bugün

annenin hep aynı sonuca çıkan sorular sorması.
Kızların hesap ödeme zamanında bir adım geride durması fazlasıyla sinirlendiriyor beni.

Cimri değilim ama enayi de değilim.
ilgimi canlı tutabilmek, egosunu tatmin etmek için çocuksu davranışlara başvurulması, küçük ama mide bulandırıcı yalanlara sığınmak gerçekten sinir bozucu.
Taksicilerin asla bozuk para üstü vermemesi (6,60'sa muhakkak 7 alırlar) ama on kuruşu pişkin pişkin istemesi.
bulunduğu noktadan yalnızca 1 tane otobüsün geçmesi,
bir kız için yapacağı hamle konusunda kararsız kalmak,
gitarın akordunun kaçması,
bir kıza mesaj attığında cevapsız kalması,
derse yetişememek,
yeni sekme açarken bilgisayarın takılması,
puan kırmam denilen yerden puan kırması.
sözlülerde hocaların acayip sorular sorması. vicdansızlar.
bugün benim doğum günüm, ve sen savsaklar bir şekilde benim doğum günümü telde kutladın. hala tam anlamıyla güzel bir doğum günü mesajı yazmıyorsun. sonra karşılık bekliyorsun oluyor. tüm arkadaşlarımı yan yana getirip pankart yaptım sen askerdeyken her pankartta başka bir şey yazıyordu. neymiş, volkan aramış da o yüzden on ikiyi geçirmiş, sikeyim volkanı. volkanın aradığı falan yok, wow oynuyordun işte orada. deli gibi sinirliyim şu an. ayıp. 1. senemize 10 gün kalmşken.
ismin yalın hali. *
metrobüs halleri.
Otelde bütün arkadaşların kalabiliyorken senin boktan bir sebepten dolayı dışarda soğukta kalmak zorunda olman. Zira bu dertten muzdaripim.
küfür edilmesi ve belli bir düzeyin altında ki davranışlar.

ancak genel olarak yerli yersiz sinirlenmek daha bir favorimdir.
Okula geç kalmışken ardarda 3 okul egosunun dolu olduğu için durağa uğramadan geçmesi. Ayni zamanda o dolu diye durmayan otobüslerin arkalarına dogru insanların seyrek seyrek durması. Ah o arkaya ilerlemeyenler ah o direk başına bir kişi tutunan koridor insanları yatacak yeriniz yok her sabah küfür yiyorsunuz haberiniz olsun.
gece uyuyamamak, sabah kalkamamak.
şemsiyeyi yukardan gelen yağmur için değil, yoldan gelenler için kullanmak. yayaları düşünün biraz gözünüzü seveyim.
trafikte emniyet şeridini işgal eden öküzler, insan sinir ve psikolojisini yeteri kadar bozmaktadır.
Bir insanın doğru olmadığını bildiği halde, iddia ettiği şeyden çekinmemesi. Siz ısrar ettikçe sizi aşağılayan küfürler etmekten çekinmeyen, yenilgiyi asla kabullenmek istemeyen ve baktı köşeye sıkıştı "benim kendime göre nedenlerim var" diyen insancıklara sinir olurum. Bunların hayat felsefeleri "Yenilgiyi kabul etmezseniz kaybetmiş sayılmazsınız" özdeyişi üzerine kuruludur. Ayrıca bu insanlar kaybettiklerini kabullendikleri an sizi farklı bir kategoride yarışmaya çağırırmış gibi, "Baskete gel de yeneyim seni" gibi anlamsız, konuyla kel alaka olan bir cümle kurup kendilerini üste atmaya çalışırlar.

2. olarak sorulan soruya ısrarla cevap vermek istemeyen insanlara sinirim. Sizin cevabı kerpetenle çekip alabilmeniz için soruyu 3-4 defa sormanız gerekir ki yine cevap alamayabilirsiniz. Bu tür insanlar toplu konuşmanın olduğu yerlerde sorunuzu duymamış havasına bürünerek veya lafınızı bölüp sırtınızı size dönüp başkasıyla sohbete dalma havasına girmiş olmak için sizi geçiştirirler. Nasıl ki el sıkışmak için karşınızdakine elinizi uzattığınızda eliniz boş kaldıysa mesela, bu da ona benzer bir duygudur. içinizdeki öfkeyi serbest bırakır adeta. Bu tür insanlara gerektiği kadar değer verilmelidir.

3.sü bir arkadaşınızın şaka yaparken sizi veya başka birini rencide ederek topluluğa kendini belli etmek için, popüler görünmek için sizi kullanarak kendi şaka malzemesini arkadaş grubuna satmasıdır. Bunlar öyledir ki baktı güldürdü insancıkların bir çoğunu, kim üzülmüş, kim kırılmış hiç umursamadan ısrarla rotasını değiştirmeden yelken açan insanlardır. Sıkıyorsa herkesi güldürecek bir espri yap da hepimiz gülelim.

