bugün

kaynar sosun içindeki sosisin, mayonez, turşu ve hardalla birlikte sandviç ekmeğinin içinde oluşturduğu muhteşem gıda.
yanında buz gibi limon.*
goralı diye bir çeşidi de olur ki sayın sosisin bunda yukarda infates arkadaşın yazdıklarına ilave bir de kimi yerlerde amerikan kimi yerlerde rus salatası denen bir mezede konulur
yanında dendiği gibi limaonata gelde yeme içme ohhh missss.
Amerikan versiyonu için (bkz: hot dog)
seksi bir gıda. yiyene göre değişir tabii, ben yediğimde o kadar seksi olmuyor.
(bkz: her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır)
bakırköy tren istasyonunda bir büfe var bildinmi? ha o işte, süperdir o büfenin sosislisi git ye bak...
çok güzel olan ve sokakta ki büfelerde rahatlıkla bulunabilen bir yiyecek.
'sosisli sandvic' yerine kullanilir. catdog karakterinin cikis noktasidir.
(bkz: açken okunmaması gereken başlıklar)
"ben yapinca bufedeki gibi olmuyor" mu diyorsunuz?

-bufe sosislisi simulasyonu v1.0-

not:
* parantez icindekiler onerilen durumlardir. dikkate alinmamasi sonucu etkilemeyecektir.

gerekli malzemeler:
* (bufeci maşası)
* herhangi bir tava (buyuk)
* ekmek bicagi
* sosis (yiyemeyeceginiz kadar)
* sandvic ekmegi
* 4 yemek kasigi ketcap (domates puresi)
* soguk su - tavanizin aldigi kadar
* mayonez
* hiyar tursusu

1. gune erken baslayin.
2. daha elinizi yuzunuzu yikamadan, ketcap ve suyu tavaya koyup sosisleri yerlestirin (gelisiguzel).
3. tavayi kucuk ocaga yerlestirip en kisik atese ayarlayin. tava sapinin ocak sinirlari icinde kaldigindan emin olun.
4. elinizi yuzunuzu yikayin ve gune hicbir sey olmamis gibi devam edin.

buraya kadar anlatilanlar, bufe sosislisinin belkemigidir.

5. saatler sonra tava basina yollanin - yeterince acikmis oldugunuzdan emin olun.
6. ikiye kestiginiz ekmegi sol elinize, maşayi sag elinize alin (solaksaniz tersi). bir adet sosisi ekmege yatirin.
bunlar olurken kendinize "sosundan koyum mu?" diye sorun. evetse, maşanın cukur kismi kullanilacak.
7. "tursu mayonez?" diye sormasina firsat vermeden davranin - "mayonez ve bol tursu olsun".

bir sonraki -dengesiz beslenme simulasyonlari- programimizda gorusmek uzere, herkese basarilar.
peltek olanların söylerken zorlanacağı kelime.
ucuz tüketim. cebinde kebapçıya gidip doya doya doyuracak parası olmayanlar rahatlıkla yiyebilir. öğrencilikten kalma alışkanlıklardan biridir. *
kadıköy vapur iskelesindeki ya da karşısındaki ışıklı köşedeki yuvarlak pasajın başladığı sokağın ana caddeye açılan köşesindeki büfede yapılanına son olarak bir kaşıkla o turuncu sosundan sosisliyi 45 derece eğimli tutarak akıtırlar ya, bir de kışın buharı süzülüp de camekanın karşısındaki soğuk yağmurdan üşümüş yüzünüze vurur ya, sonra da o hafif ekşi, baharatlı, karabiber kokusunu ciğerlerinize çekersiniz ya koptum şimdi bak.
en güzel fastfooddur. içinde dilimlenmiş küçük turşu da olursa çok iyi olur.
muhteviyatında sosis bulunan.
bursaspor taraftarının eski futbolcuları mususi için söyledikleri tezahürattır.
kara mususi, salla sosisi. (sosisli mususi)
Diğer bir adı ile * içimi kaldıran gavur fast foodu.
"...temel'le dursun amerika'ya giderler. karınları çok acıkır; ama ne yiyeceklerini bilemezler. Çat pat ingilizce ile bakarlar sağa sola; her yerde "hot dog" yazar. iki kafadar "köpek eti yemiyeceğiz" derler; ama fazla dayanamazlar ve yemeye karar verirler. iki hot dog isterler tam yiyeceklerken temel dursun'a dönerek sorar;

- dursun; sana da köpeğin aynı yeri mi geldi?..."
amerika'da peynir ekmek gibi satılan ürün.

edit:gerçi peynir ekmeğin satıldığı hiç duymadım .
(bkz: hot dog)
Tadı damakta kalan...
dayı turşusuz diyorum "turşularını yemiver yeğenim." diyor. yakınımda bir dönerci bahsettiğim dayı. salaş bir mekan ama gerçekten temiz yapıyor. yani ben salaş bir mekanda kasayla ayrı (para teması) ilgilenen birinin olduğuna şahit olmadım.
bilimum her hollywood filminde işlek caddelerde ve sokak başlarında küçük bir seyyar arabası olan satıcıların sattığı tez yemektir hardalsızda güzeldir.
sosisin kalitelisinden, ekmeğin de iyisinden olması gerekir. arasında rus salatası ve salça sosu da şarttır.
en güzeli kızılay güvenpark girişindeki büfede yapılan sandviçtir. dünyanın her yerinde yedim( atıyorum şu an) daha iyisi yok.
istanbul'a geldim geleli tunalı vitamin'dakine hasret çektiğim sokak atıştırmalığı.