1. 1.
  sözlük için özel olarak geliştirilmiş bir anket değil, ingilizler sinemacılarının düzenlemiş olduğu bir ankettir. bu anketin sonucuna göre sinema tarihinin en sinir bozucu karakteri star wars'teki jar jar binks (dinazor kılıklı eleman)'dir. 2. en sinir bozucu karakter ise bizzat mr. bean'dır.
  3 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  a clockwork orange'ın asi çocuğu malcolm mcdowell ve salo'nun belediye başkanının* başa oynayacağı listedir kesinlikle.
  3 ... lyla
 3. 3.
  goodfellas taki joe pesci(tommy devito) çok sinir bozucu gelmişti...canı sıkıldığı zaman adam öldürmesiyle ünlüdür...adam oynamıştı ama...hakkını vermek gerek...
  2 -2 ... i dont need that shit
 4. 4.
  (bkz: sezercik in esegini satın almaya calışan cocuk)
  86 -4 ... halit ayarcı
 5. 5.
  the lord of the rings'deki o sinir bozucu gollum'dur efenim. kesinlikle öyledir. bir yüzük için parmak bile koparmıştır, yapmayacağı şey yoktur. ayrıca pek bir çirkindir, ucube diye de çağrılmışlığı vardır.
  3 -1 ... peytonpeyton
 6. 6.
  (bkz: müjde ar)
  4 -3 ... andlee
 7. 7.
  (bkz: banu alkan)
  7 ... freddy kruger
 8. 8.
  (bkz: mehmet ali erbil / tum eserleri)
  8 -2 ... pic black
 9. 9.
  babası sevgilisine yüklü para teklif ederken buna kulak misafiri olan, ancak lafın sonunu dinlemeden "böhüüü! beni paraya değişti" diyerek olay mahalinden koşarak uzaklaşan, sevgilisinin babanın teklifine cevaben sarfettiği "benim aşkım satılık değil!" cümlesine salaklığı yüzünden şahit olamayan, her haltı yanlış anlayan, filmdeki her şeyi bombok eden aptal kız karakteri.
  4 -1 ... filozofil
 10. 10.
  her filmde .rospu cocugu olabilme.
  (bkz: kücük emrah)
  6 -1 ... burkay