatiyorum yerden parcalanmis oyuncak is makinesini aliyorum. boyle boktan bir ruya.
bi çift yüzük ve bir tane de inci.

avcumun içinde, ve üzerimde tozpembe veya krem bi elbise. umarım kötü bi manası yoktur.

edit: ruyanın yorumu..

--spoiler--
sürpriz yapılıp avcunu alyans konulsun istersin, acele olsun. gelinlik olmasa da olur, şık bir elbise de olur..
--spoiler--
efendim şimdi böyle beyaz, yakası, manşetleri fistolu fırfırlı son derece modern bir gömlek giymişim. altına da lateks, gümüş fevkalade tuhaf bir tayt giyip kıyafetimi inceliyorum ruyamda. ayakkabılarıma bakıyorum, ayaklar çıplak sonra diyorum ki ''olsun ya nasılsa işim oturduğum yerde''... birden ruyada içimi bir sevinç kaplıyor -iş bulmuşum sonunda- gibisine. sonra ruyamda telefon çalıyor gerçekte ise kapı çalıyor. gerçekte annem bana bağırıyor ''uyudun mu? bakıversene kapıya'' ruyamda ben bağırıyorum '' buyrun ileri teknolojiler müdürlüğü! ben falanca nasıl yardımcı olabilirim? ''

valla ''ileri teknolojiler müdürlüğü buyrun'' diye diye uyandım uykumdan. biraz komikli geldi eşe dosta da ben gayet umutlu bakıyorum bu ruyaya. bir kere ileri teknoloji nedir ya? müdürlüğü falan... hayrolsun bence gayet başarılı bir ruya görmüşüm.
Benim sevgilim varmışmış onla konuşmuşmuşum tövbe bismillah.
ne hikmetse bir çok kez asansör rüyası gördüm. asansör durması gereken katta durmadığı gibi en üst kata gelince de durmuyor ve çatıdan fırlamasın diye stop tuşu ile durduruyorum. bu seferde aşağı kata inerken yine istediğim katta durmayıp zemin katta da durmayıp devam ediyor ve yere çakılmadan stop tuşuna basıyorum. birkaç döngü sonunda pes edip alarma basıp beni kurtarmalarını bekliyorum. bu nasıl bir rüya böyle la.
(#24865892)

bu olabilir.
Belki dalga geçilebilir ama daha iki gün önce görülen rüyadır. Siyasi görüşüm aynı olmasa da ne hikmetse ak parti mitingdeyim. Hınca hıç dolu her taraf. Platformdaysa rte ya da gül değil davutoğlu var. Kalabalık arasından bir kız çocuğuna mikrofon veriyorlar ve anlatmaya başlıyor. Bir gün rte kk ya şöyle bir soru sormuş: Seni şampiyon mu yapayım birinci? kk ise birinci yap demiş. rte de şöyle cevap vermiş. benim olduğum yerde seni ikinci yaparım. bir o kadar saçma ve bir o kadar ayar içeren bir hikaye gibi geldi belki size göre öyle olmaya bilir ama arada nette hiç karşılaşmadığım müthiş ayarlar, laflar ve hikayeler görebiliyorum. Çoğunu da unutmamaya çalışıyorum.
salonda otururken içeri sadri şener giriyor ve beraber kavurma yiyip muhabbet ediyoruz.
not: fenerbahçeliyim.
babama diyorum zombiler kovalarsa bana koş ama o napıyo aksi yöne gidiyo ayağı kayıp düşüyo zombi oluyo , bir diğerinde stephen king'in "o" adlı romanındaki palyaçonun 2 katı daha büyüğünü baston ve bir demir parçasıyla öldürüyorum nasıl bir bilinç altım varsa artık .
yaklaşık 7-8 yaşındayken gördüğüm rüyadır.
rüyamda karanlık bir odada etrafımda acaip yaratıklar bana bir şeyler anlatmaya çalışıyorlar ama ben anlayamıyorum, sonra koşmaya başlıyorum beni kovalamaya başlıyorlar. biri önümü kesip kafama vuruyor, bayılıyorum.
halen düşündüğüm rüyadır, eskiden saçma bir kabus diye görüyordum ama izlediğim x-files, fringe tarzı dizilerden sonra korkmadım da değil ha.
kör bi adam fotoğrafımı çekmeye çalışıyordu, bende kaçmaya.
güzel bir sözlük yazarıyla birlikteydim, ne adını ne de nickini verdi sadece sözlükteyim beni bul dedi, ancak bulamıyorum.

bana yardımcı olur musunuz?
dün akşam gördüğüm rüya bu saçmalığa dahildir. resmen arınma gecesi filminin içine girmiş gibiydim. dışardaydım elimde siyah naylon poşet var, etrafımda içinde bulundukları siyah poşetleri yırtıp dışarı çıkan insanlar var ve korkunçlar. ben de onlardan biriymiş gibi davranıp elimdeki siyah poşeti yırtıyorum ki bir şey çakmasınlar. sonra güç bela eve gidip dışardaki durumu anlatıyorum ev halkına falan. işin iyi tarafı dışarda ortalık karışıyor ama devreye girecek çevik kuvvet ekipleri falan mevcut yani anarşi gecesindeki yokluk yoktu rüyamda. izleyeli de oluyor baya etkisi niye şimdi çıkıyor anlamış değilim, halbuki uyumadan önce böyle bir şey de düşünmedim. neyse, hayrolsun.
sözlükten tanıştığım bir kızla ateizm ve liberalizm üzerine baya bi konuştuk komünist olduğunu söyledi ve yarın fsm de bir yerlerde takılalım, dedi.

aklımı kaybedicem rüyaya bak amk.
hatırlayabildiğim kadarıyla barışıyorduk eski sevgilimle ama sonra bir şeyler oldu çekip gidiyordu tam o sırada yanağından ıssırıyordum çok değişik bir rüyaydı evet.