bugün

balbazar ile birbirine oldukça benzeyen bir su pokemon türüdür.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
https://49.media.tumblr.c...954cJ7OW1rjenv2o1_500.gif
delikanlı falan değildir.

ash için arkadaş grubunu satmıştır.
Delikanlı adamdır.

Pokemon ülkü ocakları üyesidir. Liderleri blastouise dir.
en sevdiğimiz su pokemonuydu.
squirting gibi bir şey olmalı.
allahıma şu üstteki yazar kadar gereksiz bir şeye bunca kelime sarfettirecek mallığı bana vermediği için şükrettiren gereksiz çizgi şeyi.
gözlükleriyle hafızaya kazınmış kaplumbağa pokemon. şahsım için pokemon serisinin efsanesidir.

en çok seni sevdik be kaplumbağa çocuk.

https://www.youtube.com/watch?v=uWYkDFiz-Tg
"Sıkliigıl sıkligıl" diyerek dolaşan pokemondur.
görsel

en kuul pokemondur. Takımıyla gezer.
çocukken çoğumuzun sempatisini gözlük taktığı bölümle kazanan kaplumbağa su pokemonudur. ash ketchum'un 4 ana pokemonundan biridir.

evrimi şu şekilde ilerler: squirtle> wartortle> blastoise

görsel
görsel

not: bi pokemonum olsaydı bu kesinlikle squirtle olurdu.
squirtle diye yazılır, sikörtıl diye okunur.
en sempatik ve karizmatik pokemondur. tontondur biraz. su fışkırtır. çarmendır ile yarışsa eline verir çünkü su ateşi söndürür. ben buna eskiden sıkörtil sıkörtil derdim. adı ayıp diye i'yi ı yapardım. terbiyeli çocukdum hehhehe.
Ash gavatinin yaninda harcanmis pokemondur. özellikle ash'in sahip oldugu squirtle o kadar cool, sempatik, stil sahibi bir pokemondur ki sirf squirtle ve squirtle squad'in maceralarini anlatan bir spin-off bile çekilebilir.

Liderlik vasiflari vardir ama yeri geldiginde çok iyi bir görev adamidir. Tasak yapmayi sever. Kankisi bulbasaur'dir. Güçlüdür. Pikachu gibi ash'e yavsaklik yapip diger pokemonlarin rolünü çalmaz. Charmander gibi evrim geçireyim de götüm kalksin, ash'e isyan edeyim derdinde degildir. Bu yönden bulbasaur'da squirtle'a benzer.

Ash gavati hiçbir zaman squirtle'a hak ettigi degeri vermemistir. Anca bir sikime benzemeyen kayiklarini yüzdürmek için squirtle'i amele gibi çalistirmistir. Koskaca squirtle squad liderligini birakip sirf ash'e birkaç sikindirik nisan kazandirmak için harcadigi çabayi görememistir.

Ayrica squirtle gözlügünü taktiginda en efsane pokemondan bile asil dururken, çikardiginda son derece mütevazi ve samimi görünür. Sirf bu yüzden bile sevilebilir squirtle. Egosu sifirdir.

Genel olarak squirtle'lardan bahsedersek, ilk jenerasyonun 3 starter pokemonundan biridir. Evrimlesmeden önce çevik ve sevimli bir pokemonken warturtle'a dönüstügünde ergen çirkinligi bas gösterir bu pokemonda. Ergen çirkinligini atlatip blastoise'e dönüstügünde ise kocaman olur, tank olur. hydro pump ile ocak söndürür.
en sevimli pokemonlardan biridir. isminin kökeni:
squirt (fışkırtmak) + turtle (kaplumbağa) = fışkırtanbağa.
apaçi pokemondur. o gözlükler, o tavırlar. bildiğin buca apaçisisi bu la.
http://www.youtube.com/watch?v=430QkrufNVo&feature=youtube_gdata_player
gelmiş geçmiş pokemonlar içinde en sevdiğimdir.ayrı bi havası kuulluğu ve sempatisi vardır.hoştur hoş.
görsel
su grubu pokemondur lakin esinlendiği kaynak çok ağırdır. (bkz: squirting)
su pokemonudur. squirt ve turtle'ın birleşiminden oluşmuştur ismi. hoş bir mizaca sahiptir, wartortle ve blastoise'e evrimleşir sırasıyla. ash'in takımına geç katılıp erken ayrılmıştır, bizleri üzmüştür. güneş gözlüğüyle ayrı karizmadır.
pokemon tower defensete binbir güçlükle elde ettiğim pokémon. ben en başta bulbasaur seçmiştim ve doğada squirtle ile charmender'ı bulamıyorsunuz. neyse bir başka kullanıcıyı ikna edip lvl 35 gyrados'umu onun lvl 5 squirtle'ı ile takasladım ve ben daha squirtle'ıma doyamadan evrim geçirdi hain. wartortle'ı sevmiyorum ben ya.