bugün

eksi oy almaktan çok korkarım sözlük ben.
edit:siz korkmuyosunuz sanki de. neyse verin bakalım eksi oyları. *
saba tümer.
aşık olmak, bağlanmak... bi tek bende var heralde.
(bkz: diş hekimi)
ömür boyu manik depresif olarak kalmak. iki uc arasında sonsuz sayıda gidip gelmek.
leblebiyi buruna kaçırıp bir daha çıkarılamıyacak korkusu.
deprem ve yanarak ölmek.
(bkz: gelecek korkusu)

evet sözlük her gece yastıga başımı koydugum zaman 5 sene sonra acaba nerde ve napiyor olucam diye düşünüyorum. her yılbaşında acaba gelecek sene nerde ve kiminle kutlıycam yeni yılı diyorum içimden. içim içimi yiyo kötü bişeyler olucak, gelecegim istemedigim gibi olucak diye.. *
sevilmemek. *
çocuk sahibi olamamak. allah kimseyi böyle bir şeyle sınamasın.
tükenmek, sıkılmak, istediklerini gerçekleştirememek.
iç içe geçmiş dünyalarda yaşıyormuşçasına garipsenecek bir korkudur efenim. bakınız hücreler. bir tek hücre bile sanki ayrı bir dünyaymış gibi gelir bazen bana. belki dünyada tanrı dediğimiz yüce yaratıcının bir parçasıdır ve bizde onun hücreleriyizdir. * *
yakınmıdaki kişiler bir şeyler elde ettiği zaman, ben de böyle olabilir miyim diye bir heyecan başlar. ama olmamasında korktuğum bir korku da başlar.
altıncı nesilim uçurulmaktan korkuyorum.
erkeğim ay aman sözlüğüm sar beni sarmala lan!
karanlık, gök gürültüsü vs. bir de belki çok aptalca ama hep olur da birgün hapishaneye düşersem naparım diye korkarım.
açık kapıya arka dönük yatmak.
kendini asmış biriyle karşılaşmak.

yani nasıl anlatsam. böyle odaya girdiğimde bir an kendini asmış, intihar etmiş biriyle karşılaşma korkusu.

tıpta, psikoloji tarihinde böyle abudik korkular var mı bilmiyorum ama şahsım bu tarz korkulara fazlasıyla sahip.

işin kötü yanı hiç tanıdığım biri hatta tanıdığımın tanıdığı bile intihar etmedi. televizyondan internetten gördüğüm intihar haberleri psikolojimi bu denli bozmuş olamaz, ama olmuş bile.
kesinlikle akrep. göreyim korkudan ölüyorum her daim.
sosyalizmi birgün tadamadan ölmek.
köpekten korkmak. durun daha büyük korkularım var. yalnız kalmak mesela kimsenin beni sevmemesi, umursaması. beni öldürüyor..
yılan, akrep, vs.
kabızlık. evet, sancılıyken yazamıyorum..
kayahanın deyimiyle yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar.
ya bi gün parmaklarıma bişey olur da yazamazsam diye korkmuyo da değilim açık söylemem gerekirse..
bir allahtan korkarım, bir de bayan şöförden...
güncel Önemli Başlıklar