bugün

show tv nin yeni yayin doneminde yayinlayacagini ilan etmeye basladigi program.
daha önce kanal d de yayınlandı fakat dönüp de bakan olmadı yüzüne kıçına incir yaprağı takmış yarışmacıların.
show tv de napalım da bu milleti bizim abuk programımızı izlesinler diye düşünmüşler,
ve damar konumuz olan yunanlıları da işin içine sokmuşlar ama dost acı söyler,kusura bakmasınlar yine ellerinde patlayacak çünkü sen oraya türk-yunan grupları değil de israil-filistin gruplarını koysan da pek fayda etmez. artık bilinçli kişiler tenezzül etmiyor bu nanelere
düne kadar boksorlerin gösteri dövüşlerini milli kurtuluş mucadelesi gibi yansıtanlara prim verdik de böyle oldu...dileriz yenileri türemez

edit: türemiş olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız, survivor fenerbahçe-galatasaray...bak bu iş yapar arkadaş.
onlar antremanlı survivor konusunda, yenerler bizi. denize döktüklerimizden sağ kalanların torunları. bir nevi doğal seleksiyon.
fragmanında acun ılıcalı yı görüp (sunucu olaraktan), kendimi kaydırı guppak eminem şeklinde göbekler atarken bulduğum program. neden öyle sevindim ben de bilmiyorum alt benlikde var bişiler herhalde..başlasın da izlesek..

o değil de böyle arkadan fifty cent dıırı dırıı dırrıı müziği hiç fena olmaz acunla birlikte, sonra yarışmacı kızların mini defilelerini falan yapsınlar acun gitsin sorsun ;

- oo müthiş küpeler nerden aldın kaç para?
+ acun abi iyi misin abi? az önce dalıp çıkardık ya..midye abi bu.. kabık.. kabık..
halkın milli duyguları üzerinden reyting yapmaya çalışan program.

(bkz: yunanistan)
(bkz: türkiye)
her ne kadar mizansen bir kurguya sahip olsa da ege'nin iki yakasini oyle ya da boyle germeyi oldukca iyi basaracagindan emin oldugum yarisma programi.
iki ülkeyi birbirine düşürücek bu program. zaten iki millet ne kadar barışı destekleseler de aslında öle değil ve bunun en iyi örneğini türkiyenin yunanistanla yaptığı basketbol maçında seyircilerin basketbolculara tükürmeleri en büyük örnek. yani tamamen milletin duygularıyla rating alma amacındaki program...
buakşam show tv'de başlayan galeyan programı.
ilk yarışmada beğenenlerin bırakamadığı hatta dizi oyuncusu çıkaran
(bkz: survivor ugur)yarışma. bu sefer biraz daha ilginç olsun diye yunanistanla yarıştırmaya kalkmışlar bizi. sonucunun nasıl olacağı zamanla beklenen ama yine ilk seferdeki gibi bir kez tutulanların bırakamayacağını düşündüğüm yarışma.
inanılmaz yapmacık bir program. sonunda her şeyin içine eden televizyon dünyasının son marifeti. yunanlılar biz türkleri sevmeyiz hede hodo diyor, türkler de karşılık veriyor. tamamen senaryo ürünü. ne gerek var bu kadar saçmalamaya, anlaşılan şov tv de yükselen milliyetçiliği ayaklar altına alarak böyle faşist yaklaşımlarla program yapıyor. yazıklar olsun.
bir yunan yarışmacının, eğer bir türk kazanırsa ikinci kemal atatürk olur diyerek beni dumura uğrattığı yarışma.

(bkz: yok artık daha neler)
görüp görebileceğiniz en saçma program formatıdır. böyle şovenist, ucuz milliyetçi bir başka program daha bulamazsınız herhalde. bunu körükleyen ve buna çanak tutan, tüm bu program yapımcıları ve prodüktörlerine yazıklar olsundur, saçmalıkta sınırı aşmışlardır.

an itibariyle * yayınlanmakta olan programdan bir cümle aktarayım da anlayın saçmalığın boyutlarını;

