bugün

henuz keşfedilmemiş olan ısık
keşfedilme amacı:olsa olsa gun ısıgında gece karanlıgını yasamak olabilir ve kullama talimatında muhtemelen gece kullanma gunduz kullan yazar*
ışıgın mantıgına aykırı ısık
baadir adanaya yola çıkmak için rapterla durakta beklemektedir.

rapter:olum çizim masasını aldım süper oldu paso çizecem artık.
baadir:helal sanada bu yakışır paşam.
rapter:olum bi tane ışığım var masa lambası geziyo siyah ışığı var işte süper.
baadir:höh ne demek lan siyah ışık.* nasıl bi ışık olum bu sarı ışık desen anlarım beyaz ışık desende anlatırım ama siyah ışık ne demek??
rapter:olum işte çok ışıklı ortamda yakıyon ortam kararıyo.
baadir:nasıl lan???
rapter:geyik yapıyoz olum şurda sıçma!!??*
(bkz: antifoton)
vardır bu adda satılan ancak mor renkte olan bir lamba
(bkz: trafik lambalarına siyah ışık koyalım kampanyası)***
fizikçilerin çoğu tarafından varlığı kabul edilmeyen ışık rengidir. hatta yıllar önce dersanedeki fizik öğretmenimin bana gerizekalı demesine yol açan ışıktır.

vardır arkadaş! kırmızı renk, mavi renk, beyaz renk ve siyah renk vardır tıpkı mavi ışık, kırmızı ışık, beyaz ışık ve ''siyah ışık' ın var olduğu gibi. bu siyah ışık nerde? bana göster diyenlere cevabım ise gölgelerdir. evet gölge siyah ışıktır. ben buldum ben!

neyse fazla bilimin içine dalmadan siz okuyucuları düşünmeye davet ediyorum. ve eğer bir gün siyah ışık veren/tutulduğu yeri gölgeye çeviren bir fener icat edersem, ilk olarak sevmediğim takımların kalecilerinin gözüne tutucam. hatta ışığı kendime tutup karanlıklar içinde görünmeden yolun ortasına işi... neyse bu kadarı yeter galiba. he birde sabahları uyurken anneme ışığı açar mısın dicem. siyah ışığı... aydınlıkta uyuyamıyorumda...
fizikçilerin çoğu tarafından varlığı kabul edilmeyen ışık rengidir. hatta yıllar önce dersanedeki fizik öğretmenimin bana gerizekalı demesine yol açan ışıktır.

vardır arkadaş! kırmızı renk, mavi renk, beyaz renk ve siyah renk vardır; tıpkı mavi ışık, kırmızı ışık, beyaz ışık ve ''siyah ışık' ın var olduğu gibi. bu siyah ışık nerde? bana göster diyenlere cevabım ise gölgelerdir. evet gölge siyah ışıktır. ben buldum ben!

neyse fazla bilimin içine dalmadan siz okuyucuları düşünmeye davet ediyorum. ve eğer bir gün siyah ışık veren/tutulduğu yeri gölgeye çeviren bir fener icat edersem, ilk olarak sevmediğim takımların kalecilerinin gözüne tutucam. hatta ışığı kendime tutup karanlıklar içinde görünmeden yolun ortasına işi... neyse bu kadarı yeter galiba. he birde sabahları uyurken anneme ışığı açar mısın dicem. siyah ışığı... aydınlıkta uyuyamıyorumda...

ulan gece gece iyi kafanızı ütüledim. kusura bakmayın. saygılar...
olabilir mi acaba diye uzun uzun düşünüp işin içinden çıkamadığım bir şey. en son siyah ışık gölgedir diyip kendimi rahatlatıyorum.
siyah ışık yoktur, beyaz ışığın olmaması vardır. ya da etrafımızda gördüğümüz her şey siyah ışık kaynağıdır ki bu saçmadır.
teknoloji ne kadar ileride olsa bile, bu güne kadar görülmemiştir.
olması mümkün olmakla birlikte henüz olmayan ışıktır.

neden mümkün: allah ın her şeye gücü yeter.
neden henüz yok: bildiklerimize göre henüz yaratılmamıştır.

(bkz: fizik)
(bkz: metafizik)
arada tavana bakarken aklıma gelen ışık şeysidir.

yok ama bence üretilebilir.
buna en çok yaklaşan şey dumandır.
salıyorsun ortama ışık olduğu halde her yer karanlık.
(bkz: akape ampulü)
Siyah bir renk mi ki ışığı olsun?