bugün

üçüncü nesil yazar.
önce kocaeli'ne, ardından izmir'e, şimdi de istanbul'a demir attığım sevgili dostum, kardeşim. "ben nereye, sen oraya, nedir yahu bu senden çektiğim ?" dediğini duyar gibiyim. valla aynı şeyleri ben de düşünüyorum yahu, hangi taşı kaldırsan sen, aa, nasıl iş lan bu demek istiyorum, dedim. geç bir "hoş geldin" entrysi olmuş, ama geç olsun güç olmasın be kanka. tekrar hoşgeldin.
krynn dünyasının beyaz cübbeli büyücülerinin tanrısıdır.
frp/dl. Güçlü El

Paladine ve Mishakal'ın üçüncü oğlu olan Solinari, Beyaz Cübbelilerin ve iyi büyünün tanrısıdır. Krynn'i oldukça fazla sevmesinden dolayı, onu iyi büyüyle ödüllendirmiştir. Kontrolü altındaki tek alan iyi Büyüdür. Sembolleri beyaz daire ya da beyaz küredir. Takımyıldızı yoktur fakat dünyaya ay olarak görünür - Beyaz ay Solinari olarak. Krynn'e diğer tanrılara göre daha yakın olmasına karşın (ayının yakın olmasından dolayınedeniyle) çok nadiren dünya üzerinde avatar şeklinde görünür.Diğer isimleriyse, bölgelerine göre şunlardır: Solin (Ergoth), Beyaz-göz (Goodlund, Balifor), Tanrı'nın Gözü (Thorbardin), Fildişi Disk (Hylo), Deniz Feneri (Mithas).
bu ayın 12 sinde vatani görevini yapmak üzere hayatı bi süre pause lıcak olan canımız cigerimiz...Cümleten hayırlı tezkereler dileriz..