1. 1.
  az önceye kadar oylanan entrysi olmayan ancak şu an itibariyle bir tane edinmiş olan yazar.
  hoşgelmiştir.
  1 ... sephrenia
 2. 2.
  siyasalda okuduğunu belli eden üçüncü nesil yazardır.*
  2 ... dukur
 3. 3.
  uludağ sözlük le tanışmamı sağlayan kadim dostum,hemşehrim..yalnız yunanca bi nick seçmesini de yadırgamadım değil. sanal alem nickleri ya da herhangi bir zerzevata isim bulunurken böyle illede yunan mitolojisinden seçilmesini de hiç anlamam..
  ya ya strategos kardeşim.strategos'un Türkçedeki karşılığı Mahir Kaynak'tır misal.pek ala bunu seçebilirdin..
  2 ... thelastpatriot
 4. 4.
  antik çağda Asker/Sivil yönetimin başında olan kişiye verilen isim. Günümüzde kullanılan, 'strateji/stratejist' kavramı, grekce olan Strategos'dan türetilmiştir.
  1 ... amanbenburadakalmisim
 5. 5.
  olaylara duyarlı yazarımız... sözlüğe nasıl yardımcı olabilirim soruna çözüm aramaya kalkmış bir yazarın, girilen entrylerdeki zevzevkliği görünce nasıl bir hayal kırıklığına uğradığını, gözlemliyebileceğimiz, saygılı insan.
  2 ... penta-don
 6. 6.
  anlayışı kıt yazar. * * *
  ... karga
 7. 7.
  uslubunu sevdiğim nihilist yazar. lakin görünen o ki sözlük oligarşisi tarafından cezalandırılıp çaylak edilmiş. yeni entrilerini bekliyoruz. *
  (bkz: selamun aleykum)
  1 ... complicated
 8. 8.
  yunan ordusunda en üst rütbe.
  1 -1 ... lambro
 9. 9.
  bu sözlüğe beş numara büyük gelen yazar.
  2 -1 ... auger
 10. 10.
  yazarak para kazanabilecekken; eğer başka işlerle uğraşıyorsa sopalıktır. yarısının yarısını yazamayanlar ayda 10.000 doları cebe indiriyor, üstelik şöhret sahibi(gaza gel). ("benn kolay kolay yazar beğenmem" diyecektim ki, "hah lütfettin ukala!" der bu şimdi diye vazgeçiyorum)
  3 -1 ... benn