bugün

Vücuduna detoks uygulamak isteyenlerin bir süre kesmesi gereken çay.

Zira bağırsaklardan vitamin ve amino asit emilimini azaltıyor, ayrıca beden asiditesini arttırıyor. Bir hafta kadar bitki çayı için, takılın, takıştırın, vücudunuz bir temizlensin.

Süreyi uzatmayın çünkü normalde çok faydalı.
türkiyede 100 yıllık bir tarihe dahi sahip olmayan ama harikulade bir şekilde sahiplendiğimiz çay.
yalnız gecelerin en vazgeçilmez dostudur.
ülkemizde çayın en sık kullanılan türevi.
çok bağımlısı değilim. eşim de sevmez. Yani ancak bir misafirlikte falan varsa tatlınin yanına içer.
şuan doğum iznindeyım. Yani bebekle yalnızim bütün gün evde. yanımda çay keyfi yapacak kimse olmadığı için çaydanligi yıkadim kaldırdım dolaba. misafir geldiğinde ya da annem yatiya geldiğinde demliyoruz.
Sadede geleyim, doğumdan sonra kan tahlili yaptırdım. ama en ayrıntılısindan. doğumda, hamilelikte ne kaybetmiş vücut. neler eksik ekleyelim üzerine aman diye. En merak ettiğim de kan değerimdi hemoglobin yani. değerler gayet iyi çıkmis. hemoglobin dahil!
demem o ki arkadaşlar, ben bu durumu evde çay içmemëmë bağlıyorum. kansızlık yapar dediklerinin tam tersini yaşadım resmen. Çünkü Türk kadınınin kronik sorunudur kansızlık. sebebi de çok açık, aksama kadar kadın sohbetlerinde içilen demlik demlik siyah çaylar!
güncel Önemli Başlıklar