bugün

sözlükte sosyal statüsü diğer yazarların çok üstünde olan yazar arkadaşlarla açmayı planladığımız zirve. daha önceden tanıdığımız ve statüsünün yüksek olduğuna emin olduğumuz yazarların dışında katılacaklar için bir takım koşullar kararlaştırdık bu zirveye katılmak isteyen yazarlar için;

- türkiye'nin, avrupa'nın veya amerika'nın önemli üniversitelerinden en az birinden mezun olmuş olmak. (sabancı, odtü, doğuş, yale, duke, harvard vb.)
- bu üniversitelerin herhangi birinden mezun olup piyasada en az 10 yıldır var olan ve tanınmış şirkette iyi bir pozisyonda çalışıyor olmak.
- en az 6500 dolar maaş alıyor olmak.
- değeri en düşük yüzbin dolar olan bir arabaya sahip olmak. (yazarın zirveye kendi arabasında gelmesi zorunludur)
- cep telefonu olarak en aşağı i phone veya blackberry kullanıyor olmak.
- giyim alışverişini türkiye'nin ve dünyanın en önemli markalarından yapıyor olmak. (ünlü modacıların özel koleksiyonları tercih sebebidir)
- eğer tütün bağımlılığı varsa sigara değil puro içiyor olmak.

bu özelliklerin hiçbirine sahip olmayan yazarlar da katılabilir zirveye ama sadece esas katılımcıların 'kendi parasıyla fakir dövme' aktivitesine katılabilirler onlar. şimdi fakir aramakla vakit harcamayalım. *

dip not: fakir ama gururlular da gelemez. *

edit 1: anladığım kadarı ile 3500 dolar maaş alan çok insan varmış sözlükte, şimdi fazla kalabalığa gerek de yok. bu yüzden düşündük taşındık en düşük maaş sınırını 6500 dolara çıkarttık.

edit 2: son model arabalarla çekilmiş sahte fotoğraflarınızı bana göndermeyin sakın. çünkü ekibim ve ben o arabanın size ait olmadığını plakadan öğreniyor veya photoshopla yapıldığı gerçeğini ortaya çıkarıyoruz.

edit 3: sosyal statüsü tavan yapmış bazı yazar arkadaşların mesaj bombardımanına tutuluyorum; araba ile uğraşmıyorum çünkü benim jetim var diye. onlar da pekala katılabilirler zirveye. ama bir sahteciliklerini görürsek o uçak öğle yemeği olur o yazara benden söylemesi.
katılmak istediğim, nacizane, biz zenginler için titizlikle düşünülmüş zirve. porsche' umla geleceğim fakat yolda doğan görünümlü şahini olan apaçilere yakalanmaktan korkuyorum azizim.
katılacağım zirve.
jetimle gelicem. lakin kontörüm yok arayayım. sen bi arasana?
helikopterimin kanadı kırıldı bizim arkadaşın doğan görünümlü şahiniyle gelsem olur mu hacı hıı??
(bkz: müdürüm ben müdürüm)**
(bkz: cool adam sendromu)
açıköğretim mezunuyum açık deyip geçmeyin dünyanın en kalabalık 2. üniversitesi 1 milyon nüfusu var ha senin neyin fazla bu 1 milyondan derseniz babamın çok sağlam sosyal statüsü var. adam şeyh çok acaip üflüyor. oraya gelmek için arabam yok ama babama söylerim bir üfürükle vita tenekesinden ferrari yapar ona biner gelirim.
(bkz: kaç paraysa vereyim siktir ol git)
ferrariyi uzağa park etmişim. bi otobüs parası gönderin de gidip arabayı alayım geleyim denilebilecek zirve. ayrıca samsun içiyorum, sorun olmaz umarım.
ortaçağ zihniyeti taşıyanların katılacağı zirvedir.
türkiye'nin en onemli universitelerinden biri olarak Doğuş universitesi'nin sayıldığı entry ile davet veren zirvedir. hayır onu geçtim, harvard'ın yanına doğuş üniversitesini nasıl besmelesiz yazdınız?
zirveye herkes kendi arabasıyla gelecek demişsin. kendi uçağımızla gelemiyoz mu? araba ne lan ıyyy içim bi kötü oldu şu an. *
cool adam olmadan tatsız geçecek zirve.
sittin sene katılamayacağım zirve! *
buzlu badem olmazsa katılmayacağım zirve. lütfen havyar özenli sunulsun, parmaklanmamış olsun.
buzlu badem ve havyar ikram edileceğine dair söylentiler olan zirvedir. sanırım bu yiyecekler birilerine hala pahalı geliyor. nioheaoho.
arabası, jeti, helikopteri bakımda olan yazarların özel jetle alınacağı zirvedir. şahsen çok heyecanlıyım şimdi tımam mı?
kime göre neye göre yüksek...
http://i55.tinypic.com/fdahrb.jpg
alplerde gerçekleştirilecek zirvedir.
(bkz: aslanın geyiğe doyduğu an)