bugün

sony nin önümüzdeki ay piyasaya süreceği ve özellikleri resmi olarak açıklanmış yeni akıllı telefonudur. 146 x 72 x 8,1 mm ebatlarında ve 161 gram ağırlığında olacak bu makinayı şöyle özetleyelim:

Qualcomm Snapdragon 820 64-bit 4 çekirdekli işlemci
google android marshmallow işletim sistemi
3 gb ram
32 gb dahili, 256 gb a kadar microsd ile genişletilebilir hafıza
2900 mAh hızlı şarj özellikli batarya
corning gorilla glass ekran camı
5,2 inç Full HD 1080p TRILUMINOS ekran
23 mp arka, 13 mp selfie kamerası
IP65/68 su ve toz dayanımı
GSM GPRS/EDGE (2G)
UMTS HSPA+ (3G)
LTE (4G) Cat9
bluetooth 4.2
parmak izi sensörü

sony xperia x ile hayal kırıklığına uğrayanları toparlayacak gibi görünmekte kısaca. yalnız 3000 tl gibi bir fiyatı olacağı söyleniyor.
19 ekimde ülkemizde 2799 liradan satışa sunulacak akıllı telefon.
z2 ile başlayan ısınma sorunu devam ediyor mu diye merak ettiğim telefon. kullanan varsa bir zahmet yeşillendiriversin. *
adı iyice fonksiyon denklemine dönen telefon.
Su gecirmezligi su goturmez bir gerçektir.
Son derece şık gözüken ve benchmark testlerinden de çok iyi çıkan telefon. Alınabilir ancak bundan önceki vukuatlarıda düşününce acaba dedirtiyor.
Yaklaşık 1 aydır kullandığım telefon hiçbir eksiğini görmedim aksine fazlası var.
Tabi en önemli özelliği masada dik durabilmesi.
Kullandığım telefon kamerası gündüz çekimi mükemmel ama gece için aynı şey söylenemez. Telefonu 2-3 kez çok sert yere düşürdüm kırılmaz cam parçalandı telefonda hiç bir sorun yok. Su geçirmez olması da ayrı bir güzellik pubg oynarken arada suya tutup telefonu sogutuyorum tabi ne kadar zararlı bilemiyorum. Genel olarak memnunum.
xz değil de m5 kullanmış olarak sony'i anlatayım. Isınma durumuyla sık sık karşılaşılıyor, kamerası gayet iyi. içinde biraz uygulama olduğunda donmaya başlıyor, bazen arayüz hatası veriyor. Şarj dayanması orta denilebilir, ekran ve sağlamlığı gayet iyi.
güncel Önemli Başlıklar