bugün

Sony'nin yeni cebi.

işte özellikleri:

5 inç HD ekran

IP 68 su ve toz geçirmezlik sertifikası

64-bit 8 çekirdek Snapdragon işlemci.(4'ü 1.5) (4'ü 1 ghz)

2GB ram

Adreno 405 grafik işlemci

13 MP arka 5 mp ön kamera 2400 mah batarya.

Türkiyeye gelmesini bekliyoruz...

Gelmiştir ama 8 GB modeliyle. Size kalan kısım 2 GB civarı. SD kart almak şart. Unutmadan 32 GB ye kadar destekliyor.
fiyatına göre harika bir telefon, tek kötü yanı 8gb dahili hafızasının olması, şu telefona 16gb dahili hafıza eklemenin maliyeti sony'ye 1 dolar'dan daha azdır, japon'lar hep cimrilikten kaybediyor.
tuş kilidinden kasıt, el ile şekil çizmek veya şifre koymaksa tabi ki var, onun dışında güç düğmesi ile ekranı açıp kapatmak da var. telefonun tek kötü özelliği var dahili hafızanın 8gb olması ancak android m çıkınca bu telefon alacak ve sd karta uygulama kurma olayı ile sorunu gidecek.

antutu'da lg g4'ün bir altında yer alıyor.
şarj olarak 2400mah'dan fazlasını yaşatıyor, gerçekten iyi.
Sacma telefon .
orta sınıfın en başarılı akıllı telefonu, şöyle ki;

artıları;
- 2400 mah'dan fazlasını veren normal kullanımda en az 2 günlük muhteşem performanslı batarya
- 720p olmasına rağmen hd görünümde gram eksiklik bulunmayan tatmin edici ips lcd ekran ve adreno 405 grafik işlemci
- 1,5 ghz + 1 ghz şeklinde trafiğe göre işlem yapan 4+4=8 adet arm cortex a59 çekirdekli snapdragon 615 işlemcili anakart
- 2 gb ram ile yeterli hız
- Akıllı telefonlarda en çok tercih edilesi ve en ideal ekran ölçüsü olan 5 inch çizilmeye dayanıklı cam (gorilla glass değil)
- 13 mp arka kamera 5 mp ön kamera ile tatmin edici ve kaliteli fotoğraf performansı.
- android 5,0 lollipop ile geliyor olması
- 136 gram ağırlık ve 7,3 mm incelik ile üst düzey ve şık tasarım ile kaliteli işçilik.
- 3 renk seçeneği (siyah-beyaz-gri) mercan rengi türkiye'de satışta değil.
- ip68 sertifikası ile 1,5 metreye kadar 30 dakika kadar su geçirmez ve toz almaz gövde yapısı (buna rağmen kapaksız ve açıkta bulunan usb port girişi)

eksisi; (tek bir eksiği var)
- 8 gb gibi az ve yetersiz dahili depolama kapasitesi + 128 gb'a kadar micro sd kart desteği sunuyor (üzerimize su serpmiş sony)

görsel

not: an itibariyle telefonun media markt, teknosa ve bimeks gibi perakende satıcılarda 999 TL ve sony center'larda 900 tl etiket fiyatı vardır ve bu özellikler ile oyun düşkünü bir kullanıcı olmadığınız takdirde kesinlikle ilk seçenek olarak düşünülecek cihazdır.
eksikliği eksik yazılmış yazar beyanatı.

eklenmiş eksik : berbat tasarımı, telefonun General Mobile Discovery kadar bile şık görünmemesi.
Dün itibariyle aldığım telefondur memnunum tasarımı çok şık.
özellikleri düşük telefondur. bir sony xperia z2 değildir. zira z2'de 3gb ram, 3200 mah batarya, 16 gb dahili hafıza ve 2.3 ghz işlemci hızı vardır. gram kasmaz.
android 6.0 alacağı açıklanmıştır ve buna bağlı olarak hafıza sorunu ortadan kalkacaktır, sd kart dahili hafıza olarak gösterilebilecek. kısaca yine fiyatının en iyi telefonu olacaktır otomatik olarak.
her ne kadar f/p cihazı olsa da en büyük eksiklerinden biri otg desteği sunmamasıdır.
Htc desire eye orta segment bu da... Kötü telefondur.
Z serisine geçiş yapması gereken yazar beyanı m serileri iyidir. Ama z serisi fena

Z 5 premiumdan gönderildi.
Sony şarjı bitmeyen telefon yapmış, 2400lük batarya var ama yazılım mükemmel gerçekten. Bu telefon tam bir fiyat performans ürünü, aynı vodafone gibi. Orta segmentin en iyisi bence. Ram in yarısı boş olduğu için hiç kasmıyor.işlemci zaten iyi snapdragon 615 sıkıntı çıkarmıyor ve kamerası gündüz çekimlerinde çok iyi.
Dahili hafızasının 8 gb olması dışında teknik olarak hemen hemen hiçbir kotu yanı olmayan telefon. Zaten Sony nin yazılım konusundaki başarısı da ortada.
almanızı önermem. şu anda elimde ve oyun başarısı sıfır. hafıza da ciddi sorun teşkil ediyor.
son güncelleme ile hafıza sorunu çözülmüştür.
(bkz: arkadaşlar düzeldi)
ismini bilmediğim bir telefondur.
2 senedir kullandığım telefon. fena değil, yani iş görüyor ama şu 8 gb'Lık dahili hafıza olayı o kadar berbat ki.

almadan önce çok önemsemedim, "ne olcak yeaa 8 gb yeter ki bana" diye geniş geniş konuştum ama yok arkadaş yetmiyor. zaten yarısını android kaplıyor. hiç bir uygulama indiremiyorum yani. işte bir spotify, shazam, whatsapp falan yani ana uygulamalar var.

vallahi almayı düşünen varsa dikkat etsin bu duruma. çünkü 8 gb'Lık bir hafıza olmaz yani günümüzde, böyle işlevli telefonlarda. hayır yani kullanamıyorsun ki telefonu, hakkaten aya gidecek teknoloji var cepte, hafızası yetmiyor.
zamanında arkadaşım ilk çıktığında büyük umutlarla alıp 2 ay sonra sattı telefon kanser etti. 8 gb hafıza ne ? 5 gb zaten telefon yiyor.
anneme almıştım telefonum bozulunca 1 hafta kadar kullandım o kadar çok ısınıyor ki bilgisayarda hp neyse telefonda da m4 aqua odur.
Not: bu entry feci derecede subjektiftir. Haberiniz olsun.

Şu saatten sonra kimse sıfırını zaten almaz da, ben sony hakkında fikir versin diye diyorum. Derviş olmak istiyorsanız alın kullanın bu telefonu. Çilehaneye falan kapanmayın. Anasını avradını gondikleyeyim böyle telefonun. Durduk yerde ekranı sarardı, değişim yapıldı yine sarardı. Konuşurken karşıya sesim gitmiyor. Her konuşmamda şunu duyuyorum insanlardan: sesin çok az geliyor. Telefonu hoperlöre alıp konuşamıyorum. Sesim karşıya gitmiyor. ilk başlarda ne kadar da sevmiştim oysa ki. Aldığımdan beri benden çok serviste durdu. Değişim de yapılmadı. Tüketici Mahkemesi yerine acaba diye diye her seferinde gönderdim servise, kafama sıçayım. işin boktan tarafı yeni çıkan üst modellerinde de benzer veya beter sorunlara rastladım çevremde.

Kıssadan hisse: Sony pişmanlıktır.
güncel Önemli Başlıklar