1. 1.
  Michael Romeo gibi süper tekniğe sahip bir gitariste ve Russell Allen gibi asşmış bir vokale sahip amerikalı Progressive metal grubu.
  3 ... gilberto
 2. 2.
  sweep,tap,legato,alternate vs. gibi her alanda aşmış dombili michael ın gitaristliğini yaptığı power progressive metal grubudur. The Divine Wings of Tragedy albümleri en iyi progressive metal albümlerinden biridir. yolu türkiye ye bir düşse konserine koşarak gidilesi gruptur.
  Şu anki üyeleri: michael romeo,jason rullo,russell allen,michael pinella,michael lepond

  Albümleri:
  -Symphony x
  -damnation game
  -the divine wings of tragedy
  -twilight in olympus
  -v:the new mythology suit
  -the oddyssey
  ... solid_snake
 3. 3.
  sea of lies şarkısı aşmış olan kaliteli müzik yapan grup.
  1 ... kekistanlihobbit
 4. 4.
  bir progressive metal grubu.dream theaterla cok karsilastirilir,dt den daha fazla metal unsuru icerir.fakat enstruman kullanimi acisindan pek dtye yaklasamazlar.sonuc olarak dt varken ne gerek var dedirten grup.
  -1 ... a fine day to exit
 5. 5.
  (bkz: michael romeo)
  ... ditty
 6. 6.
  damnation game ve masquarade şarkıları gerçekten çok başarılı olan progressive grup. daha hızlıdırlar çoğu prog rock grubuna göre.
  ... avedis
 7. 7.
  gitaristlerini john petrucci den daha başarılı bulduğum ve genel anlamda dream theater dan daha gaz bir grup. sadece şarkıdaki riff lere bakarak bile kaliteleri anlaşılabilir.
  2 -1 ... the art of shredding
 8. 8.
  dream theater benzeri, aynı şekilde çok teknik ve neredeyse dream theater kadar ruhsuz çalan bir grup. biraz daha piyasa müzik yapıyorlar belki ancak vokalleri bu müziğe james labrie ye nazaran çok daha uyumlu.
  -2 ... disco inferno
 9. 9.
  iyi bir grup oLmasına karşın hep aynı meLodiLeri dinLeyiciye sunarLar.. teknik oLmasına teknik bir gruptur ama hiç bir iLerLeme yoktur bu grupta..
  -1 ... tucimania
 10. 10.
  bu linkten biraz daha detaylı bilgi edinebilir, bir kaç şarkısını da dinleyerek bir fikir edinebilirsiniz;

  http://www.progarchives.com/artist.asp?id=325
  1 ... ditty