bugün

islamıkıvırma.com olarak adını değiştirmesi gereken sitedir. hem tepki toplamamak hem de sorgulayan müslümanları kaybetmemek adına çoğu zaman islamı eğip büker.
Kısa cevap verseler, anlamadık, geçiştirdi bizi denir. Zaten din anlama işi değildir. Hissetme işidir.beyninle karar veremezsin. Kalbinle hissetmen gerekir.

Adam oraya 50-60 sayfa yazı da yazsa kalbin hissetmedikten sonra ne fayda.
eskiden sıkça sorduğum ama artık neredeyse hiç açmadığım bir site. güya modern görünümlü aynı sorularla risale'nin islamiyet hali. cevaplarında da pozitflikten ziyade, övmekten ziyade karşı tarafı yermeye çalışır durur.
çok eleştiriliyor ama aslında faydalı bazı yazıları da var. hatta islam tarihiyle alakalı birçok yazısı faydalı. örnek, sümerlerde tesettür var mıydı yazısı faydalı. beni kurayzayı anlattıkları yazıları da faydalı. ortaya kaynak dökünce güzel işler yapıyorlar.

fakat nurcu adamlar. olabilir banane. ibn teymiyyeyi de övüp, büyük alim diyorlar. sünnidir diyorlar. ibn teymiyyeyi herkes eleştirir, ama bunlar sanki yarınlar yokmuşcasına övüyorlar.

çok büyük bir yazar ekibi var. hayreddin karaman da burda yazardı. şu edip yükselle tartışan adam vardı, bilenler bilir halis aydemirle. hayreddin ve halisi bilenler bilir ne tarz adamlar oldugunu. bunlar burda yazardı. sonra hayreddin karaman yazarlar listesinden çıkarıldı. ama kaynak olarak bazı yazılar da hala var.

ayrıca bir ateist bunların bir yazısında kaynak olarak paylaştığı şeyleri yani "kaynaklar:" kısmındaki kaynakları kopyalayıp googlea yapıştırmıştı. sonuç, adnan oktar yazıları. yani adnan oktarın yazısında kaynak olarak kullandıgı şeyleri kaynak olarak kullanmışlıkları da vardır.

mevlananın vahiy aldım derken ilhamı kastettigini söylüyorlar. oysa mevlana, şimdi mevlana ilham kastediyor diyecekler de hayır ben basbaya vahiy aldım diyordu mesnevisinde.

ayrıca müslüman fetvalarına nazaran bunlar daha yumuşak. yani daha bir ılımlılar.

evrim inkarıcısı profesör var bu sitede. adını unuttum yaşlı bir adam. ben o adamın bu sitedeki istisnasız tüm yazılarını okudum. basbaya açtım 19-17 sayfa falan okudum hepsini tüm sorulara cevaplarını. bilim adamları evrime inanın diye diğer bilim adamlarına baskı yapıyor, konuşamıyorlar falan diye komplo teorileri yazmış. bilim adamları da evrime inanmıyor falan demiş. hatta bazen, bilim adamları yanılgı içerisindedirler demiş falan.

ayrıca yine aynı profesör dünyanın 7000 yaşında olabilecegini iddia ediyor. bu sitedeki çogu yazı dünyanın 7000 yaşında olabilecegini iddia ediyor. sezarın hakkı sezara, bir yazılarında dünyanın yaşının 7000 olduguyla alakalı rivayetleri alıp bunlar sahih değiller diye kaynaklarıyla anlatmışlar kısaca ki güzel bir yazı. fakat hemen sonrasında, ibn abbastan şöyle bir rivayet var, ibn abbas dünyanın yaşının bilmem binlerde bir şey olduğunu söylemiş, e ibn abbas da sahabe, o zaman bunu peygamberden duymuş o zaman dünyanın yaşı 7000 gibi bir çıkarımı da eklemişler.

kısacası, birçok saçma sapan görüşe sahip olan, saçma sapan insanların da bulundugu bir editör-yazar kadrosuna sahip olan, fakat kimi zaman da güzel işler de yapabilen bir site. fakat yazılarını okursanız da dikkatli olun derim. benim faydalandıgım yazıları var, fakat saçma buldugum yazıları da var ki üstte örnekler verdim.
laikliğe karşı değiller.
bir turlu nereden kaydolacami bulamadigim sutedur.