Poposu tavana vuran insanlara ayrı bir gıcığım. Bunlar saygı kelimesinin ne demek olduğunu anlamazlar. Herkese bir tepeden bakarlar, artık kıskanmak için bir bahanelerinin kalmadığını düşünürler. Siz ona değer verirsiniz ve o sizi ...sına bile takmaz. Senin bisiklet pompasıyla şişirdiğin poponda hiç gözüm yok açıkçası.

Her cümlesinin sonuna küfür eklemeden rahat duramayanlar da var. Toplum içinde kabul görmedikleri gibi pek de iticidirler. Nitelikli konuşmasını tatlı dilli olmasını bilmezler. Hayatında bir iki kez kavga etmişlerdir mutlaka ve çarpışmayı kazanınca kanındaki özgüven patlama yapmıştır. Artık herkesi küfürle korkutabileceği sanrısına kapılır bu tarz insanlar. Kendilerini kabadayı zannederler.

Hoşlandığınız kızla tatlı tatlı sohbet ederken arkadaş grubunuzdan biri muhabbetinize katılmak istemiş olmak için muhabbetin içine eden insanlara da sinirim. Her şey yolunda derken, yemeğinizin üzerine biber dökerler.

Ve geldik en uyuz olduğum durumlardan birine, Bir arkadaşınızla buluşmuşsunuzdur veya toplu bir ortamdasınızdır. Bazı insanlar vardır kendisine soru sorulmadan konuşmazlar. Yüzüne baktığınız zaman gülümserler ama onun dışında hayat belirtisi alamazsınız. Muhabbet açayım sıkılmasın dahil olsun muhabbete dersiniz merak ettiğiniz konular hakkında sorular sorarsınız sadece cevap verir ondan sonra sus pus oturmasına devam eder. Yahu kardeşim bu katil psikolisi nereden geliyor? Sanki masadaki herkes sorgucu kendisi de "benim hakkımda ne kadar az bilirlerse o kadar iyidir" diye düşünüp konuşmama kararı almıştır. Kendini arkadaşlarından gizleyip gizemli görünmeye çalışırlar.

Bu tip insanların bu tarz tavırlarına hakkatten uyuzum. Ama aynı zamanda kendilerini çok gülünç buluyorum. Sahi biz bu insanlar olmasa ne yapardık diye de düşünüyorum.
ankara'da sırf bedava olduğu için 2 durak öteye bile otobüsle giden senden benden sağlam yaşlılar.birde otobüs doluysa ayaktak kişilerin yarısı dışarı çıkmak zorunda kalır.
manitaya hallenecekiken ,aksi bir durum olması hali, ne gıcık bir haldir o.
insanların bilmeden etmeden konuşmasıdır kardeşim. ne ulan bu bilmiyorsan yorum yapma değil mi? boş boş konuşarak milletin kafasını bulandıranları sikesim geliyor sözlük. kurtar beni bu götlerden.
mail adresime gelen maillerin üzerine tıkladığımda sinir bozucu şekilde açılmaması... üstelik yaz okulu kaydı için bankanın gönderdiği dekontun çıktısını dekanlığa vermem gerektiği bir esnada oldukça sinir bozucu oldu... şaka bir yana ne yapmam lazım açılmıyor pezevenk.
Kucuk prensi 'gercekten' okumadan, anlamadan, neler anlattgini kavrayamadan onunla ilgili yazilar resimler paylasan, "ay ben kucuk prense bayiliriiim" diyen mallar ordusunun hareketleri.
sabahları uyandırılırken hadi öpücük istemiyorum ama en azından kapı pervazına ya da herhangi bir nesneyi bir diğerine mütemadiyen vurularak çıkartılan seslerin beynimde yapmış olduğu hasardan mütevellid karşı tarafı zikerek öldürmeye teşebbüsle sonuçlanacak bir hallerdir ki, suç aletini de sittin sene bulamazlar. *
egoları bulutlarda gezen ama kendisinin ne kadar aşağılarda olduğunu fark edemeyen insan halleri. küçük dağları ben yarattım havaları, ben yaparım ben ederim, diğerleri umurumda değil ben ne istersem o olur pozları. bırakalım bu ayakları!

tevazu aslanın midesine inmiş. maskelerse post-modern hayatın en büyük kurtarıcıları.. fesat düşünceler güler yüz perdeleriyle örtülür. inandırır seni. yanına yaklaşmadan perdenin arkasını göremezsin. görünce de perdelere karşı temkinle yaklaşılır. "arkadaş kazığı" şeklinde görünümleri de mevcuttur bu hallerin.

"ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol arkadaş!" nokta.
Mesajlarıma geç cevap gelmesi, tuvalette,yemekhanede, bankada, cartta curtta sıra beklemek, eve geldiğimde yemeğin hazır olmaması, odamı birinin düzeltmeye calışıyorum diyerek dağıtması, kararlaştırıp sonra vazgeçilmiş organizasyonlar, en sevdiğim bardağı başkasının kullanması, ağlarken insanların mal mal başıma gelip ne oldu demesi vs. vs.
Attığım mesajın geç gelmesi , wc deyken rahatsız edilmem , sakin sakin otururken bulaşılması , yapacağı halde yapmakta inat etmek , ileri geri konuşmak , Birşey bilmediği halde hala kendi fikrini debeninen kişi veya şahıslar .