bugün

özellikle yarın ortaya çıkacak zihniyettir.
taraf, vakit gibi gazetelerin manşetlerini ve bu zihniyetin yazarlarının yazılarını çok merak ediyorum.
gerçi vakit işin ucu osmanlıya dokunduğu için karşı bu duruma. cumhuriyet tarihinden sonra olmuş olsa idi şimdi büyük ihtimal soykırımcı cumhuriyet falan derlerdi.

ondan öte sözlükteki bazı gereksizlerin ise bu tasarının kabulüne, epeyce sevindiğini görerek, hep birlikte bir kez daha tiksiniyoruz içimizdeki yılanlardan.
vatan hainleridir.
akılsız insanlardır gecmesi veya gecmemesi insana sevinc ve üzüntü veriyorsa zaten onlardan hayır beklenmez 100 yıl öncesinde olan veya olmayan bir olay hakkında.
faşist ermenilerdir.
edit: Faşist ermeni ipne seni.
(bkz: akp defolup gidecekse destekliyorum)
(bkz: yarrak afedersin)
Liderleri senelerdir Amerika'daki sözde hoca efendi olan ve amerika ne derse doğrudur zihniyetindekiler; bilhassa amerikan malı ampül kullananlardır bu kişiler.
vakti zamanında hepimiz ermeniyiz diyen o.spu çocuklarıdır.
ermenilerden özür de dileyenlerdir. ne diyeyim, içimden geçenleri burda dile getirmeyeyim.
Soykırım yasa tasarısının geçmesine sevinen zihniyet büyük ihtimalle sözde kürt devletinin kurulması için adım atılırsa milli bayram ederler diye dar ve fütursuz bir görüş besliyorum.
(bkz: allah akıl dağıtırken şemsiye tutmuş olmak)
soykırım soykırım diye yırtınan ermenilerdir.
kaşınan insanlardır kaşınmaları gerekir . *
(bkz: kıçımın soykırım tasarısı)
genç sivillerin ta kendisidir. şimdi ak göt kara göt ortaya çıkıyor. öyle sabah akşam tsk ya çamur atmakla olmuyor bu iş. götün yiyorsa gel soykırım yok de.
ruslardır büyük ihtimalle, yada israilliler. sonuçta amerika savunma sanayii ile büyük antlaşmalarımız var.
ülkesini sevmeyenlerdir.
(bkz: ermeniler)
bugüne kadar geçmemesi hataydı. yani şimdiye kadar rest çekilseydi ülkeler bu konuda türkiye ye baskı yapabilri miydi? yok tazminat davaları açılırmışda yok uluslararası kamuoyunda türkiye nin prestiji sarsılırmışta.. sanki sürekli taviz vererek sarsılmıyor ülkenin prestiji.
açılsın bakalım davalar. elinizde sizin soykırımı yapmadığınıza dair belgeleriniz yok mu? bu tarihçilerin hepsi salak mı? yahu kardeşim şimdiye ksdsr tanıyın ulen naraları atılmadığı hataydı.
şimdi tanıdılar. ama bizim yöneticilerimiz akıllı hamleler yaparsa eğer çokta güzel lehimize doğacak sonuçlara gebe bu konu. en azından amerikan mandasını savunan gerizekaklılar için güzel bir ders olmuştur.
ha gerisi mi gerisini ben bilemem artık siyaset bilimci veya strateji uzmanı değilim. ülkeyi yönetmeye talip olanlar kullansın artık akıllıca bu aleyhimize gibi görünen aslında lehimize olan konuyu.
haberlerde görüldüğü kadarıyla ermenistanda ikamet eden ermenilerdir. ama burdakiler için aynı şeyi söylemek pek doğru olmaz, çünkü türkiyede yaşayan ermeniler bu tasarının kabul edilmesine seinmemişlerdir. üzülmüşler midir bilmiyorum ama sevinmediler.
ermenilerden özür diliyorum kampayasını başlatan ve ona destek veren herkes.