bugün

(bkz: sinirim bozuldu)
-kişinin gerilen,laçkalaşan,yıpranan,allak bullak olan sinirinin,tepki olarak gülme eylemini seçmesi durumudur.
-bozulan sinirlerin mutlaka bir şekilde tepki göstermesi gerekmektedir,sinir tepkileri eğer bastırılırsa kişi ileride bilinaltı sorunları yaşayabilir.
-sinirden gülen bir kişi bu gülme olayını,normal gülme durumundan daha yoğun yaşar.gözlerinden yaşlar gelir,gülmekten karnına ağrılar girer ve kişi durmadan "ayyy bakma güldüğüme,çok fena sinirlerim bozuldu" der.
sinirlenen kişi kafayı yerken, dışardan zekten dört köşe olduğu hissini vermek
sözlükteki bazı entryleri okurken yaptığım eylem.
diplomatların duruma göre uyguladıkları davranış biçimidir. aynı zamanda davranış bilimine önem veren ve karşısındaki insanı manipüle etmek isteyenlerde başvurur. dalkavukta olabilir.
(bkz: asabın bozulması)
bir olay karşısında yumuşama durumunda yalan söylemek için de kullanılır.
(bkz: sinirden geğirmek)
insanı sinirlendiren bir durum karşısında şaşırmış, şok olmuş bünyenin verdiği ilginç bir tepkidir.sinir kesmişsinizdir ama gülmektesinizdir. metabolizmamızın anlayamadığım tepkilerinden biridir.
son zamanlarda sık sık başıma gelen durum, lanet bir durum. insan doğru düzgün kızamaz bile, karşıdakinin de siniri bozulur ya da yanlış anlar.
annenin gülmesine verdiği addır.
-bakma bana öyle sinirimden gülüyorum!
En cok annemin sayesinde ya$adigim gülme ani. Sinirime sinir katar ve daha cok gülerim. Sonra da deliririm, kontrol edilemeyen efekt.
asiri sinirlenip karsinda bunu aktarabilecek birini bulamayan insanin, aglanacak halime gulerim misali ortaya cikan durumudur. genellikle yalnizken yasanilmasi tavsiye edilir. zira etraf sinirli oldugunuzu bilmezse. aaa deli galiba seklinde tepki verilebilir. haksiz sayilmazlar. hakli da sayilmazlar. herkes biraz delidir. olmalidir da.
mutluluktan ağlayabilen bir insanın sinirden gülmesi de mümkündür.
fakat sevinince gülmek, sinirlenince ağlamak varken neden bu yolu seçer. bilmiyorum.
ileride sinirlendikçe gülen bir insan nasıl olur diye düşünüyorum.
ama ömrünün biraz uzayacağını düşünebilirim.
çünkü gülmek ömür uzatırmış. bilimsel olarak açıklanmış bir durumdur... (bkz: bilim teknik)
Çok tabii bir durumdur. An itibariyle başıma geldi. Hayata alaycı bir tavırla yaklaştığım için gülüşlerimin çoğu bu türdendir.
(bkz: abi biz böyle mahserim üçlüsü gibi mi takılcaz)
gülünen durumun ve gülmeye sebebiyet veren kişinin 'suçsuz' olduğunu öğrendikten sonra ne yapılacağı merak edilen durum.

(bkz: sensin abi)
suçsuz sanılan kişinin suçlu olduğu anlaşıldıktan sonra yanlışlıkla suçladığı suçsuzun üzerine yıktığı suçları asıl suçluya havale etmeye çalışırken yaşanabilecek durum..
aşırı derecede çöküntü durumlarında gülmeyle beraber aynı anda ağlama gibi bir versiyonu bulunan ruh hali.
toplum içinde ağlamaktan utanan insanların sinirleri bozulduğunda takındıkları saçma maskedir.
vize veya final aninda bos kagit vericek kiside gozlemlenebilen durumdur.
sesli gulerek eglenceye goturen durum. zippo gazini duvara fiskirtip ateslenmesiyle devam eder.

edit: guzel oldu lan.
bir şeye sinirlenip elinden bir şey gelmemesinin sonucudur.
genelde gülünmemesi gereken yerde gülündüğü zaman söylenir. başıma geldi, arkadaşımla sikko bi işe bulaştık. onun başı yandı ben ucuz yırttım. yanında gülmeye başladım. onun surat atık. sonra bi ara baktı. gülmeden de edemiyordum ama sinirden güldüğümü söyledim. resmen çocuğu satmıştım.
sinirden ağlamaktan daha tehlikeli olan eylemdir. dağılın acil.
gulmek ayip birsey degildir ki -ayy sinirlerim bozuldu diye gulmek sacmadir yani. sinirin bozulsa gulmezsin kufur eder, soversin. birde hic gulecegim yoktu vardir ki o daha boktandir. zaten gulmek ani bi reflekstir, anliktir. hic gulecegin yokken gulersin, keyif verici olan budur.