bugün

aslan kral'dır. çocukluğun en sevilen çizgi filmlerinden olup belgesel sevme alışkanlığı da kazandırır büyüdükçe.

o çimlere yatarken gözünde yıldızların dönmesi, bambi, sıhhiyeci sincap hep akılda kalır özlemle anılır ama.
Manyak ergen kedimin ismi. Milletin kedileri kendini sevdiriyo minnoş minnoş takılıyo. Bizimki kavga peşinde. 5 saniye kendini sevdirip anında boğuşma aşamasına geçiyo. Gözü hep dışarıdaki kedilerde,köpeklerde. Hayvan tehlike aranıyo. Sokak kedisi olsaydı başı beladan kurtulmazdı sanıyorum. Hayır o değil korkak da. Daha az önce nasıl yaptıysa ikinci kata bizimkinin yanına balkona kedinin biri gelmiş. Bi bakım balkonumuzdan ıngaa diye bebek ağlaması sesi geliyo. Bi çıktım bizimki tüylerini kabartmış korku filmlerinden bir kare poz vermiş, diğerinin umrumda değil. Sonra diğer kediyi kovaladım bizimki o gittikten sonra sakinleştirmek için yanına gidince beni cırmalayıp kaçtı. Sokak kedilerine uzaktan artistlik yaparsın, sokak kedisi buyur kardeş diye yanına gelince korkudan altına yaparsın, o gidince beni cırmalarsın.

Şimdi de dışarıdan köpek sesi geldi, gene balkona koştu asayiş berkemal mi onu gözetliyo sanırım. En kısa zamanda zemin kat bir yere taşınıp sinbanın sosyalleşmesini sağlıycam.

*oysa iş yerimizdeki minnoş kedimiz Pakize bir prenses.