bugün

sporting lizbon bu hafta ağzına sıçtı!
alt yapısıyla diğer portekiz takımları gibi futbolcu fabrikası bir takım. gençleri yetiştirmesiyle birlikte scout ekibi ile brezilya gibi ülkelerden genç yıldızları bünyesine katıp genç, dinamik ve futbola aç bir takım oluşturan bir takım. bu parlattığı oyuncuları da büyük meblalarda satmasını da beceren takım. işte bizim örnek almamız gereken futbol modeli bu. neyse galatasaray bu yollara girmeyi deniyor. bizde yetiştirip satıcaz artık. avrupa da da başarılı olucaz.
dört gol atmayı seven takım.
Buna köy takımı diyenler var.

Kimler olduğu malumunuz.

Daha neler.

Koya koya gidiyor.

Swh.
bu akşam hayatının futbolunumu oynadılar beşiktaşmı çok kötü bilemiyorum altan.
daha çok alt yapısından çıkardığı gençleri satıp para kazanan takımdır.
Beşiktaşı 5 - 0 yenecek olan takımdır.

Maç bitmedi ama aha da buraya yazıyorum.
adamlar tam taktik takımı. 2 tane korner taktiğinden gol attılar. 2 side aynı gol. tabi eşektaşım 2 kere aynı golü yer mi yedi işte. kontra oynadılar. akıllı oynadılar. beklediler. vitesi istedikleri zaman arttırıp pozizsyona girdiler. kaçırdılar. yeri geldi attılar. helal olsun.
an itibariyle jimnastik kulübünü madara eden
takımdır. onlar tiner çektiği için sahneye çıkmaları
mümkün olmayan durumdur. rezil kepaze
herifler tüm dünyaya bizleri rezil ettiler.
Evet galatasaray psv den 5 yerken taşak geçen arkadaşları sahneye alalım bir zahmet.
81’de golü atıp kuponumu getiren takım. Evet.
2-0 kaybedilen Atletico Madrid maçının ardından oyuncuları sert sözlerle eleştiren Sporting Lizbon Başkanı Bruno Carvalho, kendisine Instagram üzerinden cevap veren 19 futbolcuyu kadro dışı bıraktı.

görsel
seviyorum bu takımı. bir ara bir taraftarına aşık olmuştum. yeşil-beyaz ulan!
yine yüzümüzü güldürmüştür.
bjk maçına 7 yedek oyuncusu ile çıkan takım.
beşiktaşımın uefa daki ilk rakibi. şimdiden geçmiş olsun sporting cp.
1 temmuz 1906 tarihinde kurulan, portekiz'in en köklü kulüplerinden. iç saha maçlarını estadio jose alvalade'de oynamaktadır...
ticari futbol takımıdır, portonun torunudur.
Adamlar bruma transferinde gs'yi öyle bi işletmişlerki, gs neredeyse şampiyonlar ligine katıldığı her sene extradan 1 milyon euro veriyor.
Dahası bugün adamı satarsan, sporting'e ödediğinin bi çeyreğini daha ödüyormuşsun yine.

m.fanatik.com.tr/2015/06/29/brumanin-maliyeti-16-milyon-euroya-ulasti-609718

ya bunlar çok uyanık ya da bu sözleşmeyi yapan gs yönetimi çok saf.

Portekiz'in yeşil beyaz renkli takımı.
cristiano ronaldo yu sadece 2 maçta oynatabilen ve manu ya kaptırdıktan sonra muhtemelen dövünmekte olan takımdır.
portekiz'in en büyük üçüncü takımıdır.
bu sezon ligde iyi bir grafik çizen takım. an itibariyle maç fazlasıyla 5 puan farkla liderler.
portekiz'in en büyük futbolcuları bu takımdan çıkmıştır. porto'nun yerli altyapıya sahip olanı.
Cahil benfica taraftarının çekemediği takım.*
figo,c.ronaldo,simao,quaresma gibi oyuncuları yetiştiren portekizin beşiktaşıdır. 3.büyüğüdür.