bugün

bu ne pişkinliktir arkadaş. kendi halkın aç iken söylenecek laf mı bu? iyi bok yediniz amk. ha bu arada hatırlatıyım o paranın içinde benim param da vardı o nooolcek sayın bilmem ne!.
(bkz: memur ataması yaparsak ülke batar)
Simdi;

Hava yapicam diye gotten atmak nedir lan?

34 milyar dolar turkiye'nin rezervi yillik bi kere. O kadar parayi nereden buldun da harcadin derler adama.
(bkz: sende yedin), bm'den ve ab'den Gelen yardımların yarısını Yan cebine koyuyor Kim bilir. Yoksa durmadan bizjm bi milyarı vereckseniz verin demezdi belki.
iyi bok yedin dedirten olaydır. ben elhamdulillah müslümanım ama bu para öyle kolay kolay çar çur edilecek bir para mı?

ben suriyeli muhacir kardeşlerimin bu ülkeye hicret etmesinden bir sıkıntı duymuyorum. lakin bu para böyle mi harcanır?

basit bir hesap yapalım arkadaşlar 10 milyar doları ani ihtiyaçlara gitse 20 milyar dolar kalır.

bu 20 milyar dolar ile yapılacak sanayi tesislerinde, tarım köylerinde kaç kişiyi istihdam ederdik biliyor musunuz? çalışan suriyeli nüfusun hepsini artı bu milletin işsiz evlatlarını da iş sahibi yapardık.

amma işte iktidar da islam şuurunda yoksun müslümanlar olunca iş böyle oluyor malesef!
yav adamın çevresindeki akıl hocaları hep cia ajanları, bunu iyi bir şey sanıyor, birisi uyarsın şunu her gün söyleyip durmasın. kendisini rezil ediyor.
Kimin parasını kime harcadın? Demezler mi adama? Demiyorlar işte.
Müjde büyük bir olasılıkla afrin idlib gibi harekat bahanesi ile yenileri yolda olabilir.
Çünkü biz malız.
kyk borcunun 1 ay gecikmesi sonucu kapına mektup yollayan devlet memurlarının aynı şeyi suriyelilere yapması imkansız.

ayrıca o mikroplardan hastalık bulaşıyor.
aynısı bizim başımıza gelse onlar bize içecek su vermezler gider ingilizlerle işbirliği yaparlar. daha önceden halifenin cihat çağrısına uymamış müslümanlardan bahsediyoruz burada.
harcamak terimi tam tanımındadır.

harcanmış bir türkiye
harcanmış memleket
harcanmış öz vatandaş
harcanmış gençlik
harcanmış gelecek...

ne kadar harcandığı değil bu paranın finans kaynağı açıklanmalı.

ne kadarı öz vatandaşın ve memleketin rızkından kırpıldı.

vatanında emek verip çalışan vergi mükellefi ihtiyacı karşılanırdı.

ilaç bekleyen vatandaşın ilacı alınırdı.

evsiz beslenirdi.

kaç çocuğun eğitim masrafı karşılanırdı.

kaç okul teknoloji ile tanışırdı.

suriyeli sığınmacıların, mağdurların ihtiyaçları karşılandıysa hala sokaklarda yerleşen dilenen ihtiyacı olanlar ve vatandaşın destek verdiği garibanların sayısı bu kadar fazla.

hangi grup suriyeliler faydalandı bu x milyar dolar harcamadan?
ne kadarını suriyelilere harcadılar ?

ne kadarını çaldılar ?

kimsenin bilemeyeceği bir konu.

ne de olsa hırsızın tek sanatı hırsızlıktır.
Kur sınırının hemen dışına tampon bir bölge, orada harca. insanlık yapma, savaş mağdurlarını kurtarma diyen mi vardı?

