bugün

bundan yıllar yıllar önce suriyeliler ülkeye doldurulduğu zamanlarda, ampul gördüğü yere damga basmaktan başka bir kabiliyeti olmayan bir mankafa ile geçen diyaloğumuz;
mankafa: suriyeliler yakında gidecek. savaş bitsin gidecekler.
ben : yarrak giderler.

bugün mankafa: suriyelilere tarih verildi yakında gidecekler.
bugün ben : yarrrrrrrrak giderler..
ilk geldikleri zaman cok uzulmustum. dedim yazik ya insanlara kim yasamak ister. daha sonralari zaman ilerledikce isim geregi kendileriyle icli disli oldum. onceleri dedim tamam meslek ogrenmeye geliyorlar iyi hos. daha sonra baktim isin boyutu degisiyor. adam diyor ki gelmeyim ama para ver.
en son 50 bin liralik bir hibe programi icin basvurdum. ilk egtime gittigim zaman bir baktim ki tek turk benim. lan dedim noluyoruz. asamalari tek tek gectim. en son adimdan bir adim once egtimdeyim. 60 kisiyiz. ve sadece 5 turk. adamlar elin adamlarina alin tepe tepe isinizi kurun diye tam 50 bin lira karsiliksiz hibe veriyorlar ve bundan bizim milletimizin haberi bile yok bende sans eseri ogrendim. son ayagina da zaten rahatsiz oldugum icin gidemedim. bizim turklere hibeyi yedirdiler mi bilmiyorum. isin ozu bize mustehak. hatta az bile.

edit: hic susmuyorlar ve hepsi bir araya gelince soslu misir kokuyor.
babalarının 3 ayligi var ona devletten para alıyor diyorlar evet.
son derece ırkçıdırlar.
(bkz: okumadan entry eksilemek)
(bkz: cehalet)
(bkz: imamhatililer derneği)

bugün 17.00 da istanbul fatih'de eylem yapacakları söyleniyor. devlet tarafı da "yaptırmayız" diyor.
bence kesin yapacaklar ve eylemlerinde haklılar. daha bir kaç haftasına kadar "suriyeliler bizim canımız cicimiz "onları tc vatandaşı yaptık" gibi açıklamalar yapıp milyonlarcasını kontrol dahi etmeden şehirlere gönderirsen ve onlara böyle bir umut verirsen onlarda yaşamak için hayat kurmaya çalışırlar. şimdi de "yok kardeşim onları göndereceğiz" diye açıklama yaparsan onlara da söz hakkı doğuyor.
ab neden göçmenleri kabul etmiyor yada aldıklarını büyük bir elemeden geçirerek kontrollü iş yapıyordu, işte bu yüzden. aldıkları yüksek eğitimli kişileri, yine kontrollü şekilde ülkelerine dağıttılar. bizim gibi, kapıyı açıp hurra yürüyün demedi kimse. bu sorunları yaşayacağını biliyorlardı. eğitim bu yüzden önemli işte. geleceği gören devlet insanları bu yüzden önemli.
ben bu sorunun çok kısa zaman içerisinde kontrol edilemez noktaya geleceğini düşünüyorum. zira kontrol birilerinin elinden çıktı. insan hayatı ile oyun oynarsanız, ya da onu siyasi malzeme olarak kullanırsanız, sonuçları olacaktır. tabi bu sonuçları yine saraylarda oturanlar değil bizim gibi marabalar çekecek.
bu arada, bayram gelince tatillerini yapmak için çoğu sınıra yüklenmiş. onlara hayırlı bayramlar bizim çomarlara geçmiş olsun.

https://www.birgun.net/ha...-bugun-eylem-yapacak.html

https://www.sozcu.com.tr/...ne-kosarak-gitti-5252352/
din kardeslerimiz.

allah basimizdan eksik etmesin onlari. sayelerinde reisimiz baskanligi alabildi. sonraki secimdede gitmesinler ve akp lehine oy kullansinlar ki reismiz basimizda durabilsin.
750 lira aylık verdiğin işçi suriyeli de gitsin, günlük 5 liraya çalıştırdığın çırak suriyeli de gitsin, kümesten bozma evini 800 liraya kiralayan suriyeli de gitsin, kuma aldığın suriyeli kadın da gitsin. hatta suriyeli kuma olayına girdiysen sen de beraberlerinde git, bu ülkeye yapabileceğin en büyük katkıyı yapmış olursun.
halep bile tamir edildi ülkenize dönün artık amk.
Hepsinin amk. Hatta Suriyede yaşayan işinde gücünde aklı başında kim varsa onların bile ta amk. Bana suriyeli demeyin. Artık bundan iyisi şam da kayısı bile olsa şam a gidenin de amk.
bayramlaşmak için ülkelerine gitmiş olan "savaş mağduru" mültecilerdir. canlarım yhaa ceplerine konan 1000 küsür liralar ile "savaş" olduğu için terk ettikleri ülkelerine bayram için "koşarak" giderlerken insanın içi nasılda şey oluyor..
şaşırtıcı bir şekilde beyaz tenli nüfusa sahip bir ülke.
bunların kökeni beyaz hititler diyorlardı belki doğrudur.
iki insan bir muhabbetin sonuna geldiğini anladığında olası muhabbet açıcı bir konudur.

(bkz: ne olacak bu suriyelilerin durumu)
Irkçıyım ak partililer, seveyim sizin kardeşlik anlayışınızı. Oğlu Diyarbakır'da askerlik yapan bir annenin harçlık biriktirmek için kağıt toplayan şu annenin, tüm vebali siz dinci fakat kuran-ı kerim den bir haber olan yobaz, cahil, cühela ak parti sevicilere girsin.

Siz hala daha taciz, gasp, tecavüz eden Suriyelilere ve gizleyen basına ki basının da amına koyayım, sahip çıkın. Siz nasıl bir tarikatsınız bilemedim.

görsel
türk ırkçısı olarak türkiye’de yaşayan diğer etnik süprüntüler gibi bunlardan da nefret ediyorum.
görsel
görsel
görsel
Bir kaç gün önce Suriye’de düzenlenen festivalde görseller. Ulan aq bunlar Suriyeli ise bizdekiler ne? Ülkeye illa Suriyeli alacaksak neden bunların yerine bizdeki beş para etmezleri aldık, bizdekiler Muhammed ümmetiyse, bunlar kimin ümmeti, bunlarla bizdekileri takas edemiyor muyuz gibi, sorular ister istemez insanın beynini kurcalıyor.
kardeşimiz olan halk. evet.
kandırıldık rıza baba.
gitmeliler.
Gaz odalarında imha edilecekler.
Böyle açık saçık dinsiz Suriyelileri iyiki almıyoruz, şuraya bak Allah korusun izmir gibi.
5 yıl sonra özerklik falan isterler.
çok severiz, rahat yesin içsinler diye milyarlarca dolarımızı veririz yetmedimi kendi gencimizi ülkelerine gönderir topraklarına barış gelsin diye şehit ederiz.

yeterki onların 'seri köz getir' diyen gençlerine zeval gelmesin.
aralarında adam gibi adam olanları da olan insanlardır. evet...
bunların ülkeden siktir olup gitme ihtimali, devletimizi soyanların yaptıkları hırsızlıkları itiraf etme ihtimalinden bile daha az..
giderken yanlarında arapsever götverenleride götürsünler yazık çok üzülürler araptaraksız kalınca.