1. 1.
  Genç kızlarımızın bir prenses edasıyla "beyaz atlı prensim gelecek beni alacak" tadında yaşayarak rüyalara dalmasıdır. Ne var ki hayat bir masal değildir ve gerçekler acıdır.
  3 ... allen
 2. 2.
  kendilerini guzel sanan cirkin kizların sahip olduğu kompleks türü.
  3 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  (bkz: super lady)
  ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  iki kız arkadas bir gün ayakkabi almaya giderler. Selvican her begendigi ayakkabiyi cuk diye ayagına oturturken , bıkmak usanmak bilmeden cokomel tuketen ısınsu henüz 38. ayagina olmayan ayakkabıyı denemektedir. Ve en sonunda basar yaygarayi ben niye istedigim ayakkabiyi giyemiyorum da yok söyleydi yok böyledi * kompleks yapar ,strese girer , kıskanır.
  iste bu duruma biz * * sindirella kompleksi diyoruz.
  ... melankolik
 5. 5.
  bir çok sporun aynı anda yapıldığı özel bir kurum adıdır.
  1 ... phnar
 6. 6.
  "Hastalığımı başkalarından gizlemeye çalışarak, üçüncü kattaki evimizde ateşler içinde yalnız yatıyorum. oda büyük ve soğuk, saatler geçtikçe tuhaf bir şekilde rahatsız edici gözüküyor. çocukluğumu hatırlıyorum; hassas, çaresiz, küçük bir kız. karanlık çökene doğru, ateşten değil kaygıdan tam anlamıyla perişan oluyorum. "burada ne yapıyorum? böylesine yalnız, böylesine bağsız, böylesine... havada?" diye soruyorum. bu kadar rahatsız, ailemden, yoğun ve yorucu dünyamdan uzak... ilgisiz olmak ne garip!

  "yalnız olmaktan nefret ediyorum. keseli hayvanlar gibi bir başkasının derisinin altında yaşamak isterdim. emniyette olmayı, sıcak, bakılıp gözetiliyor olmayı havadan ve hayattan daha çok istiyorum."

  collette dowling tarafından "içsel özgürlüğünü elde etmekte çekinik olan kadınların, yaratıcılığını ve içindeki gücü kullanamayışı, bastırılmış korku ve olguları" olarak tarif edilmiş kompleks.
  1 ... pnar
 7. 7.
  "Öğrendiğim bir şey varsa o da, özgürlüğün ve bağımsızlığın, başkalarından (genelde toplumdan, ya da erkeklerden) alınamayacağı, sadece, yoğun emekler sonucu içeriden geliştirilebileceğidir. Buna ulaşmak için, kendimizi emniyette hissetmek amacıyla kelepçe gibi kullandığımız her türlü bağımlılıktan vazgeçmek zorundayız."

  Collette Dowling
  Sindrella Kompleksi
  ... kara bayrak