Ama sen ne yaptın? Soktun içeri milyonlarca suriyeliyi, sıçtın ülkenin ağzına. Şu anda bile köpek gibi üreyen, ülkenin dört yanını saran adamlar bundan 50 yıl, 100 yıl sonra nasıl bir soruna sebep olacak görmedin mi?
Gördün tabi ama oy için herşey mübah.
Kaldı ki seni arkandan vuran ırka yardım etmeselerdi de zerre laf etmezdim, tıpkı aynı şey ermeniye, yunana olsa laf etmeyeceğim gibi.

ilerde bir on katını da onların kurduğu terör örgütlerini bitirmeye harcadığımız zaman göreceğim o mülteci sevicileri.
kendi insanı açken işsizken gençleri parasızlıktan düğün yapacak parayı bankalardan kredi çekerken insanlığın son kalesi olmamızı sağlayan meblağ imiş. hayat ne kadar enteresan ne kadar sürprizlere gebe değil mi..

kendi işçin için yoksulluk sınırı 3000 küsür liralarda iken asgari ücreti 1400 lira yap üstüne sigorta bedelini aylık 400 liralar olarak belirle ki bu da işçinin alacağı maaşın düşük kalmasına sebep olsun, gençlerin üniversiteyi bitirirken acaba iş bulabilir miyim korkusunu yaşasın aylarca, mezun olanları deli dana gibi iş bulmak için gezdir, emekline gene maaşı 1400-1500 liralardan ayarla, köprüsü tüp geçidi otobanı hepsi paralı olsun, araba alacaklardan hem yüksek miktarlarda ötv al benzini mazotu hepsinden asıl bedelin 1,5-2 katı kadar vergi al, çalışanların ve emeklilerin maaşlarından bilmem ne payı bilmem ne vergisi kes, deprem olur diye zorunlu hale getirilen "dask"ların paralarını da kat bunların üzerine, emlak vergisi çevre temizlik vergisi bilmem ne vergisi derken kendi vatandaşını her ayın son 15 günü kara kara düşündür sonra çıkıp suriyelilere **30 milyar** dolar harcadık de.

tamam savaştan kaçmışlar tamam ölmesinler elbette hepsine tamam. ancak sana zerre kadar faydası olmayan bu insanlara böylesine meblağlar harcarken saray bütçesi diyanet bütçesi millet vekili maaşları seçimlerde harcanan paralar ve bu yardımlar tüm bunların tedarikçisi olan kendi vatandaşın ne yapacak ? ne oldu şimdi ırkçı mı oldum ben bunları yazdım da..
boşunamı oynadılar bu suriye oyununu

tüm karaparalar rüşvetler aklandı

mis oldu.

o yerinden yurdundan olmuş,

ölmüş sakat kalmış garibanların vebali boynunuza

sizin değil torunlarınızın canından çıksın.
Çok büyük para, müzeler açılabilir, ödeneksizlikten devam etmekte zorlanan veya hiç başlayamayan bir çok araştırma çalışmasına destek verilebilir, taşralarda kaliteli eğitime ulaşması zor olan yurdum evlatları için okullar veya enstitüler kurulabilirdi. Örnekler çoğaltılabilir çünkü çok eksiğimiz var ancak üç milyon parazit o eksiklerden biri değil.
(bkz: iyi bok yedin)
verin lan geri. sizin yüzünüzden ülke ekonomik sıkıntıda. geri verin lan. o patatesleri de bedavaya verin.
kesinlikle inanmadığım şeydir. 30 milyar harcandıysa neden şişli meydanı sokakta yatan çocuklardan geçinmiyor ? ortalık niye dilenen suriyelilerle dolu ? ve bunlardan binlerce var. yüz binlerce. amaç belli. avrupa birliğine 30 milyar harcadık bize şu kadar para vermeniz gerekiyor dendiğinde, adamların gelip amaaa biz baktık o kadar harcamamışsınız diyeceklerini mi sanıyorsunuz ? amaç avrupayı yolmaktır. kendi halkımız dışında bir başka halka 30 milyar harcayacak durumumuz olsa bu durumda olmazdık gençler.