program sunucusu : bu yarışmayı türklerden birinin kazanmasını ister miydin?
yunan yarışmacı : asla istemezdim, çünkü bu yarışmayı kazanan türk yeni bir kemal atatürk (!!!) olur. * *
programın sonundaki künyede beliren casting ibaresiyle kendisini ele veren aksiyon türü dizi.*
tanıtımlarında dönen fakir ama gururlu türk gencinin, adanın güzel kızı nadya ya gönlünü kaptırmasıyla daha ilk bölümden işin cıvığının çıkacağının belli olduğu program
daha ilk bölümüyle türk yarışmacıların kazandıkları bir oyun sonrasında o piti piti gibi 0-5 yaş çocuklarının marşını*. söyleyerek yunanlılarla dalga geçtiklerini sanıp bizimde onları bu dandik yarışmayı bir milli meseleye dönüştürüp destekleyeceğimizi sandıkları amacından sapmış yarışma.
iki takım olarak iki ülkeyi temsil ediyorlar ancak bunlar nasıl seçiliyor. Ordaki 10 kişi ülkeleri adına nasıl yarışıyor bence takımlara isim verilmeli direk ülke ismiyle anılmamalı yani türkiyeden ... takımı gibi. Bunun sonu iyi olmaz yoksa.
yunanlı yarışmacıların açıkça türkiye den türk vatandaşlarından nasıl nefret ettiklerini gösteren yarışma. türk-yunan dostluğumu... *
milliyetçilik duygularımı sömürmesine çok kızdığım ancak buna rağmen bir milli maç edasında izlediğim program.
o saatte battlestar galactica olduğundan seyredemeyeceğim yarışma... tekrarını izleriz artıkın...
Acun ılıcalı'nın Prodüksiyonluğunda olan Survivor Yunanistan Türkiye yarışmasına ve geçen sene yine Acun ılıcalı'nın sunduğu Fear Factor adlı yarışmaya katılan ve mesleği oyuncu olan onur adlı yarışmacının üst üste aynı kişinin yarışmalarına katılmaya hak kazanması durumu midemi bulandırmıyor değil.

merak edenler için onur'u nerden tanıdım...
o yarışmayı izleyen herkes hafızasını biraz zorlarsa yarışma esnasında kendine ingilizce motive ve konsantre cümleleri kurmuş kişiyi hatırlayacaktır.
türkiye ve yunanistan arasındaki buzların yeni yeni eridiği bir günde yeniden aramızdaki tartışmaları alevlendiren program. hadi türklerin galeyana geliceklerini sanmam ama bu yarışma yunan televizyonunda da yayınlanıyor onların bunları izleyip eskisi gibi kavgalı olmamızdan çekiniyorum.

bu konuda sabah tv eleştirmeni yüksel aytuğ da aynı fikirlere sahip.

http://www.sabah.com.tr/2...-70-107-20060926-200.html
iki haftalık deneyimle:
bizim bisküvi çocuğu çıktığımız,
yunan da nadya nın taş çıktığı yarışma. *
yunan yarışmacıların laftan çok icraatle uğraşması sonucunda olayı kotaracaklarını düşündüğüm yarışma.
az önce türk yarışmacılardan birinin "yunanlıların kazandığını görünce çıldırıyorum,dayanamıyorum buna" demesiyle bana amacına ulaştığını düşündürten yarışma. ırkçılık, düşmanlık da millete malzeme oldu bakalım daha neler görücez.
yunan takımındaki nadya adlı hatun yüzünden izlenebilen yarışma. ayrıca gizli bir pantelis taraftarıyım.

türk takımındaki çıtkırıldımlar ise oldukça sinir bozucudur. elin yunan takımı sineklikle balık tutmayı akıl edebilirken, bizimkiler uyurken sinekliğin herkesi eşit örtmediğini tartışıyorlar. bir de sorsanız çekinmeden "biz akdeniz insanıyız" derler. madem akdeniz insanıydın neden balık tutup karnını doyurmuyorsunda sabahtan akşama kadar "açız, yıkanamıyoruz" diye inliyorsun. merak ettiğim bir diğer konu ise adada gezmenin yasak olup olmadığıdır. nedense bizim türk takımındaki arkadaşlar denizin kenarında kavga edip kıç germekten başka bir şey yapmıyorlar. insanın içinde hiç mi keşfetme duygusu olmaz! takımda güçlü adamlar ve bir iç mimar olmasına rağmen bir baraka yapamamaları ise tam bir rezalet. bir karadeniz insanı olarak "ulan ben orda olsaydım" demekten ise kendimi alamıyorum.
yabancı damat la araları düzelmeye başlamış iki halkın milliyetçilik duygularını, reyting uğruna sömürebilen iğrenç yarışma. işin kötüsü bu program amacına ulaşıyor. türk-yunan savaşı izliyormuş gibi programı izleyenlere şahit oldum. hele o pantelis yok mu nasıl sinir oluyorum ona. yarışmayı bir türk kazanırsa 2. mustafa kemal olurmus bak hele. bu saçmalığın yayından kaldırılması, her iki halk için ve sinirlerin yeniden gerilmemesi için doğru olur kanaatindeyim.

ha bir de showtv yi kaliteli ve ilkeli yayıncılık! anlayışı için kutlamak lazım.