bugün

mmorpg anime tarzının en başarılı örneği olan sword art online'ın (sao) devam bölümleridir. temmuz 2014 itibariyle gösterime girmiştir.

--hakkında--

SAO olayından bir yıl sonra Kirito, Japonya'nın içişleri ve Ulaştırma Bakanlığı'nın "VR Bölümünden" Seijiro Kikuoka'nın tuhaf isteğiyle karşılaşır.
Gun Gale Online adı verilen VRMMO oyunundaki "Ölüm Silahı" hakkında bir soruşturma vardır. Avatarı bu siyah silah tarafından vurulan oyuncu gerçek hayatta da hayatını kaybeder. Kikuoka'nın tuhaf isteğini reddedemeyen Kirito sanal dünyanın gerçek dünyayı etkileyebileceğine tam ikna olmasa da oyuna girer.

Daha sonrasında Kirito hiç bilmediği bir dünyada "Ölüm Silahı" hakkında ipucu bulmaya çalışır. Bu yolda da Sinon adlı “Hecate II” silahı kullanan bayan bir keskin nişancı Kirito'ya yardım eli uzatır. Sinon'un da yardımıyla "Ölüm Silahı"nı bulabilmek umuduyla "Mermilerin Mermisi" adlı GGO'daki en iyi silah kullanıcıların seçileceği turnuvaya katılıp gizemli bir kişiyle temas kurmaya karar verir.
--hakkında--
kimi sebeplerden ötürü gun gale online adlı oyuna geçiş yapan kirito'nun oyun içi ve dışındaki yaşantısı konu alınmıştır. Death gun'ı kullanan kişi hakkında da bir tahminim var ne olur ne olmaz spoiler içinde yazayım ben.

--spoiler--
death gun kullanıcısının sao'daki gülen tabut klanından olduğunu görmüştük.benim tahminime göre death gun'ı kullanan kişi sinon karakterinin arkadaşı ve içten içe aşk besleyen Spiegel karakteridir.paranoyakça gelebilir ama ben o elemanın eski sao oyuncusu ve gülen tabut klanının lideri olduğunu düşünüyorum.

--spoiler--
vasatın ötesinde bir seridir. ne beklentiler içindeyken nelerle karşılaşıyorsunuz arkadaş. Bu kadar saçma bir seri yapmak için "aptal" olmak gerekiyor herhalde.

ilk sezonunu mumla aratmıştır.
daha kötü çekilebilir miydi bilmiyorum. sword art online 1'deki sürükleyicilik ve hikayeden eser yok.
Tam bir hayal kırıklığıydı. Sterben fazla tahmin edilebilirdi insanı şaşırtacak olaylar yoktu kirito jedi gibi etrafta mal mal dolaştı. Umarım 3. Sezon daha iyi olur.
sonunda beni ağlatan anime. Ben cidden böyle duygusal bir son görmedim. cidden güzeldi.