bugün

bazılarının kominist kız dediği kızlardır. benim sevgilim solcu fakat komünist değil.
sevgilisinden etkilenen, etkilenmek zorunda bırakılan kızdır.
esmer, kıvırcık saçlı, zayıfcana kız. bi de elinde afiş olur bunların..bi şeyleri reddederler genelde.
sol ideolojiyi * benimsemiş ve hayatıyla yoruğurmuş olan kızdır.
gerizekalı tikilere tercih edilen kız modelidir.
sizi satmayacağına emin olabilirsinizdir.
onuncu entry gelmesine rağmen hakkında hala bıyıklı kız, çirkin kız, ezik kız esprilerinin yapılmamasına şaşırdığım kızdır. halbuki çok yaratıcı esprilerdir bunlar, şaşırtcı valla.
sevimlidirler. ama damarına basarsanız hayatınızda göreceğiniz en saldırgan insan olabilirler.
kalın kaşlı kahverengi tonlarında upuzun dağınık saçları olan zayıf kızlardır.
(bkz: bir kızda aranan özellik olarak solculuk)
şimdi geyiği bir tarafa bırakırsak şöyle bir şeyler yazabilirim.
efendim solcu kızlar da bildiğiniz kızlar gibidirler. uzaydan gelmiş değildirler. hemen her kadının sahip olduğu dengesizlikleri de hemen her kadının sahip olduğu sevimlilikleri de aynı anda üzerlerinde taşırlar. giyimlerine özen göstermedikleri hikayesi pek doğru değil, süslü kızlar değillerdir eyvallah ama gayet düzgün giyinirler. arkadaşlarına çokça değer verirler, bir erkek arkadaşlarının dayak yediğini görürlerse düşünmeden olaya girenleri vardır. kendilerini düşünceleri ve duruşlarıyla var etmeye çalışmaları, toplumda biraz ayrıksı görülmelerine neden olur. ataerkil toplum yapısına geçildiğinden beri ikincil görevler üstlenmiş ve daha çok süs muamelesi görmüş kadınlardan ayrılırlar. bu durumda, büyük bir kısmı cinsel komplex sahibi erkekler tarafından tehlikeli görülürler. zira, hükmedilmeleri kolay değildir.
kimileri pek güzeldir. hiç unutmam bir sip'li vardı okulda, az daha ben de sip'li oluyordum hatunun peşine. o derece yani.
kişilikli olduğu, şiir sevdiği, halay çekmeyi sevdiği kesin olan kızdır.
öyle uluorta öpüşüp koklaşmazlardı.
solcu hatunların bakımsız, esmer, kara ve kuru olduğuna münasip uzvuyla gülen, dünyada saçının dalgasından, dip boyasından, tırnak cilasından, erkeklerden, futboldan, fondotenden ve topuklu ayakkabıdan daha önemli şeyler olduğunun farkına varmış kızlardır. sümük gibi yapışmazlar, ilkeleri vardır, hayata bir bakışları ve ona karşı bir duruşları vardır.
biraz para bulduğu zaman converse alan hatun kişi modeli. * *
(bkz: evlenilecek kız)
(bkz: kitap okuyan kız)
(bkz: polisten jop yiyen kız)
(bkz: solcu erkek)
(bkz: kızların sagı solu belli olmaz)
dürüst olan kızdır.
her iki lafından biri ya bilmiyorsun olan kızlar vardır bunların içinde.
birileri klavye başından götünü oynatmadan vatan kurtarmaya çalışıyorken, o ideolojisi uğruna sokaklarda mücadele ediyordur.
yapı itibariyle zaten agresif olan hanım kızlarımıza bir kaç kitap okuyup, solcu oluverip, bir de her seyi biliyorum düşüncesinin getirdigi yükün yüklenmemesini tavsiye ederim. taassupa dadanıyor cokları.

ama akıllı biri, sag sol önemli degil, akıllı fikirler, eylemler üretir sonucta.

yine de kari, türk az yetişmiş solcu kız olmak ve anılmaktan hoşlanan solcu kız mı, anne babasına selam ve sevgiler yollayıp, işim var denilip uzaklaşmalı.

ama bu özelliklere sahip olup, bir de sagcıyım diyorsa kız, facebook'ta pokeler ama erkek gördü mü kaslarını catar.

galiba kadınlar gülümseyince güzel oluyorlar-mı?

solcu kız diye anılmaktansa kız diye anılmak sadece galiba daha güzel-mi?
gördügüm solcu kizlarin ortalamasini aldigimda, anlayisli, kibar, aydin, namusunu türban takmadanda tasimasini bilen ne yaptiginin farkinda olan harbi kizdir.
(bkz: sağcı kız)