bugün

'Uzaylılar Dünyanın Sonunu Getirebilir' diyen bilim adamı.

http://onedio.com/haber/h...r%27&utm_medium=tweet
ebe öbe eaghaehag bile diyemeyen insanın çoğu insandan zeki olmasını garip bulmadığım insan. o değilde 1950 lerde yaşasa bu insana zeki denilmezdi mk. dur lan bi dakka belkide zeki değildir cidden. önündeki monitöre önceden yazmislardir bizle daşnak geçiyorlardır. vay ibneler amk dedirtir efenim.
ibretlik öyküsü olan adam.
şu dünyada saygı duyduğum ve görüşlerinin hepsinin doğru olduğuna inandığım adamlardan biridir. hatta tekidir. uzaylılar hakkında söyledikleri de bana göre en mantıklı olanıdır. büyük adamdır.
gördüğüm yerde; Birader sen benim Allah'ıma şirk koşmuşsun hayırdır? diyeceğim fizikçi.
bir çok insanın hayalinde bile göremeyeceği başarılara ve buluşlara imza atmış ödül manyağı fizikçi.
uzaylıların ebemizi sikeceğini söyleyen kişi. onlar zikmeden abd sikecek gibi sanki. ya da bölünerek yok olacağız zaten savaşlarla. amcık ne uzaylısı amk.
olumunun ardindan populer bilimadami makamini neil dgreea tysona birakacak kisidir.
görecelilikle ve kuantumu birleştirerek tek bir yasa yapıp her şeyi açıklamaya çalışıyormuş. yani gök cisimleri ve madde altı parçacıklarını tek bir formüle indirgeyip açıklayacakmış ve buna her şeyin teorisi diyor kendisi, zeki çalışkan biri umarım istediğini yapar ve mutlu olur.
Kitaplarını şiddetle tavsiye ettiğim, hayranı olduğum fizikçi, astrofizikçi.
Bilime sayısız katkı sağlamış dünyanın önde gelen bilim insanlarındandır. Hala yaşamaktadır fakat tekerlekli sandalyeye mahkum bir ALS hastasıdır.
"biz uzayda koloni kurana kadar dünyanın a.. koruz. dikkatli olun"
minvalinde bir açıklamayla bana yine tebessüm ettirmiş çağımızın dahisi *
Sanıldığı kadar da zeki olmayandır. Ondan başka insan yok sanki amk. Şu dünyanın düzenini sikeyim ne veriyorlarda onu yiyoruz.
Genel görelilik çözümlerinin ciddi ciddi hatalı olduğunu düşünmeye başladığım fizikçi.
kara delikler ile big bang teorisi konusunda ciddi şekilde yanıldığı yeni yeni ortaya çıkan fizikçi.
"Dünyanın 1000 yıl içinde boşaltılması gerektiği" içerikli makalesini yayınladıktan sonra kendisine gösterdiğim ilgi ve saygıyı yok eden bilim adamı. Yaptığı şeyleri küçümsemek ya da beğenmemek haddimize değildir lakin şu ara bilime katkı sağlamaktan bir hayli uzaktır. Benim gibi bilime ve özellikle fiziğe deli gibi merak ve sevgi duyanlar da aynı şeyi düşünüyordur. Çok daha insiratif ve bilimi sevdiren popularist fizikçileri takip etmenizi öneririm. (bkz: michio kaku)
Bende sicim kuramı tezlerini hatalı buluyorum.
buraya yazarken de bi yandan atomu parçalıyorum.*
https://www.youtube.com/watch?v=4RDGw_g0Oww

ALLAHın varlığını kabul eden evrimci. ateistler şaşkın.
Son 10 yıldır eskiden bilime sağladığı katkıların ekmeğini yiyen, popularist fizikçi. Bir michio kaku değildir. (bkz: michio kaku)
anlayışı kıt geri zekalıların "evrenin oluşumu bilimin kanunları çerçevesinde olmuştur. fakat bu durum o kanunları yaratan bir tanrı olmadığı anlamına gelmez" ifadesinden "allah'ın varlığını kabul etti" sonucunu çıkardığı büyük bilim adamıdır.

neyi yanlış anladıklarını izaha bile gerek yok bu ahmakların.
dünyadaki insanların hangi oranını geri zekalı ilan ettiği zerre umurunda olmayanların, hakkındaki yalanları yalanladığı büyük bilim adamıdır.

şunların haline bakın. iki cümleyi anlamaktan acizler, sonra geri zekalı olduklarını inkar edip, izahat istiyorlar!.. peki, gül hatırlarını kıracak değiliz:

hawking'in dediği "isteyen bir tanrının var olduğuna inanmaya devam edebilir" demektir; şahsen bir tanrının var olduğuna inandığını söylemek değil...

aslında ilk cümlesine bakılırsa, bir tanrının var olduğuna inanmanın boş bir varsayım olduğunu düşündüğü anlaşılıyor. zira evrenin oluşumunun bilimsel kanunlar çerçevesinde gerçekleştiğini söylüyor. yani evrenin oluşumunda doğaüstü bir durum olmadığını söylüyor.
görecelik kuramıyla, kuantumu birleştirip her şeyin teorisini ortaya atmaya çalışan bir bilim insanıdır.

ayrıca ateistir, deist falan değildir.

https://www.youtube.com/watch?v=r7nLrfOgR4E
önceden tanrının varlığını tümden reddettiği için ateistti. ancak kullandığı cümlelerde reddetmek yerine şüpheyle bakmaya başladı. buda ateizmden deizme doğru bir kayış görüyorum.
Bu kadar karşık teorilerle kafayı yormasına rağmen piyasadaki kitapları çok anlaşılır olan büyük bilim adamı. iki kitabın yarısı aynştay'ı anlatmasıyla geçiyor. Aynştayn a aşık adam.
Yukarda ismi geçen büyük tasarımın vurucu sonu şu şekilde; zamanı başlatan bing bang. Ondan önce madde olmadığı için zamanda yoktu. Zaman olmadığı için madde yoktu. Tanrı'nın yaratmak ve var olmak için zamanı yoktu.
Tabi biraz tuhaf anlattım.
evreni allah yaratmadı, kendi kendine oluştu dediği için allah tarafından çarpılmış, ağzı yüzü yamulmuş insan. hala anlamamış kendini o hale sokanın allah olduğunu, hala daha doğa doğa diyor. halbusa bir kez allah yaptı dese, bir kez tövbe etse, belki allah affedip kolunu kanadını serbest bırakacak. mal işte.