bugün

peyniri lastik gibi uzar,bol köpüklü susurluk ayransız yemek yasaktır.
bir çok yerde taklıdı vardır. susurluk tostu © gorulen yerde yemek makbulu olandır.* *

edit:oylesıne ıkı kasarın ıkı ekmek arasına bastırılması degıldır.

edit 2:biz ona emegımızı katıyoruz.
susurluk tostunu diğer tostlardan farklı kılan üstüne sürülen salçası ve kekiğidir . yoksa ekmek aynı ekmek , kaşar aynı kaşardır .bunun yanında eğerki yanında da susurluk ayranı içiyorsanız gerçekten farklılık yaratır.
yanında susurluk ayranı ile muhteşem bir ikili oluşturan hede
izmir alsancak final dersanesi karşısındaki mini büfede de yapılan tost.
ayvalık tostu ile yıllardır karşılaştırırım hangisinin lezzetli olduğuna karar veremedim. ama ayvalık tostunun aksine yanında bir adet susurluk ayranına da ihtiyaç duyar.evde yapmak isteyen arkadaşlara bir kaç tarif verelim

-işin sırrı peynirde kipa migros gibi marketlerden mihaliç peyniri alınır.
-uno vb tost ekmek yerine fırından tava ekmeği alınır.
-ayran için yörsan süzme yoğurt alınır ve blendir ile ayranı oluşturulur biraz köpürtülür, içine çok az soda konabilir
-tost dış yüzeyine margarin önerilse de tereyağı ile süper lezzetli olur . cümleten afiyet olsun waffle yapamıyorsanız bunu yapın.
ilk defa tatile giderken kamilkocun susurluk tesislerinde yemiştim.
tatil boyunca susurluktan gececek herkese yemeleri için baskıda bulundum.

şu an tatilden dönüyorum yine yedim.

yine olsa yine yerim.

hatta yemek için kalkıp gele bile bilirim.

lezzetlidir.
yiyin yedirin efendim.
Kaşarın mükemmel eridiği, ısırınca uzadıkça uzayan, yanında buz gibi köpüklü dev boy bir ayranla harika olan, kamilkoç susurluk tesislerinde yenildiğinde molaya tat katan harika tosttur.
normal tostur. bir farkı yok bir ayvalık tostu değildir.
susurluk ayranının ünü ile prim elde etmeye calisan tosttur.

zira susurlugun ayrani, tostundan daha meshurdur. tarz olarak da, ayvalik tostunun kopyasi sayilabilir.
ayraniyla beraber mükemmel ikili olurlar.
asla susurluk kazasının ününe kavuşamayacak, önüne geçemeyecek olan tost türüdür.
Osuruk tostu diye okudum. Niye öyle oldu ki. Bu sözlüğün yaşattığı deformasyon benim bir suçum yok.
Ekmeğinin dış yüzeyinin tost makinesinin içindeki bol sana Yağı'nda kıtır kızarması ve malzemenin bol kullanılması (tostun pahalı oluşu oradan geliyor) dışında herhangi bir esprisi falan yok. Bildiğin Tava tostu işte. Ama ayranına bir diyecek yok; gerçekten 24 ayar (First class).
özel peyniriyle mis gibi tadı olan bir tost.
dinlenme tesislerini akla getirir.
içindeki peynirin aslında kaşar değil, yöreye özel bir tür peynir olduğu ve yine yöreye özel ayranla çok iyi giden tosttur.
Yasa dinlenme tesisi kalp ben.
dinlenme tesislerini hatırlatan ve yanında ayran içilmesi gereken tost.