bugün

entry'ler (163)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Üç tunç tas has kuru kayısı hoşafi.

Çatalca'da topal çoban çatal yapıp çatal satar,nesi için çatalcada topal çoban çatal yapıp çatal satar?Kârı için çatalcada topal çoban çatal yapıp çatal satar.

imlâ

elektrikli süpürge sesi

Yalnizken ve hava kararinca insanin evi Süpürmesine engel olan korkunc sestir. Bi de düdüklü tencere var hâlâ aşamadım bunlari.

yazar nicklerinden kime benzediğini tahmin etmek

Lordbrss: prens vilyım(şimdiki hali)

başka şeyler

Şu anda tekrarı yayınlanan program. Konu "tarih ve tıp "Padişahlarin ölümlerinden bahsediyorlar. Hiç yoktan iyidir, hoş sohbet programı.

yazar nicklerinden meslek tahmini yapmak

blackpeople: borsa simsarı.

nazım hikmet aşırı derecede abartılan bir şairdir

Iki üç yıl evel "nazim hikmetin ilk şiirleri" veya ona yakin bi isimde düzenlenmiş bi kitap okumuştum-yayinevini derleyeni de hatırlamıyorum- bildiğin acemi şiirlerdi. Hatta fatih sultan mehmede övgüler eden bi şiir vardı. Çok şaşırmıştım. Şaşırmam saçma herkes şair doğmuyor ama çok farklı tarzda farklı bi kafayla yazılmış şiirlerdi.
Adam nasıl geliştirmiş kendini vay be nasıl da değişmiş,deme cüreti;ben zorlasam belki ben de yaparım belkit cesareti vermişti bana.
Kısacası, en azından aşırı koymayaydındır.

samanyolu film isimleri

Iki garip yetimin çok acıklı hikayesi.

freedoman: anarşik memur

mozart in kalbine giden yol: son yahni yiyici.

Droch: rahip (brahman)

nickten kişilik tahlili yapmak

Bizimsamuray: iyi aile çocuğu.

hangi yazar nasıl ölmek istiyor

"Acılı olsun ölüm' ün şanina Yakışsın,şairleri haklı çıkarsın, son ana kadar uzun ve bilinçli bi şekilde olsun" derdim evveli ama aşık olmak istiyorum şimdi.

artı oy verirken söylenenler

Ağzımdan aldın,ağzını öpiyim ne güzel demişin,hahah terbiyesiz herif, asdfhjllfajsjfsjgl vb. sözler tepkilerdir.

orospuya hayat kadını denmesinin sebepleri

Insan ırkının devamlılığını sağlayan aktiviyeti(hayati değer taşır) kendilerine meslek olarak seçtiklerinden olabilir. seksepalit yoksa çocuk da yok çiçek dee malum.

sevgilisine hatun diye hitap eden erkek

Karısına diyorsa Nasreddin Hocadir. Hep o gelir aklıma nedense~~.
Hatun ne ya çok itici canım'a bile razıyım.

bir hitap şekli olarak uyuz

Tiksinç samimiyetsiz hitaptir.

satranca ek taş önerileri

Kilometre taşı: bu taş tüm taşların yaptığı hamleleri yapabilir bunu sadece vezir ve şah alabilir. E aristokrat bi taş farz oldu.

Şah hatun: Şahın yanından ayrılmaz sah hamlelerini iki kare şeklinde yapar. (Her başarılı erkegin yaninda bir kadın vardir. Manevi değerlerimize sahip çıkalım. )

Okçu: piyonlarin hepsi ilk karesini boşaltınca hamle yapabilir max üç karelik çapraz ve düz gitme hakkı vardır.

Turan(hilal,kurt Kapanı) taşı: arada iki taş kalacak sekilde "c" çizerek hareket eder. Oyun hizlanir.

satranca yöresel tatlar katalim. Mübarek dominos pizzaya döndü.

Edit:harf hatası

otomatik portakal izlememiş insan

Okumuştur.

gözünüz yiyorsa buz yerine kızgın yağ dökün

Ali baba ve kırk haramiler travması'dır.

uzak mesafe ilişkisi

Acıdır yorucudur yıpratıcıdır. Platonikten iyice monotonlaşmış ilişkiden ağrılıcadır. Sağlam bir irade ve sinir gerektirir. Ama aşk varsa her şeye değerdir mesafeler kapatılıp mutlu olunmalıdır.
Tanım dersek; gönül mabedine yüz sürerken seferî sayılmaktır, yarene yanında'yken bile hasret kalmaktırlı ilişkidir.

Romantik ve zenginim kızlar itinayla aşık olunur.