haber kalitesi ve yorum farkını en iyi şekilde gösteren haber bülteni.
bu ana haberi hazırlayan ekibin içinde rammstein hayranı birini olduğunu ciddi ciddi düşünmeye başladım.
zira son bir kaç gündür bazı haberleri fonda rammstein müziği ile servis ediyorlar.
meclisin mozaiklerini masonların yapmasına, bush'a fırlatılan ayakkabının numarasına ve markasına takmış haber bültenidir.**
darbeci oldukları iddiasıyla gözaltına alınanlardan dolayı bu akşam süper spiker uğur dündar'ın coşacağını tahmin ettigim haber bülteni. kaçırılmamalıdır, şenlik var.
ne zaman açsanız deniz baykal'ı konuşurken bulursunuz.
müjdat gezen'in ellinci sanat yılı kutlamalarına canlı bağlanmıştır. lakin müjdat gezen'le konuşmak yerine, dündar beyefendi yine baykal efendiyi yayına almıştır. ulan bu kadar açıktan yapılmaz ki.
az önce izlediğim haberlerinde, bir ayı cinsini tanıtıyorlardı( şu hep bilinen, hayvanat bahçesinde doğum yapan ayıcıklar) haber bitti ve spikerimiz nazlı çelik ayılar için 'keşke hiç büyümeseler' dedi..mesaj tuhaftı, neden büyümesin anlam veremedim. gelipte yer korkusuydu belki.
işkence niyetine izlettirilebilecek bir spiker-içerik kombinasyonuna sahip bültenimsi.
Uğur dündar'ın sürekli kendisini acındıracak bir yüz ifadesine sahip olduğu saçma ve militarist haber bülteni.

ara sıra ulusalcı dündar gaza gelerek "atam atam sen kalk ben yatam" modunda aslında ne kadar iyi bir atatürkcü olduğu mesajı vermeye çalışıyor ama hepsi hikaye ve fazla samimiyetsiz.
star tv'de haberler sunan onun dışında arane programında bazı kişilerin maskesini düşürüp,
dünyayı yakından ilgilendiren konuları ele alan ve insan sağlıyla oynan ürünler vb. gibi konuları gündeme taşıyan dört dörtlük adam.
birazdan anayasa değişikliği hakkında ahmet necdet sezer'in görüşlerini yayınlayacak ana haberdir.
uçak üstünde çılgınlık yapan bir adamın geçtiği haberin manşeti:

--spoiler--
başka işin yok mu kardeş?
--spoiler--

sizin başka işiniz yok mu peki?
uğur dündar önderliğinde açık açık ak parti düşmanlığı aşılayan haber bülteni. her akşam izliyorum ve cümleleri o kadar ince seçip yapıştırıyorlar anlatamam. bu akşamki bültenlerinde ithal et ihalesini şaibeliymiş gibi göstererek kendilerini kanıtladılar.
17 mayıs 2010 tarihli ana haber bülteni ile anchormanliğine kemal kılıçdaroğlunun getirilmesini istediğimdir. alttan flaş..flaş..flaş... diye yazı geçiyor bilin bakalım ne yazıyor kemal kılıçdaroğlu ile 40 yıl aynı yastığa baş koyan selvi kılıçdaroğlu canlı yayında... yahu bugün ki haber bültenini kemal kılıçdaroğluna ithafen yapmışlar sanırım
kemal kılıçdaroğlu hakkında görüşler, dosyalarla konuşuyor, her sabah kahvaltısını 7 de yapıyor, spora çıkıyor ... ana haber bülteninin ilk 8 haberi kılıçdaroğlu ile ilgili zonguldakta maden patlamış afganistanda uçak kayıp kınalı adalı 4 genç kayıp boşverin diğil mi kılıçdaroğlundan önemlimi.. utanmasalar ankaraya bağlanıp kemal kılıçdaroğlunun bursasporun şampiyonluğu ile ilgili görüşlerini alacaklardı bi o eksikti uğur dündar anladık yanlısında bu kadar da belli edilmezki be kardeşim...
tayvan meclisinde gerçekleşen ve 2 millevekilinin yaralandığı haberi dady cool şarkısıyla yayınlayan haber bültenidir.
akabindeki et fiyatlarının yükselişinin devam ettiği haberi ise prison break'in soundtrackt'i ile yayınlayan haber bültenidir.*
şu an arka planda çalan fear of the dark ile gönlümü şenlendirmiş olsa bile haberin konusu elvan'ın avrupa şampiyonluğu olunca eser abesle iştigal etmektedir.
(bkz: elvan abeylegesse)
yayınlanan her haber için " günün olayı " ifadesini kullanan garip haber bülteni .
her gün açıklanan reyting sıralamasında en çok izlenen haber bülteni.
ilk defa şaşırtmıştır.
bu akşam yine rutine bağlayıp eminönü ve aksaray'daki vatandaşlara türkiye'nin nüfusunu ve işsizlik oranını sorarak, halkın abidik gubidik rakamlar vermesini, ve ekran karşısınındakin de "aman ya biz ne cahil toplumuz, hiç öyle mi olur akıllım" gibisinden ego tatmini yapılmasını sağlayan saçma sapan haber anlayışını yansıtmakla meşgulduler.

