bugün

nvidia ekran kartına sahip olduğum için oynayamayacağım oyun. birincisini de oynayamamıştım bu sorundan dolayı. * *
sonuna kadar oynama sabrını gösterebildiğim oyunun ikinci oyunudur.**
torrent sitelerine dusmus oyundur.
RADEON HD6850 Sapphire'de verdim grafiğin gözüne gözüne oyunudur.
çizimler cidden hoş oluyor. hele eski kasamdan sonra bu makine ile rahat rahat oyunun keyfine bakıyorum.

ilk kısmını henüz tamamladım. yalnız sniper elite v2'de bundan daha çok slow motion görüntü vardı. ya ben beceremedim yada bu oyunda yapması daha zor.

neyse zaman ötesinden gelip bunu editleyeceğim büyük ihtimalle. şimdiki görüşüm; güzel oyun deneyin hacılar.
Gerçek bir sniper ile atış yapıyormuş hissi veren oyun.

Edit:Beyler tavsiye ederim oyunu hele o mermi namludan çıkınca gidişini gösteriyor ya o adamın kalbinden böyle o mermi giriyor kanlar dışarda vuhuu.
çok iyi bir oyun değildir. Öyle gerçek sniper gibi de hissettirmez kendini insana. Öyle anlarda sniper kullanırsınız ki bakmışınız elinizde ki keleş gibi iş görüyor. 5 adamı daşşak geçer gibi elinizde koca sniper ile yere sermişsinizdir. Rüzgar hesaplama olayı iyi olmuş ama çok fazla açılı yahu. Resmen wanted filmi amk. Öyle böyle falso alıyor ki adama kurşun giderken vay anasını diyorsunuz. Ayrıca eğer sektirirseniz 2 km öteden adamlar sizin yerinizi nokta atışı ile buluyorlar. her oyunda ki gibi zeka bu oyunda da geride. hep aynı adam vurmaktan sıkılırsınız artık. benim saydığım 4 tip adam var. 5. bölümdeyim ama iki takım elbiseli dışında değişik adam görmedim. Ayrıca öyle komutlar veriyor ki kadın siktir lan çekersiniz çoğu zaman. Siz oyunu değil de oyun sizi yönlendiriyor resmen. Kimi ne zaman nerede vuracağınızı kulaklıktan söylüyorlar.

Grafik açısından gündüz grafiği iyi ama gece grafikleri pek iyi değil, Gece görüş dürbünü bir sniper oyunundan beklediğim kadar güzel değil. Kaplamalar çok geri kalmış gibi duruyor. Aslında engine 3 motoru kullanıyor, bu oyunun çok daha daha iyi olması gerekiyordu.

Mermiler namludan çıkınca gidişini göstermesi yeni bir şey değil. Elite sniper bunu yaptı ve ghost 2 den bana göre daha iyi efekte ve gerçekçiliğe sahip. Sesler iyi denebilir mi bilmiyorum. Çünkü ormanlık alanlarda çok itici bir cırcırın sesini kullanmışlar. cır cır cır susmuyor amk ki ayak seslerini duyalım.

Sonuç olarak öyle 10 numara oyun değil. Oynarken sıkılacağınız anlar gelir. Oyun bir süre sonra kendini tekrarlıyor. Kendine önüne çıkan adamları vurarak tepeden bir yer bul ve o tepeden takım arkadaşlarını emir veren bir karı sesiyle koru.

sana puanım 10 üzerinden 6 panpa. (vasat)

edit: 5 saat 21 dakika oynama süresi ile bitirdiğim oyun. Oyunun sonlarına doğru heyecanlanıyor hikaye ama öyle çok ta aman aman demiyorsunuz. Sizden biri meğerse onlardan biriymiş. vay amk daha önce hiç yazılmamış bir hikaye.
Geçen sene oynarken bayağı sarmıştı gece başlayıp sabaha kadar bitirmiştim. bi de gece olunca nasıl gaza geldiysem o kafayla sigara içip havaya girip öyle devam ediyordum.
not:kendini sniper sanmak
Hiç beklenmedik şekilde online/multi versiyonu tadından yenmeyen oyundur. Pusmalar, tabancayla öldürmeler, son dakikaya kadar galibin belli olamaması gibi etkenlerle hala daha günümüzde artık vasat grafiklere rağmen oynanan oyundur.