1. 1.
  bowlingte, her frame de bulunan 2 atıstan ilkinde butun pin leri devirdiginizde, tablonuza X seklinde eklenen skor. bu esnada skor hesaplanmamaktadır, cunku sıra tekrar sıra geldiginde, o frame de yaptıgınız skor, aynen oncekine de eklenecektir. soyle ki;

  1nci frame: strike
  2nci frame: ilk atıs 5, ikinci atıs 3=8

  ilk frame skoru: 10+8 = 18
  2nci frame skoru: 18+8 = 26

  edit: ard arda yapılan strike larda bu olay zincirleme bir sekilde dewam eder...
  ... sazan
 2. 2.
  ing. vurmak.
  1 ... 6.4.r.1.$.h
 3. 3.
  ingilizce'de aynı zamanda grev anlamına da gelir.
  ... maksat muhabbet
 4. 4.
  Bowling oyununda tek atışta bütün labutları devirmemize denir. Strike yaptığımızda hava atmamız açısından kritik önem taşır.
  1 -1 ... jamish efendy
 5. 5.
  yönetmenliğini sergei eisenstein'in yapmış olduğu 1925 yapımı ekim devrimi filmidir.

  [alıntı]
  son demlerini yaşayan çarlık rejimini temsil eden kodaman fabrikatörlerin idare ettiği bir imalathanede, çarklar dönüyor, demir dövülüyor. başlangıçta bir dinginlik hakim fabrikaya. ama daha sonra, adaletsiz çalışma koşullarından ve mevcut ücretlerden memnun olmayan işçiler arasında hafif "kıpırdanmalar" olur. patronun işbirlikçisi ustabaşı tarafından hırsızlık ile suçlanan bir işçinin intiharı ise, bardağı taşıran son damladır. grev'le yeni bir temsil alanı, anlatı dünyası, kahraman tipi yaratılır. mekan gerçek bir metalurji fabrikasıdır. kahraman kitleler, insan topluluklarıdır ve bireyler daha arka planda kalır. anlatı biçimi ve çekim montajı ise hemen göze çarpar.
  [/alıntı]
  2 ... zenobia
 6. 6.
  bowlingde ekmek yemek için sık sık yapılması gereken cihazdır. bazı bowling salonları 3 defa üst üste yapıldığında 1 beleş oyun kazanılır.
  ... tttddd
 7. 7.
  Üstüste altıncısı yapıldığında* insanın çevresindeki kalabalıktan soyutlanıp onlara yerdeki karıncalar gibi bakmasına sebep olur.

  (bkz: ustuste alti strike yapmak)
  1 ... irfy
 8. 8.
  (bkz: lucky strike).
  ... no tengo lugar
 9. 9.
  volker schlöndorff filmi.

  --spoiler--
  sıradan bir insan tarihin akışını değiştirebilir mi?
  --spoiler--
  2 ... a la folie
 10. 10.
  grev anlamı da olan ingilizce sözcük.
  ... psikologo