bugün

Acayip derecede pahalı oyunlar satan program. Yıllar önceki call of duty 4 ü bile 45 liraya satıyorlar. Sonra da bu millet neden korsana yöneliyor diyorlar. Ulan bunun grafikleri 30 fps be. Yazıklar olsun.
oyun satım platformu. 22 aralıkta kış indirmine girecektir.
kış indirimlerini başlatmış olan, en büyük çevrimiçi oyun, program... satış mağazalarından birisi.
4 ocak'a kadar sürecek olan indirim, her zamanki gibi steam kış ve yaz indirimleri gibi büyük ilgi topladı.

augmented steam uzantısının baya fayda sağladığıdır.
fiyatları ( tr dahil ) bölgelere göre ve indirim ile en fazla düştüğü fiyatı gösteriyor, baya faydalı.

ayrıca oyunların mağaza sayfasından ( steamcharts.com ile ) o oyunu oynayan anlık oyuncu sayısı, çıktığı tarihten itibaren günlük oyuncu sayısı gibi özellikleri gösteren bir eklenti eklemiştir.
sanırım ekleneli bir kaç hafta oluyor, ben yeni fark ettim. *

bir kaç adet örnek:
https://steamcharts.com/app/261550
https://steamcharts.com/app/227300
https://steamcharts.com/app/236850
https://steamcharts.com/app/1151640
Uzun zamandır beleş oyun vermiyor.
büyük kış indirimleri başlamıştır.
Mobil ödemesi aylardır kapalı.
Yine indirime girmiş. Evet.
oldukça uygun fiyata oyun satan program ama bana epic games daha iyi gibi geliyor.
rakiplerine kıyasla türkiye ve benzeri ülkeler için özel fiyatlandırma sistemini kullanan oluşum. içinde bulunduğumuz yüksek kur düzeninde oyuncuları rahatlatacak bu güzel çözümleri takdir edilesidir.
24 kasım sonbahar indirimj ama tık yok indirimler gelmedi daha.edit: bilgisi olan söylesin lütfen.
Beklenen an gelmiştir. Bissuru oyun efsane fiyata. Forza horizon4 otuz TL olmuş.
Epic games alternatifi, her ay bedava veren epic games tercihimdir, zaten maksat oyun oynamak değil koleksiyon yapmak. Ha arayüz olarak Steam daha basit, çok oyun oynayarak vakit geçiren biri olmadığım için hafızamda böyle kalmışlar.
Adını bilmediğimiz oyunu niye oynayalım! Azcik hava atardık bu oyunu bizim sözlükte Moskof yapmış diye.
epic games diye hala şifre ve kullanıcı bilgileri gibi konularda sınıfta kalmış bir platformu övenlerce dandik ilan edilen oyun platformu. her ikisi de iyi olmamakla beraber steam yine de epic gamesten evladır.

herbokolog olmaya gerek yok...
görsel
steam dolar kuru güncellemesi nedeniyle oyun fiyatlarında güncelleme beklenmektedir.
Son kalemiz de yıkıldı. Call of duty iyice hayal oldu. Yakında kredi çekip oyun almaya başlarız artık. Tek keyfim oyundu vallahi üzüldüm.
doları 9,5 TL'den hesaplayarak türkiye'ye özel fiyatlandırma yapacağını açıklayan oyun platformu.

yarı yarıya kuru düşürdü ama oyun üreticileri bu farkı fiyatlarına yansıttıklarından, bizler için çok anlam ifade eder mi emin değilim. ta 2004 yılında çıkan half life 2 isimli oyun, işbu entry yazıldığı tarih ve saat ile 105 TL'ye satılıyor. başka sözüm yok.

edit: lan normalde 1,8 TL'den hesaplıyolarmış, yeni düzenlemeleri ile 9,5 TL olarak hesaplamaya başlayacaklarmış. Yani 8 katı. geçmiş olsun. zaten hiç garibanın yüzü gülür?
Doymadım, doyamadım sevmelere seni ben
Kimseyi koyamadım yerine yeniden
Saymadım, sayamadım sensiz geçen yılları
Ne inkâr ne itiraf, bu yalnızca steam...
- yaptım niye yaptım... bir sor!

adam kur güncellemiş... türkçesi kur yükselmiş. güncelleme yapan adama sövmeyin.
son güncelleme ile alıcıların içinden geçmiştir. kolay kolay kimse oyun almaz diye düşünüyorum. evet.
Yaklaşık 10 yıldır tavsiye edilen satış fiyatı için dolar kurunu 1.8 tl de sabitleyerek satış yapan dijital bir platformdu.

Bu tavsiye edilen satış fiyatı zaten büyük bütçeli oyun firmalarınca kullanılmıyordu yıllardır. Olan düşük bütçeli firmaların oyunlarına veya indie oyunlara oldu şuan.

Steam'i savunuyor gibi oluyorum farkındayım, lâkin adamlar farklı ülkelerden türkiye üzerinden alınan oyunlar olunca kayıp yaşıyorlar. Hak vermemek de elde değil.

Kaldı ki yine güncel dolar kuru değil, 10.5 tl ye sabitlemişler.

Asıl düşünülmesi gereken mesele biz neden bu kadar bombok hale geldik ?.
Uzun yollardır doları 1.8 liradan saydığı halde kuru 10 lira yapınca orospu çocukluğu yaptığı iddia edilen platform. Lan denyo adamlar 10 lira yapmışken bile yarı yarıya zaten. Ne istiyorsun amk son model oyunların hepsini bedavan mı versin adamlar?

Gamepass diyeceğim de sen ona aylık vereceğin 30 liraya da mana bulursun amk...
haddinden fazla kötü eleştirildi. ne bekliyordunuz ki? gabe amca sizin için daha ne yapsın? dolar kuru o*ospu karı gibi habire yükseliyor, ki adamlar 2013'ten beri 1.8 dolar kurundan vermiş, ve bu zamana kadar tek bir zam dahi yapmamış. tl hunharca değer kaybediyorsa steam dahil hiçbir platformun yapacak tek bir şeyi yok ne yazık ki.

halen daha 18tl'den değil de, 10 tl'den değerlendirmeleri halâ bir avantajken, topa tutmaya artık gerek olmadığını düşünüyorum. yıllarca bedava oyun aldınız zaten, elbette bu işin de bir bedeli olacak. bir de yabancı ülkede ki çakallar uyanıklık yapıp vpn ile tr kurundan oyun aldıklarını da çakınca, bu durum maalesef kaçınılmaz oldu. 2021 yılında entrysini girdiğim tidal müzik platformu da öyleydi. adamlar 20 dolarlık paketi 20tlye veriyorlardı, bizlere özel fiyat sunuyorlardı. çakallar ne yaptı? vpn ile kayıpsız müziği bizim sunucularımızdan bedava dinlediler. tidal nasıl önlem aldı? türkiye'de platformu tamamen kapattı.

bazı şeylerin bedeli ağır olabiliyor ne yazık ki. steam'de bu durumu izlemeyip gayet de doğru bir hamle yapmış, ki yaparken dahi halâ bizleri düşündüğü o kadar belli ki... 18tl'den hesaplayıp bu işi kökünden de halledebilirdi. ama yapmadı işte. o yüzden artık ağlamayı kesip bazı şeyleri kabullenmek gerekiyor.
"Yarın steam kapansa aldığım oyunlar püf olacak" diyen adamların hakkında gevelediği platform.
güncel Önemli Başlıklar