türkiye nüfusuna 85 milyon diyen de oldu, 62 milyon diyen de...mesele türkiyenin nüfusu değil, ekranda yazıyor;
nüfus: 72(küsur) milyon, işsiz sayısı 2.6 milyon.
hacı, bunu böyle yazarsan, ekran başındaki de aman yeaa, o kadar da işsiz insan yokmuş. 72 milyon da 2 milyon. olur o kadar algısı oluşur. ki zaten bunu beklemeyen vatandaş, sorunun cevabına 15 milyon diyor, 25 milyon diyor. 40 diyen de çıktı.

bu haberi yapan gerizekalıya yazmış olayım, iş gücü denen bi kavram var bildin mi? sen askerliği bitirmiş, veya univ. mezunu olandan itibaren, ki bu 25 yaş olsun, 25 ila 40 yaş arasındaki iş gücü nüfusunu yaz oraya bir de gerçek işsiz sayısını...
bu 2.6 milyon da resmi rakam. yani tırt rakam. tüik'in geniş işsizlik kavramına göre 5.5 milyon işsiz var. onu da kafadan 7 milyon yapmak mümkün. en son 2008 de yapılmış çünkü. bi kaç makaleye baktım, türkiye nüfusunun yaşlara göre dağılımını gösteren güncel bi argüman bulamadım, ama hani genç nüfusumuz fazla ya, 40 milyon diyelim. aşağı yukarı altı kişiden biri işsiz bu ülkede. belki daha büyük bir oran. tam bilemiyorum. mesele şudur ki, ilk defa beni şaşırtmış, bunları es geçen bir haber yapmış. 72 milyonda 2 milyon işsiz varmış, aman canım! dedirtecek bir haber yapmışlar. pes.
"te allahım yea" deyip geçmek lazım. samanyolu tv ile seviye düşüklüğü yarışında olsa gerek.
2-3 gündür yüzde doksanını ibrahim tatlıses'e ayıran bültendir. yüzde doksanımızı ilgilendiren japonyadaki nükleer sızıntı, işsizlik oranları, ergenekon davası, mersin- akkuyu'ya yaptırılması planlanan nükleer santral... teferruat olarak kaldı. *
5 dakika önce tüyler ürperten bir haberi gösteren programdır. hastane demeye bin şahit isteyen bir hastane devletten para almak için yeni doğan bebekleri hasta gösteriyormuş. sağlıklı bebekleri sağlık bakanlığı yetkililerinden kaçırıp sonrasında ailelerine hasta diye yutturuyorlarmış. bazı bebekler enfeksiyon kapıp ölüyormuş ama ailelerine farklı sebep söylüyorlarmış.
makyaj yapılan bebekleri görüne tüylerim diken diken oldu gerçekten. umarım sağlık bakanlığı bu haberi dikkate alır.
bir haberinde 1 nisan şakası yapmıştır.

(bkz: star haber 1 nisan şakası)
fatma çözen tarafından verilen twitt e göre bugün itibariyle herkesin işsiz olduğu haber bülteni.