bugün

sözlük için özel olarak geliştirilmiş bir anket değil, ingilizler sinemacılarının düzenlemiş olduğu bir ankettir. bu anketin sonucuna göre sinema tarihinin en sinir bozucu karakteri star wars'teki jar jar binks (dinazor kılıklı eleman)'dir. 2. en sinir bozucu karakter ise bizzat mr. bean'dır.
a clockwork orange'ın asi çocuğu malcolm mcdowell ve salo'nun belediye başkanının* başa oynayacağı listedir kesinlikle.
goodfellas taki joe pesci(tommy devito) çok sinir bozucu gelmişti...canı sıkıldığı zaman adam öldürmesiyle ünlüdür...adam oynamıştı ama...hakkını vermek gerek...
(bkz: sezercik in esegini satın almaya calışan cocuk)
the lord of the rings'deki o sinir bozucu gollum'dur efenim. kesinlikle öyledir. bir yüzük için parmak bile koparmıştır, yapmayacağı şey yoktur. ayrıca pek bir çirkindir, ucube diye de çağrılmışlığı vardır.
(bkz: müjde ar)
(bkz: banu alkan)
(bkz: mehmet ali erbil / tum eserleri)
babası sevgilisine yüklü para teklif ederken buna kulak misafiri olan, ancak lafın sonunu dinlemeden "böhüüü! beni paraya değişti" diyerek olay mahalinden koşarak uzaklaşan, sevgilisinin babanın teklifine cevaben sarfettiği "benim aşkım satılık değil!" cümlesine salaklığı yüzünden şahit olamayan, her haltı yanlış anlayan, filmdeki her şeyi bombok eden aptal kız karakteri.
her filmde .rospu cocugu olabilme.
(bkz: kücük emrah)
(bkz: sumogıl)
(bkz: sezercik)
(bkz: babam vay benim. hem de resimden baba değil sahici baba)
onu peydah eden babanın da, çocuğun da ümüğünü sıkmalı.
görevimiz tehlike tom cruise.
şişko nuri. sinirlerim hala bozuk.
görsel
erol taş'ın oynadığı tüm karakterler
sınav filminde oynadığı rehber öğretmen rolüyle tuba büyüküstün.
Lemony Snicket's A series of unfortunate events filminde Jim Carrey nin canlandırdıgı Count Olaf karakteridir.
the omen (kehanet) filminin ilk serisinde oynayan küçük veled.
devamını seyretmedim ama o "kıl" görüntü hiçbir zaman değişmemiştir.
(bkz: bay arabo)

(bkz: anket doldurdum hınçlıyım)
the ring - samara
donnie darko - frank
böyle her işi düzgün yapan süper aşık rolündeki adamlar. *
alice-resident evil serisi bu karakterin resident evil ile alakası bile yokken filmlerin kralı oldu.
tony montana yı sırtından vuran hıyar.
ibrahim tatlıses.
(bkz: borat).